CZK1,262 Sk
  Pondelok  2.Apríla 2001

Slováci ťahali „kráľov“

Uzdravený Demitra si zapísal asistenciu

NHL pokračovala 9 zápasmi, v ktorých sa predstavilo 16 Slovákov. Od januára 1997 sa NY Rangers nepodarilo zdolať New Jersey ani v jednom z 23 vzájomných duelov. Teraz áno (4:3) a náš obranca P. Smrek si pripísal plusový bod. St. Louis s uzdraveným P. Demitrom udával tón dve tretiny v Pittsburghu, viedol 3:1, ale v záverečnej tretine domáci štyrmi gólmi obrátili zápas (5:3). Demitra si pripísal bod za asistenciu a Ľ. Bartečko mínusový bod. Králi z Los Angeles v dramatickom boji o play-off zdolali Colorado. O cenných bodoch rozhodli Slováci Ž. Pálffy (2 góly a 2 asistencie) a J. Stümpel (1 gól a 1 asistencia). Slovenské duo potrebovalo na tri góly v prvej tretine iba 9 minút, Ľ. Višňovský si pripísal plusový bod. Phoenix si udržal po víťazstve 3:1 so San José jednobodový náskok pred Los Angeles, náš M. Handzuš však Nabokova v bránke hostí neohrozil. Bránu Toronta neohrozil ani R. Zedník, no jeho Montreal i tak zvíťazil presvedčivo 4:1.

Boston zachránil dva cenné body s NY Islanders (4:2) až v záverečných dvoch minútach, druhý gól v NHL strelil v záverečnej tretine náš obranca B. Mezei. Jeho spoluhráč z Islanders Z. Chára si štatistiky nezmenil a J. Kolník si pripísal mínusový bod. Minnesota absolvovala proti Nashville (1:4) 10. zápas bez víťazstva v sérii. M. Gáborík i Ľ. Sekeráš sa trikrát pokúšali neúspešne o streľbu, v drese Nashville si po dlhom čase pripísal bod za asistenciu obranca R. Lintner, M. Cisárovi sa neujala ani jedna z piatich striel. Róbert Petrovický si pripísal mínusový bod v zápase Calgary - Dallas (0:2).