Hospodársky denník
USD48,189 Sk
EUR43,409 Sk
CHF28,341 Sk
CZK1,257 Sk
  Pondelok  23.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čierny Peter opäť raz zostal v rukách SPP

Ceny plynu pre chemické podniky vyššie o desať percent?

Ministerstvo financií SR k 1. februáru zrušilo Prílohu č. 20 k Výmer. . .

Ako noví partneri

Ministri financií v Malmö

Krátko po skončení schôdzky ministrov financií krajín Európskej únie (EÚ) - ECOFIN a kandidátskych krajín G13 sa včera v Malmö stretli ministri financi. . .

Čas recesie vo výrobe obilnín

Dosiahli sme nižšiu produkciu ako koncom minulého storočia

Priznanie a poskytovanie priamych platieb na pšenicu, jačmeň, raž, ovos, kukuricu na zrno a ostatné obi. . .

R. Kováč má svoju pravdu ...

Na zápis do „čiernej knihy“ bolo 1,48 mld. Sk nezaujímavých?

V Hd č. 501 zo 14. februára bol z titulnej strany publikovaný príspevok pod titulkom Nevyhodnotený kontr. . .

Rast rezerv

Devízové rezervy bankového sektora SR zaznamenali k 18. aprílu nárast o 33,5 mil. USD na hodnotu 5,7984 mld. USD. Devízové aktíva komerčných bánk sa rozrástli o 134,2 mil. USD na 1,7904. . .

Nový rozbeh

Priemyselná výroba v dvanástich krajinách eurozóny vo februári tohto roka medzimesačne vzrástla o 0,4 % po januárovom poklese o 1,7 %. Z medziročného hľadiska sa februárová výroba zvýši. . .

Nokia si verí

Fínska spoločnosť Nokia, ktorá je najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, zvýšila v prvom štvrťroku tohto roka podiel na globálnom trhu s mobilnými telefónmi na viac ako 35 %. . .

Výnosné akcie

Softvérový gigant Microsoft dosiahol v 3. fiskálnom štvrťroku zisk 2,45 mld. USD a vzrástol tak o 60 mil. USD, zisk na akciu sa medziročne zvýšil zo 43 na 44 centov. Kvartálny obrat . . .

Z jasného prípadu klbko uzlov

Elektronický podpis si vyžiada nový úrad

Môže sa zdať, že peripetie sprevádzajúce kryštalizáciu zákona o elektronickom podpise nesvedčia o úsilí dostať ho čo najskô. . .

Z tejto správy sa zrejme dozvieme, že je to dobré

Na konci roku 2000 bolo 92 nemocníc

Sieť zdravotníckych zariadení v SR k 31. decembru 2000 tvorilo 92 nemocníc, 83 odborných liečebných ústavov. . .

Prvý štvrťrok sme v pluse

Nižšie pri dani z príjmov fyzických i právnických osôb

Daňové príjmy k 31. marcu 2001 predstavujú sumu 40,36 mld. Sk, čím sa alikvotná časť rozpočtovaných príjmov plní. . .

Z mlieka môžu existovať

Skvalitnenie stáda prináša výsledky

Nákup surového kravského mlieka domácimi spracovateľmi dosiahol za prvé tri mesiace spolu 215,7 milióna litrov. Celonárodné kvóty t. . .

S J. H. Goodishom v Poprade

Prezident U.S. Steel J. H. Goodish so svojimi spolupracovníkmi bude hosťom Hospodárskeho klubu (NEF) Poprad - Tatry v stredu 23. mája o 16. 30 hod. v popradskom hotel. . .

Trápna „telenovela“

Glosuje Vladimír Turanský

V telenovelách ide spravidla o lásky, ktoré dôjdu k svojmu naplneniu po nekonečných strastiplných a nervy trhajúcich epizódach, aby lacno zabáva. . .

Nemajú z čoho

ŽSR oznámili trom rozvodným energetickým podnikom (ZSE, SSE, VSE), že nie sú schopné dodržať dohodu, podľa ktorej mali do piatka uhradiť polovicu ich dlžnej sumy voči energetikom. „. . .

Stavebné sporenie

Na slovenskom trhu stavebného sporenia sporiteľne uzavreli za prvý štvrťrok 81 896 nových zmlúv. Najviac Prvá stavebná sporiteľňa s podielom 69,11 % pred VÚB Wüstenrot (19,47 . . .

Cieľom export

Exportno-importná banka (Eximbanka) SR podporila vlani prostredníctvom svojich bankových a poisťovacích činností export v celkovej výške 23,4 mld. Sk. V minulom roku tak participova. . .

Sme v strede

V rebríčku hodnotenia prítomnosti ekonomickej slobody v krajine na rok 2001 obsadila SR medzi 123 krajinami 68. miesto. Oproti minulému roku tak Slovensko zaznamenalo vzostup o 10 pr. . .

Nový poradca

Finančná spoločnosť Slávia Capital sa stala finančným poradcom spoločnosti Kovohuty Krompachy a galantskej mliekarne Milex pri hľadaní zahraničného investora. Jej úlohou bude v čo n. . .

Kde na to zoberú?

Prvých desať dní práceneschopnosti (PN) zamestnanca by mal v rámci pripravovaného zákona o sociálnom poistení hradiť zamestnávateľ. Takýto systém podľa Sociálnej poisťovne je . . .

Výsledky zajtra

Účasť v tendroch na predaj kontrolných balíkov akcií v ďalších troch regionálnych distribučných energetických podnikoch na Ukrajine potvrdili Východoslovenské energetické závody (. . .

Nová loď

V Slovenských lodeniciach Komárno spustili na vodu univerzálnu riečnu nákladnú loď s menom PAX. Vyrobili ju pre holandskú spoločnosť Kama Shipbuilding v kooperácii s lodenicou Novi Sad.. . .

strany

SNS - Podľa J. Pašku je strana ochotná podporiť reformu verejnej správy v symetrickom modeli štyri kraje a štyri vyššie územné celky, lebo ide o najvýhodnejšiu štruktúru z hľadiska rozd. . .

Ovce na salaš

Šacovanie oviec bačom okorenené komentárom prítomných gazdov, vyháňanie oviec na pašu a zvyky viažuce sa k tomuto sviatku na salaši pripravili v sobotu pre verejnosť v Krivanoch v . . .

Chyby v ročnom zúčtovaní sme povinní odstrániť

Oprava platí pre daňovníka i zamestnávateľa

Zamestnávatelia už v tomto čase majú vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej. . .

Slimačie tempo súdov

Komentuje Zdena Rabayová

Hoci na problém nízkej vymožiteľnosti práva na Slovensku poukazujú zástupcovia podnikateľskej sféry už niekoľko rokov, jeho riešenie postupuje len . . .

A optimizmus?

Postreh Zuzany Krútkej

Podľa 1537 čitateľov Reader´s Digest Výber je pre obyvateľov SR charakteristické, že sme lojálni, rodinné typy a aktívni. Z toho istého prieskumu uskutočnen. . .

Brno neláka?

Na takmer 55-tisíc metroch štvorcových budú v dňoch 24. - 28. apríla 2001 tri stavebné veľtrhy. Celková výstavná plocha narástla oproti vlaňajšku o 11 %, no na tomto náraste sa nepod. . .

Novoker žije

Zvýšenie výroby a odbytu obkladových materiálov o viac ako 16 % zaznamenala podľa predbežných výsledkov hospodárenia za uplynulý rok Bloomsbury Pacific Slovakia produkujúca keramickú. . .

Nový majiteľ

Zimná lyžiarska sezóna pre SKI v Jasnej, ktorá patrí v súčasnosti k jednému z najlepších horských stredísk, sa oficiálne skončila. Prevádzkuje tri hotely, zabezpečuje ubytovacie, str. . .

Privysoké exportné prekážky

Rekordná výroba hoci ponúkajú len doma

Šarmantná konateľka spoločnosti Mária Radová nám bez zaváhania povedala: „Jednoducho dobrá spolupráca s dom. . .

Nielen zámocké

Návrat drevených schodov

Schody z dreva najmä v nových rodinných domoch, rezidenciách alebo rekonštruovaných objektoch čoraz viac prichádzajú do módy. Keď ešte k tomu pripojíme š. . .

Najprv cena, potom kvalita?

Štát chce dane, ale kontrolu zanedbáva

Ján Hlaváč z Chtelnice celý život robil rušňovodiča, ale rodinná tradícia, prenášajúca sa z deda na vnuka v známej chtelnicke. . .

V prvom rade pekári

Nie je ľahké sa presadiť

Kysucké pekárne Čadca, boli na tohoročnej už 10. špecializovanej výstave pekárstva, cukrárstva a cestovinárstva Coba 2001 jednou z firiem, ktoré za . . .

Kvalita umožňuje rekordy

Polovica produkcie putovala na export

Najväčší slovenský výrobca obalov z hladkej a vlnitej lepenky Grafobal Skalica dosiahol v roku 2000 (v zátvorkách sú výsledky za r. . .

Záujem o maklérske skúšky

Úrad pre finančný trh podľa § 49 zákona č. 600/1992 Zb. o cenných papieroch v znení neskorších predpisov a v súlade s vyhláškou Ministerstva financií SR č. 108/2001 Z. z. . .

Vybrali sme pre vás

Ladislav Chudík, Vlado Müller a Karol Machata sú hlavnými hrdinami slovenského televízneho filmu Psí život, ktorý dáva nazrieť do domova dôchodcov, kde hľadajú pokojné miesta . . .

Už nebude inakší

Je iba málo súčasných autorov, ktorí majú šťastie v dvoch veciach - sú predovšetkým vynikajúci rozprávači, a to, čo hovoria, vedia dať vynikajúco na papier. A tak nečudo, že ich . . .

Nové extrasolárne planéty

Astronómovia objavili ďalších jedenásť extrasolárnych planét podobných Zemi. Počet známych planét za hranicami nášho slnečného systému sa tak zvýšil na viac ako 63. . . .

Koncert laureátov

Umožniť mladým laureátom európskych interpretačných súťaží účinkovať na súťažnej prehliadke za účasti medzinárodnej poroty je hlavným cieľom 11. ročníka Stredoeurópskeho festiv. . .

Nezrovnalosti s minimálnou mzdou

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Chceli by sme pomoc pri vysvetlení minimálnej mzdy, pret. . .

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené , vo východnej polovici polooblačno až oblačno. Miestami občasný dážď, na západe od 1000 m, na východe od 1800 m sneženie. Najvyššia denná teplo. . .

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v °C

Amsterdam*dážď*11

Atény*jasno*18

Belehrad*dážď*8

Berlín*zamračené*9

Bratislava*zamračené*7

Brusel* dážď*11

Budapešť*polooblačno*10

B. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 19. 4. 2001: Bratislava 99,09,. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Do slova a do písmena. Zostrih verejnej nahrávky

9.30 Pop brífing. Informačný týždenník o slovenskej populárnej hudbe

10.00 M. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Vojtech

v utorok Juraj

V Českej republike

dnes Vojtěch

v utorok Jiří. . .

Twist - pondelok

 6:00  Twist s Vladom Voštinárom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Máriou Škarohlídovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čier. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.