CZK1,257 Sk
  Pondelok  23.Apríla 2001

Demitra rozhodol o postupe

Do druhého kola Stanley Cupu prešli ďalšie tri tímy

Hokejová NHL počas víkendu pokračovala šiestimi zápasmi 1. kola play-off, v ktorých sa rozhodlo o troch postupujúcich. Z našich hokejistov sa do II. kola prepracovali Šatan s Buffalom, ktoré vyradilo v sérii Philadelphiu 4:2 a Demitra so St. Louis, ktoré si rovnako poradilo so San José. S oboma útočníkmi a s Bartečkom (St. Louis) tréner našej reprezentácie J. Filc nemôže počítať pre MS. Tretím postupujúcim tímom NHL do II. kola je minuloročný finalista Dallas.

Neuveriteľných 21 zápasov bez prehry zaznamenali doma od 27. 12. z Detroitu. Zastavili ich až losangelskí králi s naším hviezdnym duom Pálffy - Stümpel (2:3). Pálffy najskôr v 75. sekunde otvoril a v záverečnej časti sa obaja Slováci podpísali na víťaznom góle Deadmarsha, ktorý posunul LA do vedenia v sérii 3:2. „Musíme ostať pri zemi. Nič sa nezmenilo, iba to, že my teraz vedieme 3:2. Nasledujúci zápas si musíme postrážiť,“ povedal Pálffy. Šable z Buffala pochovali akékoľvek nádeje letcov z Philadelphie na vyrovnanie série hneď prvými ôsmimi strelami na brankára Čechmánka, ktorý kapituloval štyrikrát. V úvode 2. časti inkasoval piaty gól a sezóna sa pre neho po vystriedaní Boucherom skončila, lebo Flyers sa po prehre 0:8 a sérii 2:4 rozlúčili so súťažou. O postup sa zaslúžil aj najproduktívnejší hokejista play-off Šatan (2+7), ktorý asistoval na 3 góly. Hostia utŕžili najkrutejšiu prehru v play-off v histórii klubu, naopak, domáci sa tešili z rovnakého, ale pozitívneho klubového rekordu. V semifinále VK sa Buffalo stretne s úspešnejším z dvojice New Jersey - Carolina (3:2).

Bluesmani zo St. Louis odplatili San José vyradenie z vlaňajších bojov v 1. kole Stanley Cupu a po víťazstve 2:1, na ktorom sa víťazným gólom podieľal i Demitra. Ten si v II. tretine prebral na útočnej modrej vynikajúcu prihrávku od Tkachuka a zoči-voči Osgoodovi po samostatnom sóle skóroval. Domáci znížili v III. tretine gólom Stuarta, no skvelý Turek v bránke hostí viac domácim nedovolil. St. Louis zvíťazili v sérii 4:2 a v 2. kole narazia na najväčšieho ašpiranta na titul a víťaza základnej časti Colorado. Pittsburgh paralyzoval domácich Capitals dvoma gólmi v priebehu 31 sekúnd v úvode I. tretiny, a to im stačilo na víťazstvo 2:1, ktoré domáci upravili už iba gólom Gončara v II. tretine. Víťazný gól strelil Kölzigovi Lemieux. Pittsburgh vedie sériu 3:2 a kľúčom na postup bude dnešný šiesty zápas doma.

Výsledky: New Jersey - Carolina 2:3 (na zápasy: 3:2), Buffalo - Philadelphia 8:0 (4:2), Washington - Pittsburgh 1:2 (2:3), Detroit - Los Angeles 2:3 (2:3), San José - St. Louis 1:2 (2:4), Edmonton - Dallas 1:3 (2:4).