CHF28,341 Sk
CZK1,257 Sk
  Pondelok  23.Apríla 2001

Obhájili majstrovský titul

Hádzanári ŠKP Sečovce sa po sobotňajšom víťazstve o tri góly 22:19 nad 1. MHK Košice stali po druhý raz za sebou majstrami Slovenska. Sezóna sa pre štyri najlepšie slovenské tímy ešte nekončí a čaká ich play-off česko-slovenskej interligy HIL.

Sečovskí hádzanári potrebovali po dvojgólovej prehre v Košiciach v prvom zápase na zisk titulu trojgólové víťazstvo. Oba tímy sa prezentovali kvalitnou hrou v peknom zápase. Sečovčania už v prvom polčase výrazne vykročili za obhajobou, keď si vytvorili už päťgólový náskok. Hostia síce do prestávky znížili, no k obratu v zápase im nepomohli ani časté vylúčenia domácich. O triumfe Sečoviec nakoniec rozhodli väčšie skúsenosti a predovšetkým brankár Bakša, ktorý bol obhajcom titulu počas celého zápasu veľkou oporou, no vyznamenal sa najmä v záverečných dramatických minútach. Svoj prvý titul so Sečovcami získal tréner Martin Lipták. „Oba finálové zápasy boli diametrálne odlišné. Zatiaľ čo v Košiciach sme boli jednoznačne lepším tímom a prehrali sme, musím objektívne priznať, že na domácej palubovke nám pomohlo šťastie,“ vyhlásil tréner Sečoviec a dodal: „Za celoročné účinkovanie v novej súťaži si myslím, že titul nám patrí oprávnene.“ Vo štvrťfinále play-off o majstra HIL sa Zemplínčania stretnú s Duklou Praha. „Mojím minimálnym cieľom je postúpiť aspoň cez Duklu. Bolo by to spravodlivým vyjadrením reálnej sily tohto kolektívu,“ zhodnotil šance dvojnásobného slovenského majstra Lipták.