Hospodársky denník
USD48,112 Sk
EUR43,39 Sk
CHF28,36 Sk
CZK1,26 Sk
  Utorok  24.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pätinová podpora agrosektoru

Multifunkčné poslanie je pre vidiek mimoriadne dôležité

Celková podpora slovenského poľnohospodárstva vyjadrená ekvivalentom subvencií na jeden hektár poľnohospodárskej. . .

Ekonomika nemôže byť len o úpadku

„Pre slovenskú ekonomiku je typický veľký objem zdrojov a ich nízke využitie. Veľa ich je umŕtvených. To považujem za silnú myšlienku, ku ktorej aj ja vyzývam,“ u. . .

Najdôležitejšie v daňovej sfére?

Otázka Hd pre nominovaných na Zlatý biatec 2001 a prestížny titul Prominent ekonomiky 2001 pred 44. klubovým zhromaždením o príprave daňovej reformy s ministerkou . . .

Je po stratách?

Najväčší európsky výrobca počítačov Fujitsu-Siemens plánuje v tomto roku prekonať krízu a zaznamenať zisk. V obchodnom roku 2000/2001 obrat firmy stagnoval na 5,9 mld. EUR. Strata p. . .

Kľúčový index

Nemecký index podnikateľskej nálady ekonomického ústavu Ifo v marci opäť prekvapil, keď vykázal výraznejší pokles než sa očakávalo a dostal sa na najnižšiu úroveň od polovice roku 199. . .

Slabé príjmy

Deficit štátneho rozpočtu Poľska za január až marec dosiahol 15,06 mld. PLN, čo predstavuje až 73,3 % plánovaného schodku rozpočtu na celý tento rok. Rozpočtové príjmy štátu sú nízke, . . .

Britský rekord

Britskej vláde sa podarilo vo fiskálnom roku 2000/2001 nahromadiť rekordný rozpočtový prebytok 37,01 mld. GBP (53,3 mld. USD), čo je niekoľkonásobok minuloročného prebytku na úrovni . . .

To sú úroky

Rusko a jeho najdôležitejšie veriteľské krajiny dohodli podmienky splácania dlhov bývalého Sovietskeho zväzu. Ich výška predstavuje 4 mld. USD. Z toho 1,7 mld. USD je dlh a 2,3 mld. USD. . .

Podľa plánu

Poisťovňa Generali Bratislava vykázala za rok 2000 plánovanú stratu 27,9 mil. Sk, súvisiacu s rozhodnutím akcionárov o intenzívnejšom vstupe poisťovne na slovenský trh. V porovnaní s ro. . .

Vzdelávanie pre trh EÚ

CeVeTe Poprad v kongresovom centre Reduta Lučenec

Program dňa 24. apríla

* 13.00 prezentácia * 13.30 - 13.40 úvodné slovo * 13.40 - 14.00 poďakovanie mediálnym partnero. . .

Pri najbližšom štrkovisku

Cestovný ruch dostal pre nás novú podobu

Zníženie životného štandardu domáceho obyvateľstva v minulom roku negatívne ovplyvnilo cestovateľskú aktivitu domáceho oby. . .

Až po kompetenčnom zákone

Nepriame rozhodnutie brzdí reformu

Vláda SR na včerajšej mimoriadnej schôdzi prerušila rokovanie o návrhu novely obecného zriadenia, ktorý predložilo ministerstvo vnút. . .

Karta pre stálych klientov

Nízka kúpyschopnosť využíva pôžičky

Súčasná kúpyschopnosť obyvateľstva čoraz viac núti ľudí, aby využívali nákupy na splátky. „Sme radi, že ponúkame tým, ktorí si bez. . .

Liter o 60 halierov až korunu

Príčinou rast svetových cien ropy a kurz SKK

Slovnaft Bratislava s účinnosťou od dnešného dňa zvyšuje ceny všetkých druhov motorových palív, pričom ceny autobenzín. . .

Zvýšili vývoz

Slovenské elektrárne, a. s., vyviezli počas prvých troch mesiacov vyše 620-tisíc MWh elektrickej energie, čo bol medziročný nárast o 63,5 %. Na Slovensku sa v sledovanom období vypr. . .

Je čo kúpiť

Záujem o 86,99-percentný podiel v Slovenskej plavbe a prístavoch prejavilo sedem domácich a zahraničných silných investorov. Základné imanie predstavuje 2,545 mld. Sk. Spoločnosť má . . .

Prezident SR

Po včerajšom spoločnom rokovaní prezidenta SR Rudolfa Schustera s ministrom zahraničných vecí Eduardom Kukanom sa prezident vyjadril, že by uvítal aktívnejší prístup slovenských veľv. . .

Pre alergikov

Špeciálny projekt zľavy pre alergikov pripravil Elektrolux, keď dáva zľavu vo výške 10 % na vysávače s účinnou filtráciou, ktorú si môžu záujemcovia uplatniť ešte do 15. júna. Vlan. . .

Nové byty

Jednou z prioritných úloh mesta Hlohovec je riešenie bytovej problematiky. Na Dolnej Sihoti II stavajú bytovku so 46 bytovými jednotkami z celkovej kapacity sídliska 200 bytov, skonče. . .

Obete ohňa

Napriek opatreniam nedošlo v Banskobystrickom kraji k pozitívnemu obratu v požiarovosti. Od začiatku roka zaznamenali 372 požiarov, škody dosiahli 31,6 mil. Sk, čo je viac ako vlani . . .

Menší záujem

Výroba v objeme 3,283 mil. Sk je štvrťročnou bilanciou producenta hliníka Slovalca Žiari nad Hronom. Zisk firmy pred zdanením predstavuje 600 mil. Sk a je vyšší ako vlani v rovnakom . . .

Psí život

V slovenských mestách žije asi 600-tisíc psov, pričom oficiálne je na miestnom úrade prihlásený iba každý šiesty. Ročná produkcia psieho trusu len v Košiciach dosahuje 7 ton, z čoho až . . .

Za ten hazard budeme platiť

Komentuje Ladislav Kulik

Nechcenému sobášu, ktorý zosnovali rodičia ženícha a nevesty, pričom sa mu mladí bránia, sa dá prirovnať pripravovaný osud Výskumného ústav. . .

Oprava chýb v daňovom priznaní

Zákon ukladá, že o vrátenie preplatku treba písomne požiadať

V súčasnom období sú priznania k daniam z príjmov väčšinou už podané na daňových úradoch. Ak sme zist. . .

Privatizačné zrkadlo koalície

Komentuje Zdena Rabayová

Náš čitateľ nemusí mať geniálnu pamäť, aby si spomenul, že transformácia Slovenského plynárenského priemyslu, š. p., Bratislava na akciovú. . .

Do pozornosti!

Ministerstvo hospodárstva SR, odbor regulácie, upozorňuje držiteľov licencie na podnikanie v energetických odvetviach na povinnosť poskytnúť ministerstvu v termíne do 30. apríla 20. . .

Aby bola zima

Približne 160 mil. Sk plánujú vynaložiť v tomto roku na kompletnú rekonštrukciu veľkofatranského zimného strediska Skipark Ružomberok, ktoré sa nachádza v lokalite Hrabovo - Malinô. . .

Úplná spokojnosť nikdy nebude

Prechodné obdobie sa spomína v dĺžke pätnásť rokov

V druhý marcový deň uplynul termín, v rámci ktorého prijímalo ministerstvo pôdohospodárstva návrhy na vznik obec. . .

Prejavili vôľu spolupracovať

Stretnutie prezidenta U.S. Steel Košice Johna Goodisha s prednostom Krajského úradu (KÚ) Košice Štefanom Vranovským hneď po veľkonočných sviatkoch, hoci bolo prvé o. . .

Mesto sa nedostalo k dlhom zo dňa na deň

Reforma je o zavedení jednoduchého, funkčného a ekonomického systému pre občana

Košice s 241-tisíc trvalo prihlásenými obyvateľmi sú druhým najväčším. . .

Drobničky

Kniha farebných fotografií nazvaná Čas slnka od popredného slovenského fotografa Martina Martinčeka (1913) je novinkou na knižnom trhu.

Známy taliansky spevák a idol mnohých ženskýc. . .

Z posledných rokov

Až do konca apríla môžete navštíviť zaujímavú prezentáciu diel Oresta Dubaya ml. (1954) vo výstavných priestoroch regionálneho riaditeľstva poisťovne Uniqa na Zámockej ulici v. . .

Hlási sa Rádio Twist Praha

Projekt slovenského rádia vysielajúceho v českej metropole predstaví dnes na verejnom prerokúvaní Rady ČR pre rozhlasové a televízne vysielanie spoločnosť Rádio T. . .

Kreslí iba pre radosť

Kreslený humor Oľgy Pazeriniovej (1954) svojou výtvarnou výpoveďou, v pôsobivej výtvarnej podobe umelecko-komunikatívnej, oslovuje predovšetkým náročnejšieho diváka, schopné. . .

Medzinárodná spolupráca v kultúre

Hudobný a filmový festival Mediawave/Big East sa uskutoční na území troch krajín - Slovenska, Rakúska a Maďarska - od 27. apríla do 5. mája. Rakúske hudobn. . .

Užitočné pre oboch

Aj tak by sme mohli charakterizovať novinku vydavateľstva Columbus Hon na muže autorky Melissy Bankovej, ktorá publikuje svoje v práce v časopisoch takých zvučných mien, ako . . .

Špióni v oblakoch

Miniatúrne lietadlá, ktoré sa zmestia do vojenského batoha, sa budú dať zostaviť priamo na bojisku a vyslať na misiu, počas ktorej zdokumentujú nepriateľské pozície.

„Usiluje. . .

Gény zvýšia odolnosť

Choroby zničia každoročne až pätinu svetovej produkcie obilnín a desiatky miliónov ton zemiakov napriek ich chemickej ochrane. Práca, ktorá mala priniesť okolo 200 milión. . .

Asteroidy a evolúcia

Podľa dvoch výskumov, ktoré študujú frekvenciu zásahov, mohli nárazy asteroidov ovplyvniť priebeh evolúcie ľudstva. Vzostup ľudstva mohol byť ovplyvnený častými kozmickými k. . .

Rizikom sú staré skládky

Priemyselný odpad čaká na svoje zhodnotenie a využitie

Aj keď tvorba odpadov v posledných rokoch klesla (komunálny odpad o 40 %), väčšina skládok stále nezodpovedá poži. . .

Sila a slabosti regiónu

Cestovný ruch a kúpele

Strednodobým strategickým dokumentom na roky 2001 až 2006 je regionálny operačný program, ktorý navrhuje riešenie súčasných ekonomických a sociáln. . .

Celkovou rozlohou 9455 štvorcových kilometrov je Banskobystrický kraj najväčším na Slovensku a počtom obyvateľov (viac ako 662-tisíc) mu prináleží piate miesto. Na jeho území sa nachádza 516 obcí, z toho 24 miest. Ad. . .

Kľúč je v rukách priemyslu

Prvé husle hrajú hutníctvo, chémia, strojárstvo a drevárstvo

Banskobystrický kraj je priemyselným regiónom s vysokým podielom strojárskej, hutníckej a drevárskej výro. . .

Použitie sociálneho fondu

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Môže o použití sociálneho fondu rozhodovať odborová organizácia. . .

Twist - utorok

 6:00  Twist s Gregorom Marešom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Annou Sámelovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skr. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Juraj

v stredu Marek

V Českej republike

dnes Jiří

v stredu Marek. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 22. 4. 2001: Bratislava 98,17,. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 LUK - literatúra, umenie, kritika - F. Célin: Cesta do hlbín noci

9.50 Literárna aktualita

10.00 Minižurnál . . .

. . .

Počasie

Dnes bude v západnej polovici územia prevažne polojasno. Na severe a východe veľká oblačnosť až zamračené a miestami dážď. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na severe a na východe pri daždi 7 až 12 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 6, na východe miestami ešte okolo 8 m/s, cez deň zoslabne. Teplota na horách vo výške 1500 m 3 stupne. V stredu bude polooblačno, časom až oblačno a ojedinele dážď, najmä v horských oblastiach. Najnižšia nočná teplota 7 až 3, najvyššia denná teplota 16 až 21, na severe okolo 13 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, na juhu časom až polooblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, najvyššia denná teplota 13 až 17, na severe okolo 11 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.45 a zapadne o 19.55 hod.

Amsterdamdážď9
Aténypolojasno22
Belehradoblačno20
Berlínoblačno11
Bratislavapolojasno17
Bruseldážď9
Budapešťoblačno17
Bukurešťprehánky19
Frankfurtpolooblačno16
Helsinkidážď14
Istanbuloblačno23
Kodaňdážď11
Lisabonpolojasno18
Londýndážď12
Madridpolojasno22
Milánopolooblačno18
Moskvaoblačno14
Oslooblačno10
Paríždážď14
Prahaoblačno12
Rímpolooblačno16
Sofiaoblačno18
Štokholmprehánky10
Varšavadážď13
Viedeňpolooblačno16
Záhreboblačno15
Ženevapolooblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.