Hospodársky denník
USD48,37 Sk
EUR43,395 Sk
CHF28,42 Sk
CZK1,259 Sk
  Streda  25.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nižšia daň, či sú to len sľuby pred voľbami

Konečná daň súčtom príjmov zo závislej a z inej činnosti

Demokratická strana predložila Národnej rade SR návrh na zmenu . . .

FNM o solventnosti

Fond národného majetku včera poslal ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny SR Petrovi Magvašimu list, v ktorom iniciuje zmenu uznesenia vlády na zabezpečenie solventnost. . .

Hd, pomôž nám...

Obraciame sa na vás s prosbou o pomoc pri zamedzení neoprávneného obohatenia sa Drevokombinátu Šariš, a. s. v konkurze na úkor nájomníkov. Správca konkurznej podstaty Drevokombinát. . .

Razantná podpora hospodárstva

Prekvapivé kroky centrálnej banky USA

Situácia v americkom hospodárstve sa začala pomaly vyjasňovať. Marcové oživenie priemyselnej produkcie, prvé za posledných šesť. . .

Najdôležitejšie v daňovej sfére?

Otázka Hd nominovaným na Zlatý biatec 2001 a prestížny titul Prominent ekonomiky 2001 pred 44. klubovým zhromaždením o príprave daňovej reformy s ministerkou financ. . .

Pasívna bilancia

Obchodná bilancia ČR skončila v marci 2001 pasívom 13,9 mld. Kč, ktoré je o 7,9 mld. Kč vyššie ako v marci predchádzajúceho roka. Výrazný nárast pasíva spôsobilo zvýšenie tempa ras. . .

Slušný nárast

Zisk nemeckej spoločnosti Deutsche Telekom, ktorá má majoritu aj v Slovenských telekomunikáciách, v prvom štvrťroku výrazne vzrástol vďaka vyšším výnosom v oblasti mobilnej komunikáci. . .

Európsky deficit

Bilancia zahraničného obchodu krajín Európskej hospodárskej a menovej únie sa vo februári podľa predbežných údajov skončila deficitom 1 mld. EUR a vzrástla tak z 300 mil. EUR v rov. . .

Drahšie potraviny

Spotrebiteľské ceny vo Francúzsku sa v marci zvýšili o 0,5 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, čo je rovnaký výsledok ako v predbežnej správe. Miera inflácie tak z medziročného hľa. . .

Nižší zisk

Americký výrobca počítačov Compaq Computer Corp. dosiahol v prvom štvrťroku 2001 pokles zisku na 78 mil. USD, kým pred rokom dosiahol zisk 296 mil. USD. Obrat spoločnosti klesol o 3 % . . .

Správna cesta

Glosuje Ján Rehák

Slovo bankrot, ktoré sa nahrádza pojmom „vyrovnanie“, nemusí mať hanlivý význam a nemusí nevyhnutne znamenať, že podnik „dodýchal“ doslova. Vyrovnanie predstavu. . .

Cestovky proti návrhu zákona

Ochrana spotrebiteľa v rukách poslancov

Nedávne valné zhromaždenie Slovenskej asociácie cestovných kancelárií (SACR) prinieslo túžobne očakávanú stabilizáciu a potv. . .

Otázniky nad recykláciou

Audit nezávislej inštitúcie odobril návrh zákona

V poslednom období sa vedie veľmi živá debata o pripravovanom zákone o odpadoch. Napriek tomu, že zákon je veľmi rozsi. . .

Návrh s reformou nesúvisí

Návrh novely zákona o obecnom zriadení priamo nesúvisí s reformou verejnej správy, a preto nie je nevyhnutné urýchliť jeho prerokovanie v NR SR. Po včerajšom rokovaní . . .

Zamestnanosť v priemysle

Mierny nárast vo výrobe počítačov

Pokles zamestnanosti v organizáciách priemyslu SR s 20 a viac pracovníkmi z predchádzajúcich rokov pokračoval aj v minulom roku. V pr. . .

Sčítanie

Pri blížiacom sa sčítaní obyvateľov, domov a bytov, ktoré sa uskutoční z 25. na 26. 5. bude Štatistický úrad SR zvažovať prípadné sankcionovanie občanov len ak požadované údaje nepos. . .

J. Stank o NATO

O záväzku vlády garantovať 1,89 % HDP pre obranný rozpočet na nasledujúcich 6 rokov informoval včera minister obrany J. Stank veľvyslancov krajín NATO pre SR. Na stretnutí v. . .

Premiér na východe

Predseda vlády M. Dzurinda včera začal dvojdňový pracovný výjazd v Košickom krajina, na ktorom chce venovať pozornosť najmä nezamestnanosti. Dnes sa pod jeho vedením na Krajsk. . .

Verejná obchodná súťaž

SKo uzatvára prvú súťaž na postúpenie pohľadávok

Slovenskej konsolidačnej (SKo), a. s., sa predbežne podarilo predať formou verejnej obchodnej súťaže (VOS) vyhlásen. . .

Finančné nóvum

Výsledky sčítania ľudu a počet ľudí, ktorí sa prihlásia k jednotlivým cirkvám, budú rozhodujúce pre ich financovanie. Vyplýva to z návrhu zákona o financovaní cirkví a nábožens. . .

O 42 % viac

Sumou 9 525 383 Sk prispeli občania v SR na podporu programov prevencie, včasnej diagnostiky, výskumu a liečby rakoviny počas piateho ročníka Dňa narcisov. Tohtoročný zisk z tejt. . .

Strany

SOP - Podpredseda strany J. Šimko nevylúčil svoju kandidatúru na post predsedu na jej nachádzajúcom kongrese koncom júna. Rozhodne sa však až po uvážení, či ním iniciovaný návrh územn. . .

Kvalita = dvere do sveta

Odovzdali ďalšie medaily Slovak Gold

Záväzok podporovať kvalitné výrobky z produkcie SR včera pred otvorením 7. reprezentačnej výstavy Kvalita 2001 potvrdil svojím podp. . .

Viac užívateľov

Počet používateľov mobilných telefónov v SR v minulom roku medziročne vzrástol zo 14,6 % na 21,4 %. Pritom používanie telefónu pripojeného na pevnú linku vlani zaznamenalo po. . .

Zdroj nákazy

Košická krajská protinákazová komisia považuje situáciu v hromadení živočíšneho odpadu na bitúnkoch i v poľnohospodárskych podnikoch tohto kraja za mimoriadnu. Od 15. 4., odkedy pr. . .

prezident

Podľa prezidenta republiky je trenčianska Ozeta príkladom konkurencieschopného podniku, okrem iného vyzdvihol, že zamestnáva aj pracovníkov v iných regiónoch. Uviedol to včera počas. . .

Viac zelene?

Možnosťami ochrany a údržby verejnej zelene, ale aj zvyšovaním kvality životného prostredia sa zaoberajú účastníci dvojdňovej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorá dnešný. . .

Zisk hydinárov

Kladný hospodársky výsledok po zdanení 18,357 milióna Sk dosiahla za rok 2000 a. s. Topoľčiansky hydinársky podnik. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je vlaňajší zisk devä. . .

O reštrukturalizácii

Komentuje Robert Róm

Po poslaneckom prieskume v spoločnosti Želba Siderit Nižná Slaná, členovia parlamentného výboru pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie konštatoval. . .

Problémom poisťovací svet

Komentuje Ľudmila Koníková

V zdravotníckom poisťovníctve sa nám opäť objavili nejaké recepty na riešenie problémov rezortu. Patria medzi ne aj návrhy koncepcie spoloč. . .

Molex sa usadil pri Košiciach

Američania si na mape vyhliadli Kechnec

Výrobný závod na Slovensku včera oficiálne otvoril najväčší výrobca konektorov na svete - Molex. Nachádza sa smerom na juh . . .

Zlatá rybka

Máte zmysel pre hru a neprekáža vám, ak stratíte menšiu sumu v porovnaní s tým, čo môžete vyhrať? Na ľudí s takýmito črtami sa orientuje MediaX svojím podnikateľským projektom Zlatá . . .

Aj keď s lavínou za pätami

Finančné trhliny zachraňujú sponzori

Horská služba zamestnáva 26 profesionálnych členov Tatranskej Horskej Služby (THS). Už roky im v činnosti pomáha Dobrovoľný zbo. . .

Chlebový argument Telgártu

Cestovný ruch - udreli na správnu strunu

Na Kráľovej holi nestojí strom zelený, ale dlhé roky len stožiar so silnými vysielačmi. Aby Kráľova hoľa so svojou 1948-metro. . .

Veď suplujú štát

Komentuje Peter Farárik

Na nedostatok zdrojov netrpí len finančne poddimenzované školstvo a zdravotníctvo, ale aj mnohé výrobné odvetvia. Napríklad štátnemu podniku Lesy SR chý. . .

Neprimeraná ochrana nájomníkov

Nekontrolovaná spotreba tepla umožní jeho výrobcom sa nabaliť

Asociácia zamestnaneckých zväzov a združení (AZZZ) je vrcholovou zamestnaneckou organizáciou na Slov. . .

Inzerát č. 01695

POZVÁNKA

RM-Systém Slovakia, a. s., Bratislava ako zakladateľ a akcionár spoločnosti Zúčtovacie stredisko, a. s., v likvidácii so sídlom 811 01 Bratislava 1, Zámocké schody 2/. . .

Kurzy, semináre

Agentúra J & T pripravila:

Tréningový program OBCHODNÉ ROKOVANIE PRE NÁKUPCOV A ZÁSOBOVAČOV zameraný na zdokonalenie obchodníckych zručností pri styku s dodávateľskými firmami.<. . .

Iný kraj, iný mrav (16)

Bulharsko a jeho pravidlá

Západní manažéri na základe vlastných skúseností hodnotia Bulharov ako ľudí s výborným všeobecným vzdelaním a špeciálnymi vedomosťami najmä. . .

Správne šaty v správnej chvíli

Každá – najmä slávnostná – príležitosť si vyžaduje iné oblečenie

ŽENY

Pozvanie od šéfa?

Súkromné pozvania od niektorého z nadriadených sú v prípade podriade. . .

Škola pre manažérov

Vzdelávanie odštartuje na jeseň

Začiatkom apríla vzniklo v rakúskom Salzburgu medzinárodné centrum pre topmanažérov, tzv. Business School, ktorá je spoločným projektom piati. . .

Základom sú kvalitné predsavzatia

Pri budovaní kariéry si treba urobiť poriadok najmä vo vlastnej hlave

Základom úspešnej kariéry je podľa mnohých odborníkov dobrá príprava. V rámci nej si treb. . .

Tatry očami fotografa

Nevšednú krásu Vysokých Tatier vystavuje vo Východoslovenskej galérii v Košiciach Milan Kapusta. Autor na viac ako tridsiatich veľkoplošných záberoch demonštruje svoj mim. . .

Pred veľkým treskom

Nová teória počiatku vesmíru fascinuje astronómov myšlienkou, že veľkému tresku (Big Bang) predchádzal veľký plesk (Big Splat).

Predpokladá, že existuje paralelný, pre nás . . .

Rozdali Pulitzerove ceny

Hneď dve najprestížnejšie novinárske ocenenia v USA, Pulitzerove ceny, si tento rok odniesli denníky The Oregonian, Chicago Tribune, The New York Times a The Wall Str. . .

Umenie na internete

Internetová galéria súčasného českého umenia www.art.cz prichádza s ďalšími novinkami. Táto, na českom trhu ojedinelá predajná galéria, ponúka široký výber z tvorby špi. . .

DPH, odpustenie dlhu, strata

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Naša spoločnosť poskytuje stravovanie svojim zamestnancom f. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Marek

vo štvrtok Jaroslava

V Českej republike

dnes Marek

vo štvrtok Oto. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 23. 4. 2001: Bratislava 98,43 . . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Skromná v živote, neskromná v umení. Profil Hany Meličkovej

9.15 Hudobný medailón

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Minižurnál. . .

Twist - streda

 6:00  Twist s Vladom Voštinárom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Martinom Halandom

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna s. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno, v priebehu dňa v západnej polovici územia postupne pribúdanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 14 až 18 stupňov, na juhozápade okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m sa zvýši na 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6 m/s, v Podunajskej nížine v popoludňajších hodinách miestami okolo 10 m/s.Vo štvrtok bude oblačno a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Cez deň polooblačno, časom až oblačno a ojedinele zrážky najmä na východe. Najnižšia nočná teplota 9 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 15 až 19, na severe okolo 13 stupňov. V piatok jasno až polooblačno. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe miestami okolo 14 st. Slnko vyjde zajtra o 5.43 a zapadne o 19.57 hod.

Amsterdamdážď11
Atényjasno22
Belehradjasno19
Berlíndážď14
Bratislavapolojasno20
Bruseldážď11
Budapešťpolooblačno20
Bukurešťpolooblačno19
Frankfurtdážď16
Helsinkizamračené11
Istanbuljasno20
Kodaňpolooblačno9
Lisabonjasno18
Londýnprehánky11
Madridjasno21
Milánodážď16
Moskvapolooblačno20
Oslozamračené10
Paríždážď11
Prahaprehánky16
Rímdážď15
Sofiajasno17
Štokholmzamračené8
Varšavapolojasno15
Viedeňpolojasno21
Záhreboblačno18
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.