Hospodársky denník
USD48,37 Sk
EUR43,395 Sk
CHF28,42 Sk
CZK1,259 Sk
  Streda  25.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nižšia daň, či sú to len sľuby pred voľbami

Konečná daň súčtom príjmov zo závislej a z inej činnosti

Demokratická strana predložila Národnej rade SR návrh na zmenu. . .

Big Pharma sa podvolila tlaku

Morálne víťazstvo pre africké obete aids

Súdny spor, v ktorom 39 najväčších farmaceutických firiem žalovalo juhoafrickú vládu pre porušenie patentových práv na výro. . .

Razantná podpora hospodárstva

Prekvapivé kroky centrálnej banky USA

Situácia v americkom hospodárstve sa začala pomaly vyjasňovať. Marcové oživenie priemyselnej produkcie, prvé za posledných šes. . .

FNM o solventnosti

Fond národného majetku včera poslal ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny SR Petrovi Magvašimu list, v ktorom iniciuje zmenu uznesenia vlády na zabezpečenie solventnos. . .

Zvládne Schröder spomalenie rastu?

Obdobie výraznejšej ekonomickej expanzie Nemecka nebude dlhé, zhodujú sa odborníci. Prognózy o udržaní tohtoročného hospodárskeho rastu na úrovni okolo troch per. . .

Hd, pomôž nám...

Obraciame sa na vás s prosbou o pomoc pri zamedzení neoprávneného obohatenia sa Drevokombinátu Šariš, a. s. v konkurze na úkor nájomníkov. Správca konkurznej podstaty Drevokombiná. . .

Najdôležitejšie v daňovej sfére?

Otázka Hd nominovaným na Zlatý biatec 2001 a prestížny titul Prominent ekonomiky 2001 pred 44. klubovým zhromaždením o príprave daňovej reformy s ministerkou finan. . .

Pasívna bilancia

Obchodná bilancia ČR skončila v marci 2001 pasívom 13,9 mld. Kč, ktoré je o 7,9 mld. Kč vyššie ako v marci predchádzajúceho roka. Výrazný nárast pasíva spôsobilo zvýšenie tempa ra. . .

Slušný nárast

Zisk nemeckej spoločnosti Deutsche Telekom, ktorá má majoritu aj v Slovenských telekomunikáciách, v prvom štvrťroku výrazne vzrástol vďaka vyšším výnosom v oblasti mobilnej komunikác. . .

Európsky deficit

Bilancia zahraničného obchodu krajín Európskej hospodárskej a menovej únie sa vo februári podľa predbežných údajov skončila deficitom 1 mld. EUR a vzrástla tak z 300 mil. EUR v . . .

Drahšie potraviny

Spotrebiteľské ceny vo Francúzsku sa v marci zvýšili o 0,5 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, čo je rovnaký výsledok ako v predbežnej správe. Miera inflácie tak z medziročného . . .

Nižší zisk

Americký výrobca počítačov Compaq Computer Corp. dosiahol v prvom štvrťroku 2001 pokles zisku na 78 mil. USD, kým pred rokom dosiahol zisk 296 mil. USD. Obrat spoločnosti klesol o 3 %. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno, v priebehu dňa v západnej polovici územia postupne pribúdanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 14 až 18 stupňov, na juhozápade okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m sa zvýši na 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6 m/s, v Podunajskej nížine v popoludňajších hodinách miestami okolo 10 m/s.Vo štvrtok bude oblačno a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Cez deň polooblačno, časom až oblačno a ojedinele zrážky najmä na východe. Najnižšia nočná teplota 9 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 15 až 19, na severe okolo 13 stupňov. V piatok jasno až polooblačno. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe miestami okolo 14 st. Slnko vyjde zajtra o 5.43 a zapadne o 19.57 hod.

Amsterdamdážď11
Atényjasno22
Belehradjasno19
Berlíndážď14
Bratislavapolojasno20
Bruseldážď11
Budapešťpolooblačno20
Bukurešťpolooblačno19
Frankfurtdážď16
Helsinkizamračené11
Istanbuljasno20
Kodaňpolooblačno9
Lisabonjasno18
Londýnprehánky11
Madridjasno21
Milánodážď16
Moskvapolooblačno20
Oslozamračené10
Paríždážď11
Prahaprehánky16
Rímdážď15
Sofiajasno17
Štokholmzamračené8
Varšavapolojasno15
Viedeňpolojasno21
Záhreboblačno18
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.