Hospodársky denník
USD48,64 Sk
EUR43,423 Sk
CHF28,368 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  26.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Najdôležitejšie v daňovej sfére?

Tak znie otázka Hd pre nominovaných na Zlatý biatec 2001 a prestížny titul Prominent ekonomiky 2001 pred 44. zhromaždením Hospodárskeho klubu (NEF) o príprave daňovej . . .

Hranice znižovania nákladov musia existovať

Keď konkurencieschopnosť popiera práva pracovníkov

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa producenti snažia v dravej medzinár. . .

„Ťažký priemysel“ agrosektora

Úspešnosť nezávisí od vedenia štátu, ale od manažmentu

Viacerí chovatelia kráv na Slovensku vsadili na skvalitnenie svojich stád, zveľaďujú ich a postupne tak zlep. . .

Kam sa len podeli tie naše milióny?

Eleonóra Bujačková

Pýta sa občan v súvislosti s privatizáciou a zručný analytik odpovedá, že väčšinou išlo o poctivo prerobené peniaze, aj keď sem-tam mohlo ni. . .

Fúzia bánk

Najväčšia britská hypotekárna banka Halifax začala rozhovory o spojení s finančným ústavom Bank of Scotland. Hodnota celej transakcie by sa mala pohybovať okolo 26 mld. GBP. Zlúčením obo. . .

Korekcia rastu

Medzinárodný menový fond znížil predpoveď rastu hrubého domáceho produktu hospodárstva USA na tento rok na úroveň 1,5 %. V nasledujúcom roku by mala ekonomika dosiahnuť 2,5-percentný. . .

Na internete

Najväčší internetový maloobchodník Amazon.com dosiahol v prvom štvrťroku tohto roka 22-percentné zvýšenie obratu na 700 mil. USD. Podnik výrazne zredukoval kvartálnu stratu na 234 mil.. . .

Poľský HDP

Európska komisia predpokladá v tomto roku vyše 4-percentný rast HDP v prípade Poľska. V oficiálnej správe uvádza, že očakávaný rast poľského HDP v tomto roku bude na úrovni 4,3 %. V minu. . .

Český Mobil

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) kapitálovo podporí tretieho českého mobilného operátora Český Mobil. Banka oznámila, že kúpi nové akcie Českého Mobilu v hodnote 25 mil. USD. Z. . .

Zlato Inkov

Spestrením trhu s pivom by mohlo byť amarantové pivo, ktoré pokusne vyrába pivovar Sigip Komárno. Pivo varili klasickým spôsobom, jedinou zmenou bolo nahradenie jednej štvrtiny sladu. . .

Môže byť aj výstup z počítača

Štvrťročný prehľad o zrazenej dani

Pripomíname všetkým zamestnávateľom, že najneskôr do 30. apríla sú povinní predložiť na svoj daňový úrad Prehľad o zrazených a. . .

Ochranné známky dominujú

Na Slovensku rekordný počet žiadostí

Tvorme budúcnosť už dnes je témou Svetového dňa duševného vlastníctva, ktorý si odborná verejnosť na Slovensku pripomína dnes v Ba. . .

Domobrana - to je armáda

Sprísnili kontrolu disciplíny vojakov

Prezident republiky R. Schuster navštívil včera Veliteľstvo domobrany v Topoľčanoch. Ako Hospodársky denník informoval hovorca vel. . .

Už je investor pre spaľovňu

Podpisy potvrdením zásadného obratu

Kúpno-predajnou zmluvou podpísanou primátorom Košíc Zdenkom Trebuľom a prezidentom talianskej firmy Four Italy S. P. A. Franco. . .

Pohodlie bude aj niečo stáť

Liberalizácia po znížení objednávky štátu

Od 1. mája tohto roka zavádzajú Železnice SR deregulované ceny cestovného v najvyššej kategórii vlakov EuroCity (EC) a I. . .

Kovy a zliatiny

Vyše 120 odborníkov z 15 štátov Európy, Japonska, Kórey a USA prezentuje najnovšie poznatky z metalografie na trojdňovej medzinárodnej vedeckej konferencii, ktorá sa včera začal. . .

Košice, tak nezamestnanosť

Úlohy sa uložili, vláda si tak svoje splnila?

Na svojom včerajšom 153. zasadnutí v Košiciach vláda SR, pod vedením premiéra Mikuláša Dzurindu, prerokovala analýzu . . .

Nájomné byty

Výstavbu 10 až 15 nájomných bytov určených pre mestá a obce na strednom a západnom Slovensku podporia ešte v tomto roku tehelne Wienerberger dodávkou stavebného systému Protherm a p. . .

Národ telefonuje

Každý štvrtý občan SR používal ku koncu marca 2001 mobilný telefón. Celkový počet aktívnych používateľov mobilných telefónov na konci minulého mesiaca dosiahol 1,31 milióna. Spol. . .

Priorita rady

Kompetenciami a finančným zabezpečením miest a obcí sa prioritne zaoberala Rada ZMOS na dvojdňovom rokovaní na Štrbskom Plese. Ocenila, že vláda akceptovala požiadavku ZMOS a pozas. . .

Z HDP 1,1 percenta

Po vstupe do EÚ by mal náš príspevok do rozpočtu EÚ podľa predbežných odhadov predstavovať asi 1,1 % z hrubého domáceho produktu, oznámila včera na tlačovej besede ministerka f. . .

Pracovná sila

Po včerajšom rokovaní snemu viceprezident KOZ SR J. Blahák označil za diskriminačný návrh Európskej komisie na zavedenie sedemročného prechodného obdobia na slobodu pohybu pracovnýc. . .

Flóra 2001

Chryzantému Shamrock ako „prvú dámu“ rezaných kvetov, črepníkové rastliny, okrasné dreviny, semená, ale aj keramiku a drobnú mechanizáciu predstavuje 90 vystavovateľov a 69 predajcov . . .

Hlavne pre VW

V minulom roku exportovali slovenskí výrobcovia automobilových komponentov tovar v hodnote 35,87 mld. Sk. Medziročne to predstavuje nárast o 4,62 mld. Sk, teda 14,8 %. Ako informova. . .

Čo samoplatci?

Domáci samoplatcovia predstavujú 2459 osôb a 20 215 ošetrovacích dní, do Piešťan pricestovalo spolu 21 863 zahraničných pacientov, ktorí spolu vytvorili 392 204 ošetrovacích dní. V. . .

Remeslá cez pohľady učňov

Ukážka tvorivých zručností mladých, tentoraz v Nitre

„Učeň - mladý tvorca 2001“ po ôsmich rokoch prezentovania učňovského školstva v Trenčíne sa presťahoval a deviaty. . .

Vlečie sa, a zrejme aj utečie

Komentuje Zuzana Krútka

Vyhlásenie premiéra M. Dzurindu v Tvrdošínskej mliekarni z 30. marca 2000 sľubovalo podporu domácim výrobcom. Myšlienka nebola nová, osvetu. . .

Občan je nula

Glosuje Zdena Mešťanová

Neviem, kto má pravdu v spore medzi Tvrdošínom a Ostravicami. Ide o termálne kúpalisko a o to, do ktorej pokladnicu budú plynúť zaujímavé príjmy. Predstavi. . .

Len časť čiernej ekonomiky

Trhoviská miestom daňových a colných únikov

Článok o práci dvoch študentiek, ktoré sa vo svojej stredoškolskej odbornej činnosti zamerali na daňové úniky bratislav. . .

Hospodárenie chce poriadok

Ad.: Základnou podmienkou čistoty je vždy audit, Hd 10. 1.

Po zverejnení článku V. Markuša Základnou podmienkou čistoty je vždy audit, som požiadal o stanovisko k pr. . .

Vyhlásenie verejného prísľubu na kúpu verejne obchodovateľných akcií podľa ustanovenia § 79a zákona č. 600/1992 Zb. o cenných papieroch v znení neskorších predpisov

Navrhovateľ HORIZONT SLOVAKIA,. . .

... a já Katarína Kolníková

Je jedinečná okrem iného i tým, že na dráhu profesionálnej herečky vstúpila keď mala päťdesiat. Má dar tých najlepších, ktorí kedy stáli na doskách, ktoré znamenajú . . .

Syndróm bezvedomia

Vedci z Technion-Israel Institute of Technology a Vanderbilt University (USA) zistili príčinu syndrómu bezvedomia u mladých žien. Rozhodujúcim činiteľom sú problémy s pr. . .

Na začiatku boli antilopy

Nový výskum predpokladá, že choroba vCJD u ľudí môže mať pôvod u druhu afrických antilop. BSE sa vyskytuje u dobytka a je ekvivalentom vCJD (Creutzfeld Jakobova choroba. . .

Rozvrhnutie pracovného času

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Zamestnávame zamestnancov vo funkcii strážnik - vrátnik. Pond. . .

Twist - štvrtok

 6:00  Twist so Zuzanou Šikulovou  

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Annou Vargovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna s. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Jaroslava

v piatok Jaroslav

V Českej republike

dnes Oto

v piatok Jaroslav. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 24. 4. 2001: Bratislava 99,44,. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Folklór trochu inak

10.00 Minižurnál

10.30 Pomocník. Úvahy nad romá. . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno a miestami prehánky. Na juhu prechodne polojasno. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na severe okolo 15 stupňov. Západný až severozápadný vietor 2 až 6 m/s. Teplota vo výške 1500 m 5 stupňov. V piatok bude jasno až polooblačno, na východe spočiatku až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5, denná teplota 17 až 21, na severe okolo 14 stupňov. V sobotu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 8 až 4, denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.44 a zapadne o 19.58 hod.

Amsterdamprehánky10
Atényjasno23
Belehradoblačno20
Berlíndážď12
Bratislavaoblačno17
Bruselprehánky11
Budapešťpolooblačno19
Bukurešťpolooblačno18
Frankfurtpolooblačno15
Helsinkidážď12
Istanbulpolojasno19
Kodaňdážď10
Lisabonpolooblačno16
Londýnpolooblačno13
Madridjasno25
Milánooblačno21
Moskvazamračené19
Oslodážď6
Parížpolooblačno15
Prahaprehánky11
Rímoblačno21
Sofiaoblačno17
Štokholmzamračené12
Varšavadážď11
Viedeňoblačno17
Záhreboblačno19
Ženevaoblačno12

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.