Hospodársky denník
USD48,64 Sk
EUR43,423 Sk
CHF28,368 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  26.Apríla 2001

Palestínčania proti zmenám

Teheránska konferencia odsudzuje Izrael

Teherán (TASR) - V iránskom hlavnom meste Teheráne včera druhým dňom pokračovala medzinárodná konferencia na podporu palestínskeho povstania (intifáda) proti Izraelu. Na podujatí sa zúčastňuje viac ako 300 politických osobností, parlamentárov a duchovných z 34 islamských krajín.

V rámci diskusie vystúpil okrem iných aj vodca irackej opozície ajatolláh Muhammad Bakr al-Hakim, šéf Frontu na oslobodenie Palestíny Ahmad Džibríl a ďalšie osobnosti islamského sveta. Prejavy účastníkov vrátane iránskeho prezidenta Mohammeda Chatámího sa nesú v znamení výzev na posilnenie ozbrojeného boja proti Izraelu, pričom sa počíta s podpisom záverečnej rezolúcie o „úplnej podpore palestínskej veci“ a odsudzujúcej Izrael za jeho „politiku represie palestínskeho ľudu“.

Palestínska autonómna správa odmieta akékoľvek podstatné zmeny v jordánsko-egyptskom mierovom pláne, uviedol palestínsky minister pre medzinárodnú spoluprácu Nabíl Šaás.

Izraelský minister zahraničných vecí Š. Peres navštívi v najbližších dňoch Káhiru, aby tam odovzdal izraelskú odpoveď na jordánsko-egyptský mierový plán. „Dostali sme návrh a myslíme si, že si vyžaduje niektoré zmeny a zlepšenia. Teraz na nich pracujeme a myslím si, že by to bola dobrá myšlienka, keby Peres navštívil Káhiru a vysvetlil tam naše stanovisko,“ povedal premiér A. Šaron.

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.