Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001

drobničky

l Hlasovanie poslucháčov britskej rozhlasovej stanice BBC o tom, komu udeliť ocenenie „hlas storočia“, prisúdilo prvenstvo americkému spevákovi Frankovi Sinatrovi.

l Štyridsať rokov po vstupe bývalej prvej dámy USA Jacqueline Kennedyovej do Bieleho domu, si metropolitné múzeum v New Yorku - Museum of Art - pripomenie jej osobitý štýl a vplyv na módu 60. rokov výstavou, ktorá ponesie názov Roky v Bielom dome.

l Nový český bulvárny denník Super, na ktorom od konca minulého roka pracuje spoločnosť e-Media, vyšiel v náklade vyššom než 300-tisíc výtlačkov. Noviny, ktoré budú vychádzať všetkých sedem dní v týždni, chcú konkurovať tak bulvárnemu Blesku, ako aj serióznej tlači, a budú stáť len 5 českých korún.

l Živá krása je názov nového celosúborového programu folklórneho kolektívu PUĽS, súčasti Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Jeho premiéru chystajú na sobotu 28. apríla.

l Výrazná osobnosť svetovej kultúry, britský herec Peter Ustinov oslávil úctyhodné jubileum – osemdesiat rokov. Je rytierom Radu krásnych umení a písomníctva Francúzskej republiky, v roku 1990 ho britská kráľovná povýšila do šľachtického stavu.

l Vydavateľstvo Albatros ocenilo autora nesmrteľnej kreslenej postavičky krtka – maliara, režiséra a výtvarníka animovaných filmov – Zdeňka Milera cenou Albatros 2001 za celoživotnú prácu s detskou knihou.

(bj)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.