Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Medaila - šťastie a zázrak?

Podnikatelia a športovci tipujú MS v hokeji

Je ťažko zladiť želanie s realitou. Avšak práve táto disharmónia je najkrajšia pri tipovaní hoc aj výsledkov na MS v hokeji. Ak niekto z nás nájde odvahu a zatipuje si a verejne vysloví svoj súd, priebeh šampionátu je o to pre nás zaujímavejší a má príchuť určitej pikantnosti. Na jednotlivé celky čaká veľa prekážok a nevypočítateľných chvíľ. No napriek tomu radi vyslovíme názor, ako to všetko dopadne. Väčšina z nás do toho zamiešala aj želanie, ale i reálny stav vecí. Nuž posúďte, ako tipujú výsledky na MS v hokeji, ktoré sa začínajú v sobotu, niektorí naši podnikatelia a športovci. Kým podnikatelia boli v tomto smere viac razantnejší a „zariskovali“, niektorí športoví odborníci volili stratégiu istenia sa.

Doc. Ján Starší, bývalý hráč i tréner: - Jednoznačne sa nedá tipovať. No musíme si dávať pozor na Rusko, to stavilo na nový, mladý tím bez veľkých hviezd. Ani Švédi nebudú slabí, tam cítiť chuť na medailu. USA a Kanada sú veľkou lotériou.

Július Šupler, tréner Dukly Trenčín: - Nerád tipujem, ale bol by som rád, keby sme získali medailu. Tá by pomohla všetkým a v kútiku duše v ňu aj verím.

Alexander F. Zvrškovec, Dividend Group: - Keď budeme mať veľa šťastia, tak sme štvrtí. Prví budú Rusi, druhí Švédi a my prehráme súboj o bronz s Českom.

Štefan Chudoba, riaditeľ pre predaj, Škoda Auto Slovensko: V prestávke medzi rokovaním so zástupcami z Mladej Boleslavi vychrlil veľmi rýchlo toto poradie: 1. Slovensko, 2. Česko a 3. Rusko.

PhDr. Peter Kasalovský, šéfredaktor Hd: Keď sa stane menší zázrak, sme majstrami sveta my, veď čo iné nám prináleží po zisku striebra. Druhí budú Rusi a bronz získajú Česi, ktorí porazia v tomto súboji Švédsko.

Katarína Ráczová-Lokšová, šermiarka, predsedníčka klubu fair play: - Ja by som favorizovala na zlato Švédsko, Kanada získa striebro a tretie bude Slovensko.

Anton Tkáč, olympijský víťaz v cyklistike, v súčasnosti podnikateľ: Bol by som šťastný, keby sme skončili do 4. miesta a získali bronz. Prví budú asi Rusi a striebro si odvezú Česi.

Ladislav Sedmák, prezident Tauris, a. s.: Už dvadsať rokov drukujem Rusom a verím, že teraz získajú medailu, dokonca zlatú. Druhí budú asi Česi, bronz si vybojujú Švédi a prekvapením tentoraz budú Lotyši a tých tipujem na štvrté miesto.

Slavomír Kňazovický, kanoista: Veľmi som nad tým neuvažoval, ale myslím si, že skončíme do štvrtého miesta. No a mám pocit, že tých zlatých medailí by pre Čechov už aj stačilo. A veľmi si želám, aby sa ten priestor medzi nimi a nami vyrovnal.

(ger)

Počasie

Dnes bude malá, na severe a východe miestami časom zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a juhozápade väčšinou okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Slabý premenlivý vietor.

V sobotu bude polooblačno, cez deň časom až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5 stupňov. Denná teplota 14 až 18, v nížinách okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam

polooblačno12

Atény

jasno23

Belehrad

jasno17

Berlín

dážď12

Bratislava

oblačno17

Brusel

dážď12

Budapešť

oblačno17

Bukurešť

oblačno20

Frankfurt

dážď12

Helsinki

dážď8

Istanbul

jasno23

Kodaň

dážď10

Lisabon

jasno15

Londýn

oblačno13

Madrid

jasno22

Miláno

zamračené18

Moskva

jasno22

Oslo

dážď10

Paríž

dážď15

Praha

zamračené14

Rím

zamračené20

Sofia

polooblačno17

Štokholm

zamračené14

Varšava

dážď12

Viedeň

oblačno17

Záhreb

polooblačno18

Ženeva

polooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.