Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zo Slovenska opäť žiadny záujem?

Mníchovský veľtrh ispo aj tento rok „Zlatými stránkami“ športových odvetví

„Inovate-specialize-maximize“ ako hlavné heslo už 55. medzinárodného odborného veľtrhu športových potrieb a športovej módy na novom výstavisku v nemeckom Mníchove, ktorý tento rok pripadá na 21. až 24. júla, mení nielen logo, ale aj rozširuje svoju filozofiu rozčlenením prezentácie 1600 vystavovateľov zo 40 krajín. V logu zastrešujúcej značky ispo zostali všetky štyri písmená, ale okrem letnej ponuky, ktorá je výrazne odlíšená červeným slnkom, pribudla snehová vločka prezentujúca neskoršiu zimnú výstavu. V nej sa predstaví aj ski_ispo a snowboard_ispo. Pokiaľ však ide o letný veľtrh, základným cieľom je zamerať pozornosť výrobcov a vystavovateľov na novinky v oblasti outdoorových športov, najmä so zameraním na camping, ako aj oblečenia pre ženy a deti. Jednotlivé sekcie na mníchovskom výstavisku sú už tento rok rozdelené špeciálne podľa kategórií, vari s výnimkou ponuky pre ženy a deti, pretože tá sa prelína takmer všetkými halami.

Počas prezentačných dní je pripravené nielen otestovanie športových potrieb, ale aj stretnutie sa s významnými svetovými športovcami. Teamsports_ispo a footwear_ispo sa nezameriavajú len na kolektívne športy, ale aj vybavenie na čoraz obľúbenejší jogging, beh a rýchlu chôdzu, testovať sa budú výrobky patriace pod sekciu racket_ispo, fitness_ispo či beachwear_ispo, resp. style_ispo. Novinkou veľtrhu je špeciálne umiestnenie bike_ispo, ktorá doteraz patrila pod všetky sekcie. Zaujímavými pre výrobcov budú aj haly zamerané na prezentáciu surf_ispo, skate_ispo či spomínané outdoorové športy, kde by mala návštevníkov prilákať nielen módna prehliadka najnovších trendov, ale aj barbecue party. V tejto oblasti sa aj tento rok budú udeľovať špeciálne ceny pre výrobcov klasického vybavenia pre pobyt v prírode, nových technológií vo výrobe športových potrieb, ako aj v kategórii divoká voda. Ozvláštnením každoročného veľtrhu je aj súťaž v horolezectve, alpinizme, jazde na horských bicykloch a predovšetkým v oblasti extrémnych športov (BMX, MotoX, Skateboard, surfovanie, skoky z 30 m výšky atď.), kde sa udelí 39 cien - sošiek Nea (hlasuje sa až do 30. júna 2001 výhradne na www.nea.awards.com, kde sú predstavovaní aj jednotliví nominovaní športovci).

Mníchovský veľtrh je však výzvou najmä pre mladých výrobcov športových potrieb. A ak ich športová značka nie je na trhu viac ako štyri roky, majú šancu prihlásiť sa do súťaže „ispo-Dupont horúce novinky“, z ktorých prvých päť dostane na mníchovskom výstavisku bezplatne plochu pre svoj výstavný stánok a ďalší tridsiati s výraznou zľavou.

Tento rok sa však opäť potvrdzuje, že na rozdiel od Českej republiky nemá Slovensko záujem prezentovať sa. Kým Česká republika, ako zdôraznili predstavitelia ministerstva priemyslu a obchodu (MPaO), bude aj tento rok dotovať 40 prihlásených firiem nielen príspevkom 100 000 Kč na plochu, ale v rámci oficiálnej prezentácie, ktorá tvorí len 25 % z celkovej plochy, bude aj propagovať firmy a výrobcov, ktorí sa na veľtrh nedostali. Ako poznamenal Jozef Rakovnický z Expo Plus, ktoré zabezpečuje prezentáciu slovenských vystavovateľov na veľtrhoch, keďže ani tento veľtrh nepatrí medzi 8 tých, ktoré slovenská vláda podporuje, záujem výrobcov v dôsledku vysokých finančných nákladov je tým nepatrný.

Slávka Blazseková

Počasie

Dnes bude malá, na severe a východe miestami časom zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a juhozápade väčšinou okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Slabý premenlivý vietor.

V sobotu bude polooblačno, cez deň časom až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5 stupňov. Denná teplota 14 až 18, v nížinách okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam

polooblačno12

Atény

jasno23

Belehrad

jasno17

Berlín

dážď12

Bratislava

oblačno17

Brusel

dážď12

Budapešť

oblačno17

Bukurešť

oblačno20

Frankfurt

dážď12

Helsinki

dážď8

Istanbul

jasno23

Kodaň

dážď10

Lisabon

jasno15

Londýn

oblačno13

Madrid

jasno22

Miláno

zamračené18

Moskva

jasno22

Oslo

dážď10

Paríž

dážď15

Praha

zamračené14

Rím

zamračené20

Sofia

polooblačno17

Štokholm

zamračené14

Varšava

dážď12

Viedeň

oblačno17

Záhreb

polooblačno18

Ženeva

polooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.