Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

História

História akciovej spoločnosti Palma -Tumys, a. s., Bratislava je obrazom vývoja tukového priemyslu na Slovensku. Ich spoločný pôvod datujeme k roku 1921, keď sa tento priemysel definitívne udomácnil na Slovensku prostredníctvom našej firmy.

Spoločenská situácia sa vyvíjala a menila rôznym tempom, niekedy aj dramaticky, ale naša firma zostávala a zostáva jedným z pilierov národného hospodárstva. V rôznych formách rôzneho rozsahu pretrváva až do dnešných dní. Pred rokom 1989 spoločnosť zastrešovala výrobu jedlých rastlinných tukov a olejov, výživových doplnkov, pracích prostriedkov a saponátov, kozmetiky v celej šírke sortimentu, toaletných, jadrových a priemyselných mydiel, sviečok atď.

Palma -Tumys, a. s., Bratislava vznikla v roku 1993 privatizáciou bývalého štátneho podniku metódou priameho predaja. Palma - Tumys, a. s., Bratislava je zamestnaneckou akciovou spoločnosťou s majetkovou účasťou fyzických osôb z čoho až 88 % je vlastných zamestnancov. Existujúce usporiadanie spoločnosti a jej riadenie preukázalo správnosť tohto kroku, o čom svedčí dynamika rastu základných ekonomických a sociálnych ukazovateľov. Palma - Tumys, a. s., Bratislava dnes dodáva na trh výrobky, ktoré produkuje v troch výrobných divíziách v Bratislave, Novom Meste nad Váhom a Šenkviciach. Výrobný sortiment je vyprofilovaný na niekoľko základných skupín a konkrétne výrobkové skupiny a výrobky môžete bližšie spoznať v ďalších častiach Vašich novín.

Vieme, že otázka úspešnosti je podmienená viacerými faktormi. Za najdôležitejší z nich považujeme stabilné uplatňovanie kvality celej našej produkcie, nielen jej deklarovanie. Sme nároční voči sebe, aby ste Vy mohli byť nároční voči nám. Chceme byť tam, kde náročnosť spotrebiteľa vedie k vyššej kvalite jeho života. Naplniť motto „Palma - priateľstvo na celý život“ znamená pre nás zmysel našej práce.

(tu)

Počasie

Dnes bude malá, na severe a východe miestami časom zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a juhozápade väčšinou okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Slabý premenlivý vietor.

V sobotu bude polooblačno, cez deň časom až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5 stupňov. Denná teplota 14 až 18, v nížinách okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam

polooblačno12

Atény

jasno23

Belehrad

jasno17

Berlín

dážď12

Bratislava

oblačno17

Brusel

dážď12

Budapešť

oblačno17

Bukurešť

oblačno20

Frankfurt

dážď12

Helsinki

dážď8

Istanbul

jasno23

Kodaň

dážď10

Lisabon

jasno15

Londýn

oblačno13

Madrid

jasno22

Miláno

zamračené18

Moskva

jasno22

Oslo

dážď10

Paríž

dážď15

Praha

zamračené14

Rím

zamračené20

Sofia

polooblačno17

Štokholm

zamračené14

Varšava

dážď12

Viedeň

oblačno17

Záhreb

polooblačno18

Ženeva

polooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.