Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Produkty na vysokej úrovni

Tuky na pečenie

PALMARIN – je jemný margarín vyrobený z kvalitných rastlinných olejov a tukov. Je vhodný na prípravu jemných múčnikov, rôznych druhov cesta, ale aj na varenie, dusenie a pečenie. Neobsahuje cholesterol, mliečne bielkoviny a laktózu.

HELIA – je rastlinný margarín s vynikajúcimi vlastnosťami na široké použitie. Je určená predovšetkým na pečenie jemného pečiva, na prípravu krémov a náplní. Tiež je vhodná ako základ do ochutených nátierok, na dusenie pokrmov, prípravu omáčok a polievok.

CERA – je ideálna na pečenie, fritovanie a dlhšie trvajúce vyprážanie pokrmov. Nízky obsah nenasýtených mastných kyselín podmieňuje jej tepelnú stabilitu. Možno ju použiť do niektorých druhov cesta (napríklad do lístkového cesta) a na polevy. Neobsahuje cholesterol.

Rastlinné nátierky

VETO – je ideálne ako nátierka pri redukčnej a tukovo modifikovanej dietetickej výžive. Neobsahuje cholesterol, mliečne bielkoviny a laktózu. Je tu pre každého, kto sa chce stravovať racionálne.

SÁGA VITA – pre svoju nutričnú hodnotu je vhodná pre širokú verejnosť , ale i pre ľudí trpiacich na srdcovo-cievne ochorenia, stres a vysoký krvný tlak, pretože neobsahuje živočíšne tuky, ktoré sú hlavným zdrojom cholesterolu. Je fortifikovaná vitamínmi A, E a D3 a obsahuje 50 % viacnenasýtených mastných kyselín, ktoré sa podieľajú na znížení hladiny cholesterolu v krvi a znížení rizika srdcovo-cievnych ochorení.

PALMA - jemná maslová chuť – rastlinný tuk s vynikajúcou maslovou chuťou pre celú rodinu. Je vhodná náhrada masla, neobsahuje cholesterol a je obohatená vitamínmi A a E. Je výborne roztierateľná, vhodná na varenie i pečenie alebo priamo na natieranie a prípravu ochutených nátierok.

(tu)

Počasie

Dnes bude malá, na severe a východe miestami časom zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a juhozápade väčšinou okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Slabý premenlivý vietor.

V sobotu bude polooblačno, cez deň časom až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5 stupňov. Denná teplota 14 až 18, v nížinách okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam

polooblačno12

Atény

jasno23

Belehrad

jasno17

Berlín

dážď12

Bratislava

oblačno17

Brusel

dážď12

Budapešť

oblačno17

Bukurešť

oblačno20

Frankfurt

dážď12

Helsinki

dážď8

Istanbul

jasno23

Kodaň

dážď10

Lisabon

jasno15

Londýn

oblačno13

Madrid

jasno22

Miláno

zamračené18

Moskva

jasno22

Oslo

dážď10

Paríž

dážď15

Praha

zamračené14

Rím

zamračené20

Sofia

polooblačno17

Štokholm

zamračené14

Varšava

dážď12

Viedeň

oblačno17

Záhreb

polooblačno18

Ženeva

polooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.