Hospodársky denník
USD48,49 Sk
EUR43,44 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,254 Sk
  Piatok  27.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Poznáme náročnosť zákazníka

Perlivý mok najdrahšieho a najstaršieho šampanského „Ruinart“ stiesnený v priezračnej fľaši opradenej pavučinou zo striebornej zliatiny, ktorá je jedinečným dielom francúzskeho klenotníka, či nevinné vínne kaťuše bezkonkurenčnej kvality a arómy uložené v drevených dózach už od ročníka 1988, od dodávateľov svetového renomé Sauvion et Fils, Jean Guillot a Jean Claude Boisset alebo silný hrejivý mok v decentných fľašiach s visačkami najznámejších osobností z jednotlivých krajín po celom svete, u nás najmä takých zvučných mien ako „Štefánik“, „Sobieski“ či „Móric August Beňovský“, je len čiastková ponuka francúzskej dcéry Belvédére Slovensko, s. r. o., ktorá na našom trhu pôsobí od roku 1996. Hoci je jednou z tridsiatich dcérskych spoločností Belvédére S. A. po celom svete, ani jej nie je cudzie krédo splniť očakávania aj toho najnáročnejšieho zákazníka. „Zameriavame sa na dovoz francúzskych vín vrátane šampanského, ako aj na promóciu a distribúciu značkových liehovín typu vodka Štefánik, Kriváň či Sobieski, ktorá mimochodom patrí k desiatim najpredávanejším liehovinám na svete alebo k novému miléniu uvádzanej ďalšej z najkvalitnejších liehovín - vodky a borovičky Móric August Beňovský,“ hovorí generálny riaditeľ Belvédére Slovensko, s. r. o., Christophe Mondorowicz. Posledne menovaná značka má podľa neho nielen najkrajší dizajn fľaše v doterajšej histórii celej spoločnosti Belvédére, ale ide zároveň aj o čisto slovenský výrobok.

Dnes je už ťažké presadiť sa bez inovácie, veď všetky výrobky v tejto oblasti sú na svetových trhoch segmentované, napr. na luxusnú, vyššiu, strednú a nižšiu triedu, a to nielen pokiaľ ide o vína, ale aj šampanské a liehoviny. „Značka sa musí zakladať na hrdosti určitého národa. S názvom najlepším z možných, s obsahom najlepšej kvality, s dodávkou zákazníkovi načas a najlepším možným spôsobom a dokázaním, že sme spoľahliví, pružní v novinkách a inováciách. Náš zákazník je náročný a musí vedieť, že my i to uvedomujeme,“ tvrdí Ch. Mondorowicz.

Aj preto Belvédére inovovala a vytvorila nové značky ako vodka Belvédére, Kráľovská vodka či vodka Sobieski, Vltava, Dvořák, na Ukrajine Hajtman a pod.

Belvédére Slovensko, s. r. o., rovnako priniesla po prvý raz pred dvoma rokmi do Bratislavy tradíciu oslavy Beaujolais Nouveau, ktorá každý rok pobláznia dvesto krajín sveta presne v tretí novembrový štvrtok, minútu po polnoci. V čom dokáže toto nevinné sladkasté, po ovocí a jarnej atmosfére voňajúce víno nadchnúť v ychravej jeseni tak, že sa s ním nepohrávate na jazyku, ale jemne vychutnávate po dúškoch? „Správne by sa toto mladé víno malo nazývať Beaujolais Primeur, pretože je vydané počas obdobia od jeho bratia až po nasledujúcu jar, čo sa nazýva primeur. Aj preto sme tento rok priniesli na Slovensko nový sviatok bieleho vína - Muscadet Primeur. Až víno vydané počas obdobia od jeho bratia až po nasledujúci zber sa volá nouveau,“ vysvetľuje Mondorowicz. Na oslavách tak odborníci na vína môžu testovať prichádzajúci ročník.

Ako dodal generálny riaditeľ, hoci „odberateľmi sú najmä siete reštaurácií a špecializovaných predajní, ale k stálym zákazníkom patria aj ostatní fainšmekri, ktorí vedia, kde hľadať kvalitné víno“. Pre oslavu nového milénia je tak pripravená paleta najznámejších, ba aj najdrahších značiek, až do stotisíc korún, od ročníkov 1988, ktorá bežne v ponuke nie je. Sem patrí aj najstaršia fľaša šampanského, ktorých sa pri oslave roku 2000 použila takmer polovica zo 14-tisíc vyrobených, tá druhá je pre nové milénium. No a nakoniec, prelomová pre úspech firmy na Slovensku by mala byť aj značka Móric August Beňovský.

(sb)

Počasie

Dnes bude malá, na severe a východe miestami časom zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na juhu a juhozápade väčšinou okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Slabý premenlivý vietor.

V sobotu bude polooblačno, cez deň časom až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5 stupňov. Denná teplota 14 až 18, v nížinách okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 19 až 23, na severe miestami okolo 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.40 a zapadne o 20.00 hod.

Amsterdam

polooblačno12

Atény

jasno23

Belehrad

jasno17

Berlín

dážď12

Bratislava

oblačno17

Brusel

dážď12

Budapešť

oblačno17

Bukurešť

oblačno20

Frankfurt

dážď12

Helsinki

dážď8

Istanbul

jasno23

Kodaň

dážď10

Lisabon

jasno15

Londýn

oblačno13

Madrid

jasno22

Miláno

zamračené18

Moskva

jasno22

Oslo

dážď10

Paríž

dážď15

Praha

zamračené14

Rím

zamračené20

Sofia

polooblačno17

Štokholm

zamračené14

Varšava

dážď12

Viedeň

oblačno17

Záhreb

polooblačno18

Ženeva

polooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.