CZK1,256 Sk
  Pondelok  30.Apríla 2001

V obávanom dueli víťazstvo

Slovenské tenistky postúpili do II. kola FC

Slovenské tenistky zvíťazili v I. kole Pohára federácie nad Maďarskom . Zápas bol očakávaný s veľkými obavami, keďže naše súperky dosahovali v posledných mesiacoch vynikajúce výsledky. A tak všetky prognózy boli opatrné. Lenže už po prvom dni sme viedli 2:0, keď prvé body zaistila v úvodnej dvojhre Hantuchová. Tá si poradila s jednotkou maďarského tímu 6:4, 6:4. Druhý bod pridala, Nagyová, ktorá po dvoch hodinách a v trojsetovom súboji zdola húževnatú, iba 17-ročnú Kaprosovú. Nagyová prehrala prvý set, v druhom sa obe trápili s podaním, najmä Karposová, ktorá ho prehrala 2:6. V treťom, mimoriadne dramatickom zápase, kde sa hralo o každú loptičku, bola úspešnejšia nakoniec naša Nagyová a vytvorila pre náš tím veľmi priaznivý stav pred nedeľňajšími dvojhrami a štvorhrou. Postup do 2. kola svetovej skupiny FC si naše ženy zaistili po dueli oboch tímových jednotiek. V dramatickom zápase zdolala Kutiovú-Kisovú za 2:25 h 2:6, 7:6 a 7:5. Našej tenistke sa podaril dokonalý zvrat, keď prehrávala už 2:6, 2:5 a aj v treťom sete 1:4 a odvrátila až šesť mečbalov súperky. Štvrtý bod pridala Hantuchová, a to po triumfe nad Mandulovou 2:0 na sety. Tento duel bol v plnej réžii našej Hantuchovej, ktorá súperku zdolala za 60 minút. V záverečnej štvorhre, v ktorej sa predstavila Hantuchová s Nagyovou proti Kaprosovou s Mandulovou, sme prvý set prehrali 2:6, v druhom sme stav vyrovnali na 1:1, no v záverečnom treťom si naše súperky vybojovali po dramatickom zápase bod. „Bolo to nesmierne ťažké stretnutie. Výsledok je dosť skresľujúci. Maďarky sa prezentovali kvalitným húževnatým výkonom a hlavne Nagyová svoje dve víťazstvá doslova vydrela. Henrieta bojovala s dvoma súperkami jednak sama so sebou a jednak s Kutiovou-Kisovou. Bojovnosťou však dokázala nepriaznivý vývoj stretnutia zvrátiť vo svoj prospech a vybojovala nám tak rozhodujúci tretí bod. Hantuchová potvrdila aj v nedeľňajšej dvojhre svoje kvality, vychádzali jej takmer všetky údery. Všetci sa už tešíme na júlové stretnutie proti Rusku, ktoré zohráme takisto na tomto povrchu v Národnom tenisovom centre. Verím, že v tomto súboji podáme takisto oduševnený, bojovný výkon,“ povedal po súboji náš nehrajúci kapitán Peter Vajda.

Výsledky I. kola FC: Slovensko - Maďarsko 5:1, sobota: D. Hantuchová - R. Kutiová-Kisová 6:4, 6:4, H. Nagyová - A. Kaprosová 4:6, 6:2, 7:5, nedeľa: H. Nagyová - R. Kutiová-Kisová 2:6, 7:6 (8), 7:5, D. Hantuchová - P. Mandulová 6:3, 6:4, Nagyová, Hantuchová - Kaprosová, Madulová 2:6, 7:5, 5:7. Argentína - Japonsko 4:1, Austrália - Rakúsko 5:0, Taliansko - Chorvátsko 3:1.