Hospodársky denník
USD49,235 Sk
EUR43,558 Sk
CHF28,507 Sk
CZK1,259 Sk
  Streda  4.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Týždeň slovenskej kultúry

Otvorením výstavy združenia grafikov G BOD sa včera začal v Dubaji prvý Týždeň slovenskej kultúry v miestnej renomovanej Hunar Gallery. Na prehliadke modernej slovenskej grafiky a plastiky budú prezentované diela výtvarníkov Igora Bencu, Roberta Bruna, Karola Felixa, Dušana Kállaya, Mariana Komáčka, Kamily Štanclovej, Viťa Bojňanského, Ota Bachoríka a Milana Lukáča. Vernisáž uvedie slovenský veľvyslanec v Spojených arabských emirátoch Peter Zsoldos, s hudobným programom vystúpi na úvod popredný slovenský violončelista Eugen Prochác.

V dňoch 4. - 6. apríla 2001 sa v rámci Týždňa slovenskej kultúry uskutoční Festival vážnej hudby v meste Al Ain, na ktorom vystúpia umelecké telesá zo Slovenska. Počas trojdňového programu sa predstavia špičkoví slovenskí interpreti - Quartetto Istropolitana a Bratislavské dychové okteto (The Bratislava Wind Octet), ktoré tvoria členovia Slovenskej filharmónie, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a orchestra Opery SND.

(TASR)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, na západe prevažne oblačno a ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 17 až 21 stupňov. Južný, na západe územia západný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov.Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a početné prehánky alebo občasný dážď, vo vyšších horských polohách sneženie. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 13 až 17, na juhu miestami okolo 19 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 12 až 16 stupňov, na severe miestami aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.23 a zapadne o 19.27 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.