Hospodársky denník
USD49,235 Sk
EUR43,558 Sk
CHF28,507 Sk
CZK1,259 Sk
  Streda  4.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Kedy začne ECB konať?

Podľa posledných aktivít Európskej centrálnej banky (ECB) je zrejmé, že táto najvyššia inštancia, dohliadajúca na vývoj ekonomiky a peňažného trhu v eurozóne, v súčasnosti považ. . .

Tradičný scenár absentoval

Pod tlakom klesajúcich cien benzínu a vykurovacieho oleja sa ceny dodávok ropy ustálili v úvodnej seanse tohto týždňa na 11-mesačnom minime. Pád ceny benzínu bol vyvolan. . .

Prudký prepad na Wall Street

Trh cenných papierov v Tokiu skončil v utorkovom obchodovaní sériu troch stratových seáns v poradí, keď investori začali skupovať emisie bankových domov, finančných in. . .

Ignorovali priaznivé dáta

Blízko dvojročného minima zatvárali poľské akcie utorkovú obchodnú seansu, keď neodolali tlaku niekoľkých oslabených telekomunikačných emisií. Pochmúrna nálada na svetový. . .

Vyčkávacia pozícia bondov

Včerajší negatívny začiatok akciových trhov na Wall Street podmienil zaujímanie vyčkávacích pozícií na americkom dlhopisovom trhu, keď prípadná zmena orientácie investoro. . .

Dolár prekvapujúco na ústupe

Americký dolár zaznamenal v priebehu utorkovej obchodnej seansy mierny ústup z pozícií oproti euru, keď pondelkové zverejnenie indexu nákupných manažérov (NAPM), ktorý. . .

Čoraz viac nesolventných

V 1. štvrťroku 2001 vyhlásilo v Spojených štátoch neschopnosť splácať dlhopisy v hodnote 24 mld. USD rekordných 40 spoločností, čím celoročný počet prekoná vlaňajší rekord. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, na západe prevažne oblačno a ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 17 až 21 stupňov. Južný, na západe územia západný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov.Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a početné prehánky alebo občasný dážď, vo vyšších horských polohách sneženie. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 13 až 17, na juhu miestami okolo 19 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 12 až 16 stupňov, na severe miestami aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.23 a zapadne o 19.27 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.