CZK1,259 Sk
  Štvrtok  5.Apríla 2001

V úvode bez prekvapenia

Vo finále prvý skalp vicemajstrom zo Zvolena

Už hodinu pred začiatkom prvého finálového súboja o hokejového majstra medzi domácim HKM Zvolen a Dukla Trenčín, očakával duel zaplnený ZŠ. Lepšie začali domáci a v nervóznom prostredí si vytvárali jednu šancu za druhou. Murín v bráne hostí odolával aj takým vyloženým šancám ako mali Török, Šechný či Vlach. V 10. min. sa dostal do obrovskej šance Trenčan Fabuš. Samostatný nájazd na Rovnianka nepremenil. Trest prišiel o 8 min. neskôr, keď Čierny z nevinného útoku prestrelil Murína - 1:0. Vzápätí išiel na trestnú lavicu domáci Pukalovič, no Šechný šikovne využil chybu pri rozohrávke Trenčanov a samostatný nájazd znamenal vedenie 2:0 pre Zvolen. Aj II. tretina sa niesla v znamení prevahy Zvolena a hoci Murín v bráne vojakov doslova čaroval, proti Majeského strele v 33. minúte, ktorej predchádzala perfektná kombinácia domáceho útoku, bol bezmocný. Za tohto stavu sa ZŠ niesol známy hymnus Sme šampióni či Zvolen je lepší, čo v týchto chvíľach bola pravda. Trenčania s obrannou taktikou a náhodnými útokmi na domácich nestačili.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Góly: 18. Čierny, 19. Šechný, 33. Majeský, 53. Kowalczyk, 57. Štork, 57. Augusta.

Zvolen: Rovnianek - Kowalczyk, R. Čech, Pukalovič, Štork, Augusta, D. Milo - Longauer, Šechný, A. Rajčák - Plch, P. Vlk, Török - Pohorelec, Vlach, J. Čierny. Trenčín: Murín - Kobezda, Ďurčo, Hlavačka, Čakajík, Starosta, Zajac - Barinka, Mravík, Bombic - Fabuš, Haščák, Zlocha - Bartánus, Kukumberg, Liška.