Hospodársky denník
USD48,57 Sk
EUR43,56 Sk
CHF28,584 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  5.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Obdobie cizelovania tímov

Ďalší diel previerky vicemajstrov pred MS

Dnes odohrá v Nitre naša hokejová reprezentácia v rámci prípravy na MS odvetný súboj so Švédskom. V prvom zápase v Bratislave sa obidva celky predviedli ako tímy, ktoré hľadajú svoju pravú tvár. Hoci na oboch stranách bolo vidieť niekoľko pekných akcií, celý priebeh sa niesol v znamení konsolidácie a zohratosti. Tak švédski reprezentanti, ako aj naši v takýchto zostavách hrali po prvý raz. Navyše, mnohí hráči sa zapojili do ozajstného súboja po dlhšej pauze (ukončené ligové boje).„Kompletizácia tímu sa ukončí 17. apríla, vtedy by sa mali do záverečnej fázy prípravy zapojiť aj hráči z NHL,“ prezradil plány tréner Švédska Tommy Tomth. Za najväčšie nedostatky súčasného tímu v prvom zápase proti našej reprezentácii považoval: „Nezohratosť a nerozohranosť. Veľa chýb zapríčinila aj únava. V tíme máme štyroch nováčikov, a tí mali najväčšie problémy s rýchlejším rozohraním čistého puku. Navyše, súper nám nedával veľa času na rozohratie akcie. Som milo prekvapený, že nás napadali so zdravou agresivitou a rýchlo nás doháňali. Je veľmi dobré, že tieto svetové prvky sa objavili vo vašom hokeji.“

Jeho kolega na našej striedačke Ján Filc pozitívne hodnotil, že sme donútili robiť súpera fauly a v III. tretine sme tlačili a snažili sa o vyrovnanie. Súhlasil, že nás súper v II. tretine prevyšoval a pripustil, že keby nám rozhodca uznal neuznané 2 góly v tejto časti hry, viedli by sme nezaslúžene. „Dosť často sa hráči zbytočne za súperom hnali, na druhej strane nechávali hráča s pukom osamoteného. A z takýchto situácii sme dostali 2 góly. Musíme sa ešte naučiť odstraňovať niektoré hluché momenty najmä v presilovkách. Ale aj pružnejšie reagovať na zmenu situácie. Potrebujeme zlepšiť koordináciu v útoku i obrane, cvičiť zrýchlenia pohybu, prechod cez stredné pásmo, prečíslovanie,“ priznal Ján Filc.

Už dnes môžeme vidieť, ako oba celky stihli počas včerajšej a dnešnej prípravy odstrániť odhalené nedostatky. Obe reprezentácie sa okrem dnešného súboja stretnú ešte raz, a to v Štokholme 25. apríla. Dovtedy Švédi absolvujú blok prípravy vo Švajčiarsku, kam odchádzajú zo Slovenska, a od 17. apríla sú už doma, keď budú cizelovať tím na MS. Slovenská reprezentácia odohrá 11. apríla súboj s Českom (Martin) a 18. a 19. apríla ich preveria Lotyši v Liptovskom Mikuláši.

(ger)

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a na väčšine územia prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Vo východnej polovici územia spočiatku polojasno. Najvyššia denná teplota 11 až 15, vo východnej polovici územia 16 až 20, na Orave a Kysuciach okolo 8 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný vietor 3 až 7, na juhozápade 7 až 11, v nárazoch do 20 m/s, na východe spočiatku slabý južný vietor.V piatok bude v noci polooblačno, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti a k večeru miestami občasný dážď. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 11 až 15 stupňov. V sobotu bude veľká, popoludní na západe postupne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach občasný dážď, od asi 1600 m sneženie. Nočná teplota 6 až 2 stupne. Denná teplota 11 až 15 stupňov, na severe miestami aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.21 a zapadne o 19.28 hod.

Amsterdamdážď10
Atényjasno18
Belehradoblačno18
Berlínoblačno17
Bratislavaveľká oblačnosť16
Bruseldážď11
Budapešťzamračené16
Bukurešťjasno16
Frankfurtdážď12
Helsinkidážď8
Istanbuljasno12
Kodaňoblačno10
Lisabonjasno18
Londýndážď11
Madridoblačno18
Milánooblačno15
Moskvapolooblačno13
Oslodážď7
Parížprehánky13
Prahadážď8
Rímpolooblačno16
Sofiapolooblačno15
Štokholmdážď8
Varšavazamračené13
Viedeňoblačno17
Záhrebdážď17
Ženevapolooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.