Hospodársky denník
USD48,57 Sk
EUR43,56 Sk
CHF28,584 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  5.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Slovenské elektrárne dostali štátnu záruku

Najlepší hospodársky výsledok od roku 1993, dobré vysvedčenie

Prevzatie štátnej záruky na úvery a. s. Slovenské elektrárne (. . .

Bilancia silného muža Kremľa

V. Putin tvrdo a reálne zhodnotil súčasný stav Ruskej Federácie

Hoci všetci pozorovatelia sa zhodujú na tom, že prejavy o stave Ruskej federácie prezidenta Putina s. . .

Zdravotníctvo kontra rezort

Ministerské riešenia nápravu ťažko prinesú

V nemocniciach exekútori klopú na dvere, mnohé diagnostické prístroje sú pokazené a na opravy niet. Čas čakania na odborn. . .

Čo s našimi daňami?

Eleonóra Bujačková

To je dilema, ktorú každoročne riešia aj ekonomicky bohatšie a prosperujúcejšie krajiny, než akou je Slovensko. Napríklad Švédsko sa teší dobrému hospodárs. . .

Príjmy zo zahraničia zo závislej činnosti

Podľa § 2 zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov platí, že ak mala fyzická osoba s trvalým pobytom na našom území v roku 2000 príjmy aj zo zahraniči. . .

Ako Terra inkognita Európy?

Reforma verejnej správy je na politikoch

„Mapa regiónov Európy je nepopísaná vari už len v posledných dvoch krajinách - na Slovensku a v Albánsku,“ zdôraznil vo svojo. . .

Nový gigant?

Americký finančný a poisťovací gigant American International Group Inc. (AIG) chce prevziať životnú poisťovňu American General Corp. Transakcia by sa mala uskutočniť formou výmeny akci. . .

Sú pod 10 %

Počet nezamestnaných v Nemecku v marci tohto roka v porovnaní s februárom klesol o 113-tisíc na necelé štyri milióny, miera nezamestnanosti tak dosiahla 9,8 % a klesla oproti 10,6 % z m. . .

Pokles služieb

Na najnižšej hodnote za viac ako dva roky sa ocitol v marci hlavný index podnikateľskej aktivity v oblasti služieb v krajinách EÚ. Spomalenie rastu aktivity odráža pokles indexu z f. . .

Boom priemyslu

Priemyselná výroba v Maďarsku vzrástla vo februári podľa sezónne prepočítaných údajov o 18,5 % oproti minulému roku, zatiaľ čo v januári bol jej rast iba 6,4 %. V porovnaní s predc. . .

Cena na štarte

Ukrajinská vláda schválila predaj majority v spoločnosti UMC, ktorá je najväčším operátorom mobilných telefónov v krajine. Začiatočná cena bude približne 200 mil. USD, pričom časť . . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a na väčšine územia prehánky alebo občasný dážď, ojedinele búrky. Vo východnej polovici územia spočiatku polojasno. Najvyššia denná teplota 11 až 15, vo východnej polovici územia 16 až 20, na Orave a Kysuciach okolo 8 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný vietor 3 až 7, na juhozápade 7 až 11, v nárazoch do 20 m/s, na východe spočiatku slabý južný vietor.V piatok bude v noci polooblačno, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti a k večeru miestami občasný dážď. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 11 až 15 stupňov. V sobotu bude veľká, popoludní na západe postupne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach občasný dážď, od asi 1600 m sneženie. Nočná teplota 6 až 2 stupne. Denná teplota 11 až 15 stupňov, na severe miestami aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.21 a zapadne o 19.28 hod.

Amsterdamdážď10
Atényjasno18
Belehradoblačno18
Berlínoblačno17
Bratislavaveľká oblačnosť16
Bruseldážď11
Budapešťzamračené16
Bukurešťjasno16
Frankfurtdážď12
Helsinkidážď8
Istanbuljasno12
Kodaňoblačno10
Lisabonjasno18
Londýndážď11
Madridoblačno18
Milánooblačno15
Moskvapolooblačno13
Oslodážď7
Parížprehánky13
Prahadážď8
Rímpolooblačno16
Sofiapolooblačno15
Štokholmdážď8
Varšavazamračené13
Viedeňoblačno17
Záhrebdážď17
Ženevapolooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.