Hospodársky denník
USD48,485 Sk
EUR43,595 Sk
CHF28,516 Sk
CZK1,26 Sk
  Piatok  6.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čo sa s nami stalo po roku 1990?

Ján Chryzostom kardinál Korec: Možno sa niečo pohne. Ešte sú možnosti...

Dve hodiny sme si vymieňali názory na tie najpálčivejšie otázk. . .

Až dve tretiny nespokojných

Slovenská ekonomika akoby v štádiu raného kapitalizmu

Výsledky rôznych výskumov sa priveľmi neodlišujú už dlhšie obdobie. Zaujímavý je fakt, že pred parlamentnými voľ. . .

Snem ZMOS-u nie je Hyde Park

Politici rozprávajú, bolo by dobré, keby aj dokázali počúvať

Reforma verejnej správy SR sa v pôvodne zamýšľanom komplexnom rozsahu v tomto volebnom období neuskutoční,. . .

HDP eurozóny

Hrubý domáci produkt v krajinách Európskej únie vzrástol v poslednom štvrťroku uplynulého roka o 0,7 %. Oproti poslednému kvartálu 1999 sa HDP zvýšilo o 3 %, zatiaľ čo v predchádzajúcom. . .

Záujem o hliník

Americká firma Alcoa Inc., najväčší svetový producent hliníka, dosiahla za prvé tri mesiace tohto roka čistý zisk 404 mil. USD, keď v rovnakom období minulého roku jej zisk predstavo. . .

Inflácia v Rusku

Spotrebiteľské ceny v Rusku zaznamenali v prvom štvrťroku nárast o 7,1 %. Toto číslo naznačuje, že plán vlády znížiť infláciu na 14 % nie je reálny. Analytici sa obávajú, že infláci. . .

Už aj Londýn

Obavy z oslabenia konjunktúry viedli Bank of England k zníženiu kľúčových úrokových sadzieb o 0,25 % na 5,5 %. V období dvoch mesiacov je to už druhé zníženie. Priemyselné združenia ape. . .

Pokles nečakali

Hodnota objednávok spracovateľského priemyslu v Nemecku klesla vo februári v porovnaní s januárom o 0,2 %. V januári bol pokles silnejší, a to až 3 %. Februárové čísla prekvapili, an. . .

Spravili ste chybu, môžete ju napraviť

Mnohí si pri podaní daňových priznaní neuvedomili, že od 1. januára 2000 platí, že príjmy z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy, ako aj z pr. . .

Bez zisku nebudú žiadne investície

Alexander F. Zvrškovec

Komorná atmosféra posledného Hospodárskeho klubu jednoznačne potvrdzuje, že vnútorné názorové rozdiely medzi členmi klubu a vlády sa zme. . .

Pomoc Ukrajine

Päť kamiónov s humanitárnou pomocou pre povodňami postihnuté ukrajinské obyvateľstvo opustilo včera slovensko-ukrajinský hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Pomoc, ktorú zorganizo. . .

Zlúčenie DMD

Zlúčenie DMD Fin a DMD Credit včera schválili akcionári oboch spoločností na mimoriadnych valných zhromaždeniach v Trenčíne. Zlúčenie platí k 5. aprílu 2001. Konečným výsledkom by mal. . .

Dlh narastá

Spolu vyše 240 mil. Sk za odobratú vodu podniku Stredoslovenské vodárne a kanalizácie Banská Bystrica dlhujú veľko- i maloodberatelia. Najväčším dlžníkom je zdravotníctvo, ktoré za vod. . .

Povolenie pivu na reklamu

Porovnávanie výrobkov nesmie byť klamlivé

Slovenský reklamný trh nezískal po definitívnom schválení príslušného zákona v NR SR liberalizáciu podmienok ovplyvňovania, na. . .

Zatepľovanie bytov

Ukolísali nás nízke ceny

„Prakticky všetky panelové domy by potrebovali zatepliť obvodové steny, pretože doslova vykurujú ovzdušie. Tepelná priepustnosť bytových panelov nevyh. . .

Poisťovňa Pokoj

Správna rada Pokoj, doplnkovej dôchodkovej poisťovne, pod vedením jej predsedu S. Hatinu schválila rozdelenie výnosov z majetku, výročnú správu o hospodárení a účtovnú závierku za . . .

Dotovať export

Za posledných desať rokov klesol počet včelárov na Slovensku z 38-tisíc na 20-tisíc a počet včelstiev zo 474-tisíc na 247-tisíc. Produkcia medu klesla zo 4100 na 2970 ton ročne. Min. . .

Zisky OMV

Obrat vo výške 9,5 mld. Sk dosiahla za vlaňajší rok spoločnosť OMV Slovensko, ktorá je 100-percentnou dcérou rakúskeho koncernu. V porovnaní s rokom 1999 to predstavuje nárast o 1,7 mld.. . .

Vietor šarapatil

Vo včerajších skorých ranných hodinách zasiahol krajný juhozápad Slovenska silný vietor, ktorý v nárazoch dosahoval priemernú rýchlosť vyše 15 metrov za sekundu. Poškodil asi 50 . . .

Kde a načo?

SPP investuje v tomto roku celkovo 3,3 mld. Sk, čo je výrazný pokles oproti roku 2000, v ktorom spoločnosť investovala takmer 7 mld. Sk. Objem prostriedkov odsúhlasila dozorná rada, st. . .

Okrem detských pacientov

Tatranské liečebné ústavy do privatizácie?

Nadbytok lôžok pre dospelých pacientov s pľúcnymi ochoreniami navrhol rezort zdravotníctva riešiť privatizáciou troch tatransk. . .

Nízka štandardizácia

Komentuje Rudolfa Vallová

Vyššiu štandardizáciu, a tým aj produktivitu práce jednoznačne ovplyvňujú aj také faktory, ako sú nové výdobytky techniky a progresívne technológie. . .

Malá a veľká politika

Komentuje Zuzana Krútka

Nejeden zo starostov a primátorov, ktorí prišli tento týždeň do Bratislavy na snem Združenia miest a obcí Slovenska, si ťažkal na to, že poslanci pa. . .

Kapacitu na to máme, ale...

Komentuje Ján Rehák

Najväčším problémom slovenskej ekonomiky je nedostatok finančných zdrojov, čo sa odráža najmä v podnikateľskom sektore. Viaceré správy OECD a rôz. . .

Budeme sa snažiť načúvať jeden druhému

V stredu 28. marca sa uskutočnilo 115. podujatie Hospodárskeho klubu s jediným bodom programu. Brainstorming o stave hospodárstva a jeho výhľadoch s účasťou . . .

Východiskom je modernizácia

Úspešné trakčné skúšky rušňa série 736

Koncom februára boli trakčné skúšky za súčinnosti vlakového kúrenia na novom dvojagregátovom rušni 736.001-9 na trase Zvolen -. . .

V Paríži pozlátili Kraľovany

Pre nás úspešný filmový železničiarsky festival

FISAIC Film a video je súťažou organizovanou výlučne pre amatérov z radov železničiarov. Francúzski železničiari vša. . .

Nepríjemné štatistiky, ktoré určite nikdy nikoho netešili

Dôležité poznatky spätnej väzby pre prax

Aj pre Železnice SR sú sťažnosti spätnou väzbou, sú poznatkami, ktoré získavajú o sebe zadarm. . .

Jediná cesta - cesta efektívnosti

V záujme rozvoja si treba klásť čoraz náročnejšie ciele

Železnice SR sú v súčasnosti vo veľmi zložitej situácii. Doterajší vývoj vedie doslova k ich totálnemu. . .

Semafor

Príslušníkom bratislavského odboru Železničnej polície sa podarilo objasniť prípad krádeže medených prepájacích káblov za vyše 52- tisíc Sk. Ako podozrivého zadržali 51-ročného Bratislavč. . .

Zladiť s autobusmi

Preč sú časy nerentability

Uplynulý týždeň sa v Bratislave uskutočnilo protestné zhromaždenie železničiarov, ktoré malo za cieľ upozorniť na závažné systémové chyby v Projekt. . .

Drobničky

Premiéru divadelnej hry Tančiareň, ktorú na námet inscenácie s názvom Le Bal v choreografii francúzskeho súboru Théatre du Campagnol napísali Martin Huba a Martin Porubjak, uvedie 7. ap. . .

Partnerstvo očami vedy

Žiadna romantika. Lásku vyvoláva pestrá zmes hormónov, ktorá prúdi ľudským telom od chvíle, keď po prvýkrát uvidíme svoj ideál. Čo ale uvádza chemickú továreň v organizme do. . .

Retrospektívy maliara

Plné tri desaťročia intenzívneho maľovania si pripomína Marián Krajčovič. Aj keď už vystavoval vo Francúzsku, Poľsku, ČR a v Bratislave, až teraz sa predstavuje vo svojom ro. . .

Prvá fotografka slávi

Trenčianske neformálne združenie (TNZ) udelilo ocenenie za rozvoj trenčianskej komunity v 20. storočí Márii Holoubkovej-Urbasiówne, ktorá 3. apríla oslávila 103. naro. . .

Výnimočná výpoveď doby

Čoraz častejšie sa plagáty stávajú osobitou umeleckou výpoveďou a ozdobou aukčných siení i výstavných galérií. Vyvolávajú záujem a tie novodobejšie neraz aj polemiky. Brati. . .

Pro Slovakia nadeľuje

Podporu zo Štátneho fondu kultúry Pro Slovakia dostane v tomto roku 1274 žiadateľov vo výške 65 521 500 Sk. O podporu v sume vyše miliardy Sk žiadalo dovedna 3366 žiada. . .

Austrálčania sa dočkali

V austrálskom hlavnom meste Canberra bolo po rokoch príprav a dohadov konečne otvorené Národné múzeum, ktoré návštevníkov oboznamuje s dejinami kontinentu a jeho oby. . .

Podnik, kde prevenciu nehodili cez palubu

Medicínska starostlivosť o zamestnancov z Priemyselného zdravotníckeho centra v Slovnafte

V prípade úrazu sa zvyčajne začína boj s časom. Záleží na ka. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 4. 4. 2001: Bratislava 99,56, S. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Tibor Ferko: Útrapy z rozumu. Monodramatická meditácia

10.00 Minižurnál

10.30 Ján Hollý na Dobrej Vode

11.00. . .

Twist - nedeľa

 8:30  Zamyslenie s J. Sucháňom

 9:00  Twist mix

 9:30  Automototwist

10:30  Top Čierna skrinka

12:00  Siesta - hodina hudby

13:00  Hitparáda

15:00  Živá planéta . . .

Twist - sobota

 6:30  Prehľad tlače

 7:30  Rozprávka

 8:00  Twistík téma: Túžba

 9:30  Twist mix

10:00  Milánium. Milan Markovič a hostia

12:00  Siesta - hodina hudby

13:00  Due. . .

Twist - piatok

 6:00  Twist s Gregorom Marešom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist s Annou Sámelovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skrinka

10:00. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Irena

v sobotu Zoltán

v nedeľu Albert

V Českej republike

dnes Vendula

v sobotu Heřman

v nedeľu Ema. . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno, predpoludním na juhu prechodne polojasno. Na severe a východe miestami, inde ojedinele občasný dážď, od 1400 m sneženie. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severe miestami okolo 6, na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Slabý premenlivý, na východe spočiatku severný vietor 6 až 9 m/s.

V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď. Nočná teplota 5 až 1, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 11 až 15 stupňov, na severe miestami aj chladnejšie. V nedeľu bude veľká oblačnosť až zamračené. Na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota väčšinou 11 až 16 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 6.19 a zapadne o 19.30 hod.

Amsterdam

dážď10

Atény

polojasno19

Belehrad

polooblačno21

Berlín

občasný dážď13

Bratislava

oblačno14

Brusel

dážď10

Budapešť

oblačno16

Bukurešť

polojasno18

Frankfurt

občasný dážď15

Helsinki

oblačno9

Istanbul

polojasno12

Kodaň

prehánky10

Lisabon

polojasno18

Londýn

dážď11

Madrid

polooblačno21

Miláno

polooblačno18

Moskva

polooblačno13

Oslo

oblačno5

Paríž

občasný dážď13

Praha

dážď13

Rím

polooblačno19

Sofia

polooblačno18

Štokholm

prehánky8

Varšava

oblačno10

Viedeň

oblačno15

Záhreb

oblačno20

Ženeva

občasný dážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.