CZK1,26 Sk
  Piatok  6.Apríla 2001

Likvidácia súpera nebola

Vo finálovej sérii zatiaľ úspešnejší Zvolen

V druhom finálovom súboji o majstrovský trón v hokeji bol opäť úspešnejší Zvolen. Zápas sa začal v umelo vytvorenej napätej situácii, ktorú sa snažil vyvolať Zvolen tým, že opakovane verbálne napádal Trenčín zo zákernej hry. To sa nakoniec na ľade vôbec nepreukázalo a ak došlo k šarvátkam, súbojom, vinní boli hráči oboch tímov. V úvode zápasu, ale aj v celom jeho priebehu viac dominovali domáci hráči, aj keď zápas nemožno označiť za hokejovo atraktívny. Ako prví prekonali streleckú nemohúcnosť domáci. V 18. minúte stav na 1:0 upravil v presilovke 5:3 Čech. V II. tretine sa skóre menilo hneď v 2. minúte, keď na 1:1 vyrovnal Barinka. Vicemajstrov do vedenia dostal Šechný počas presilovky v 31. minúte. Vtedy sa pred Murínovou bránou strhla herná skrumáž a on nikým nechránený využil odkrytú pravú stranu trenčianskej svätine. Záverečnú tretinu oba aktéri začali opatrnejšie a čakali na chybu súpera. Tú urobil Murín v 44. minúte, keď vykorčuľoval von z brány a Pukalovič zasunul puk a bolo 3:1 (v 5-minútovej presilovke). Zvolenčania ešte niekoľkokrát ohrozili trenčianskeho gólmana, ale bezúspešne. Ani vojaci nezložili zbrane a snažili sa o vyrovnanie. Tretí zápas sa hrá 8. apríla v Trenčíne.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Stav na zápasy: 2:0.

Gól: 18. Čech, 31. Šechný, 44. Pukalovič - 22. Barinka.

HKM Zvolen: Rovnianek - Kowalczyk, R. Čech, Pukalovič, Štork, Augusta, D. Milo - Longauer, Šechný, A. Rajčák - Plch, Igor Majeský, Török - Pohorelec, Vlach, J. Čierny.

Dukla Trenčín: Murín - Kobezda, J. Ďurčo, Hlavačka, Čakajík, Starosta, Zajac - Barinka, Mravík, Bombic - Fabuš, Haščák, Zlocha - K. Bartánus, Kukumberg, Liška.