CZK1,257 Sk
  Pondelok  9.Apríla 2001

O majstrovi sa nerozhodlo

Výborné tretie finále v réžii Trenčanov

Úvod 3. finálového zápasu o majstra SR priniesol výborný, dynamický a dramatický hokej. Najmä Trenčania začali razantným tlakom a stále atakovali Rovniankovu bránu. Nedôslednosť v koncovke a nepresné strely na oboch stranách, ako aj pevné obrany sa pričinili v I. tretine o bezgólovú remízu. Stav 0:0 trval až do 39. min, hoci dovtedy si Trenčín vytvoril niekoľko gólových príležitostí. Oba tímy však prepásli aj výhodu presiloviek a domácim ku gólu nepomohla ani chyba Rovnianka, keď mu vypadol puk, či keď Milo musel vyhadzovať puk už takmer z brány von. Dvakrát dokonca zazvonila žŕdka zvolenskej svätyne. Trenčín v závere II. tretiny výrazne pritlačil a v 39. min Zlocha spomedzi kruhov poslal puk po prvý raz do brány. Záverečnú tretinu odštartoval lepšie Zvolen, no Dukla sa spamätala a po úniku Fabuša, ktorý si elegantne položil Rovnianka, viedla 2:0. Hoci Trenčín stále tlačil, gól nedal ani v presilovke 5:3. Naopak, po nej Zvolen zásluhou Kowalczyka v presilovke dal svoj jediný gól. V závere oba tímy mali ešte niekoľko šancí, Török v 58. min nevyrovnal, Haščák a Zlocha na druhej strane nezvýšili náskok. Trenčín zvládol i záverečnú presilovku Zvolena a dnes sa hrá 4. zápas o titul.

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Góly: 39. Zlocha, 49. Fabuš - 54. Kowalczyk. Dukla Trenčín: Murín - Ďurčo, Kobezda, Čakajík, Hlavačka, Starosta, Zajac - Barinka, Mravík, Bombic - Richňák, Fabuš, Hanzal - Zlocha, Haščák, Bartánus. HKm Zvolen: Rovnianek - Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Štork, Augusta, Milo - Longauer, Šechný, Rajčák - Plch, Vlk, Török - Pohorelec, Vlach, Majeský.