Hospodársky denník
USD48,983 Sk
EUR43,269 Sk
CHF28,116 Sk
CZK1,256 Sk
  Štvrtok  10.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dlhý čas čakania na zákony

Úlohou je spravodlivo a efektívne rozložiť daňové bremeno

Daňové zaťaženie je v súčasnosti najdiskutovanejšou témou. Nepochybne aj preto, že je rozhodujúcim faktorom, kto. . .

Cena, kvalita a patriotizmus

Vyrobiť a predať je zo dňa na deň ťažšie ako doviezť a predať

Nechceme od vlády, aby podporovala domácich výrobcov, ale aby podporovala predajcov domácich výrobkov, . . .

Mochovce: dostavba blokov je (stále) aktuálna

Na výpadok elektrického výkonu sa treba pripraviť

Slovenské elektrárne (SE), a. s., Bratislava nedávno rozoslali 23 . . .

Vyššia inflácia?

Index spotrebiteľských cien za apríl by mal v Českej republike podľa odhadu analytikov vzrásť medzimesačne o 0,3 %. Na ročnej báze by mal tak dosiahnuť hodnoty 4,5 %. Čistá infláci. . .

Návrh Poľsku

Svetová banka (SB) odporučila včera Poľsku, aby radikálne znížila daň zo mzdy a mohla tak znížiť i minimálnu mzdu. To by podľa predstaviteľov SB malo aspoň čiastočne vyriešiť nezamestn. . .

Slabý výsledok

ABN AMRO, holandská banková jednotka, vykázala za prvý kvartál čistý zisk 683 mil. EUR. Za rovnaké obdobie minulého roka bol jej hospodársky výsledok o 12 % lepší. Zisk z veľkoobcho. . .

Nižšia výroba

Nemecká priemyselná produkcia v marci prudko klesla o 3,7 % po predchádzajúcom 0,6 % náraste. Výsledky sú hlboko pod očakávaniami analytikov. Tí predpokladali, že priemyselná výroba n. . .

Neúplné znenie zákona

Úplné znenia zákonov sú dobrá vec, keďže sa naše právne normy menia častejšie, ako by bolo niekedy žiaduce. Iste preto potešilo niektorých napríklad vyhlásenie úplného znenia . . .

S certifikátom

Po trojtýždňovom audite v a. s. Slovenské aerolínie (SA) udelil Letecký úrad SR firme certifikát č. CAA SK.001 podľa západoeurópskeho predpisu JAR-145 (Joint Aviation Requirements). . . .

Záporný výsledok

Kúpele Vyšné Ružbachy, a. s., dosiahli za rok 2000 záporný hospodársky výsledok 5,345 mil. Sk. Podľa ekonomického námestníka kúpeľov V. Filku prevádzkový hospodársky výsledok bol. . .

Študenti o nehnuteľnostiach

Cieľom konferencie je analýza ponuky trhu

Pod názvom MIS 2001 sa dnes v Banskej Bystrici koná medzinárodná konferencia, ktorú organizujú po štvrtý raz študenti 4.. . .

Päť záujemcov o prázdniny

Štátny rozpočet chudobnejší, regióny bohatšie

Paragraf 35 novely zákona o daniach z príjmov umožňuje päťročné daňové prázdniny. Daňovej správe v SR túto možnosť doter. . .

Stabilný výkon

Počas prvého štvrťroka bola prevádzka blokov JE V-1 a V-2 atómovej elektrárne v Bohuniciach stabilná. Podľa vedúceho odboru pre styk s verejnosťou D. Dobáka elektráreň vyprodukoval. . .

Úspešný Svik

Zisk necelých 3,1 milióna Sk dosiahol za 1. štvrťrok 2001 spoločný slovensko-taliansky podnik Svik, s. r. o., Svidník. Podľa generálneho riaditeľa L. Koudelku realizoval výrobky v ho. . .

Dohoda o dlhopisoch má nevýhodné podmienky

Dohoda medzi Fondom národného majetku (FNM) SR a Poštovou bankou o predĺžení splatnosti dlhopisov do konca budúceho roka je podľa finančných odborníkov . . .

Podľa českej...

Na výrobu bižutérie a módnych doplnkov na báze jabloneckej technológie sa zamerala novovzniknutá firma Gracie, s. r. o., Stará Ľubovňa. Podľa riaditeľa spoločnosti R. Bazelid. . .

Príde miliarda?

Napriek tomu, že MZ SR malo podľa uznesenia vlády SR poukázať Sociálnej poisťovni do 4. mája 1 mld. Sk na zníženie dlhu štátnych zdravotníckych zariadení, táto suma na jej účte d. . .

Ťažba sideritu

Ťažba železnej rudy v závode Siderit v Nižnej Slanej, a. s., Želba presiahla za prvé tri mesiace tohto roka 250 000 ton, objem výroby vysokopecných peliet predstavoval približne 10. . .

Delvita v Trnave

V septembri v Trnave otvoria v poradí šestnástu slovenskú veľkopredajňu spoločnosti Delvita. Na ploche 820m2 bude výber z takmer 9000 položiek potravinového i nepotravinového to. . .

Služby VW

Lízingová spoločnosť Volkswagen finančné služby (VWFS) uzatvorila v období prvých troch mesiacov tohto roka 2564 lízingových zmlúv v celkovej obstarávacej cene bez DPH 906,3 milióna Sk.. . .

Parlamentné výbory menili

V NR SR včera dominovala personalistika

Od 48. schôdze bude v NR SR pôsobiť A. Slafkovský a P. Hamžík. Poslanci odhlasovali viaceré zmeny v zložení parlamentných výbor. . .

Kabinet zvyšoval platy

Schválili novelu o obecnom zriadení

Vláda SR včera rozhodla o zvýšení platov lekárov a zdravotných sestier a o zvýšení osobitnej stupnice platových taríf pedagogických z. . .

Bez nákupov?

Glosuje Zuzana Krútka

Niekto je z obchodov nervózny. Iný - hlavne my, dámy - sa v nich upokojuje. Po vystresovanom dni môže byť nakupovanie (nie základných potravín, to je obyčajná. . .

Slovenská trojka do Brna

Papierne predstavia špičkovú produkciu

Na najvýznamnejšom papierenskom veľtrhu v strednej Európe, Embax - Print v Brne, sa v dňoch 22. - 25. mája zúčastnia aj tri slov. . .

Naša šanca proti hepatitídam

Tretiu dávku očkovacej látky može záujemca získať zdarma

Najväčšou bariérou pri prevencii proti hepatitíde typu A a B u nás je cena očkovania. A práve tú sa p. . .

Kritériá na manažéra v praxi

Marketingová stratégia firmy holdingového typu

Začiatkom februára Nadácia Slovak Gold slávnostne udelila ocenenie Slovak Gold 2000 za publikačnú činnosť autorovi mo. . .

Jasné pravidlá pre „cestovky“

Komentuje Rudolfa Vallová

Pred Národnou radou SR stojí ďalší rébus - aproximácia európskeho práva v oblasti zájazdovej činnosti cestovných kancelárií. Dokument EÚ . . .

Ako vyzrieť na e-biznis?

Konkurenčnej schopnosti firiem a elektronickému podnikaniu je venovaný dvojdňový seminár v Košiciach v dňoch 11. a 12. mája prípadne 22. a 23. júna organizovaný košic. . .

Aktuálne zladenie v mlieku

Vlani sme spotrebovali 776 miliónov litrov

Spracovanie mlieka patrí medzi výrobné odbory, ktoré v celom doterajšom období transformácie prispievalo k zmierňovaniu ne. . .

Zvyk je železná košeľa

Komentuje Eleonóra Bujačková

Zákon o zachovaní peňazí sa podobá zákonu o zachovaní hmoty. Ani peniaze teda nemôžu jednoducho zmiznúť. Iba sa premiestňujú a menia svoju po. . .

Problémom zostáva nedôvera

Karol Pavlů, prezident Združenia podnikateľov Slovenska: Hovorím za združenie podnikateľov a za živnostenský zväz, teda hovorím za skupinu ľudí, ktorá tvorí 58 % národ. . .

Drobničky

Český spevák Michal David (40) pripravuje v súčasnosti muzikál Kleopatra, ktorý bude mať premiéru vo februári budúceho roka.

Nový album britskej kapely Depeche Mode - Exciter vyjde . . .

Svet knihy pozýva

Za účasti viac ako 650 knižných vydavateľov z 26 krajín sveta dnes v Prahe odštartuje Medzinárodný knižný veľtrh Svet knihy 2001, ktorý potrvá do 13. mája. Slovensko bude n. . .

Smiech je lepší ako bohatstvo

Dlhé desaťročia k nám v pravidelných týždenných intervaloch prichádzal na Slovensko populárny Zdeněk Žaček (1926) na stránkach vyhľadávaného humoristicko-satiri. . .

Lietajúce štvornožky

Väčšina lietajúcich jašterov sa po zemi pohybovala štvornožky a nie po dvoch nohách ako vtáky. Nešlo o chôdzu v pravom zmysle slova, ale o pohyb ako ho poznáme u netopierov.. . .

Komédia o národe a divadle

Divadelnú hru Karpatská Horká napísal známy slovensky dramatik Viliam Klimaček, ktorý patri k najvýraznejším talentom najmladšej generácie autorov. Tuto horkú komédiu . . .

Azyl po rusky pre Slovákov

Napriek obavám Ministerstva kultúry SR, že slovenské divadelné publikum nie je pripravené na predvedenie inojazyčnej drámy, nedeľňajšia premiéra hry slovenského dramati. . .

Mrazivá hra o vášni

Britský spisovateľ Patrick Lynch je čitateľskej verejnosti známy predovšetkým ako autor brilantne zvládnutých románov súvisiacich s lekárskou vedou. Jeho knihy vychádzajú zo . . .

Génová aktivita, nie sekvencie

Pri všetkom tom kriku, ktorý sa okolo genómu narobil nedávno, by sa dalo predpokladať, že sekvencie DNA konečne dajú presnú odpoveď na otázku: čo nás robí ľuďmi. Po. . .

Keď medicína vyhráva v boji o ľudský dych...

Štatistika hovorí, že počet astmatikov sa za dvadsať rokov zdvojnásobil. Priedušková astma patrí v súčasnosti medzi najčastejšie chronické choroby. A. . .

Umenie v dlažbe

V ojedinelej exteriérovej galérii, v dlažbe pred Mirbachovým palácom v Bratislave, sprístupnili šesť umeleckých diel v rámci výtvarného projektu Pocta strednej Európe s pod. . .

Nezamestnanosť a vojenská služba

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Som zaevidovaná na úrade práce od 1. 2. 2001 a poberám . . .

Twist - štvrtok

 6:00  Twist so Zuzanou Čižinskou

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skrinka

10:00  Twist s Andy. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Viktória

v piatok Blažena

V Českej republike

dnes Blažena

v piatok Svatava. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 5. 2001: Bratislava 100,07 Sliač 97,85, Košice 98,86. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Ľudové nástroje a ich výrobcovia

10.00 Minižurnál

10.30 Andrej Sacharov. . . .

Štvrtok 10. mája

MARKÍZA

*19.00*Televízne noviny

*19.30*Alf I. Seriál USA

*20.00*Všetci sú za dverami. Talkshow

*21.00*Profesionáli z . . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno, v priebehu dňa sa pri časom zväčšenej oblačnosti vyskytnú lokálne prehánky, najmä na severe a na východe. Zrána miestami hmlisto. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 8 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 2 až 5 m/s, na východe miestami okolo 7 m/s. V piatok bude polojasno, na severe a východe oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď. Nočná teplota 10 až 6 stupňov, v horských dolinách okolo 4 stupňov. Denná teplota 18 až 22, na severe okolo 16 stupňov. V sobotu bude jasno až polojasno, na horách cez deň až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5, v údoliach lokálne okolo 3 stupne. Denná teplota väčšinou 17 až 22 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.19 a zapadne o 20.18 hod.

Amsterdamoblačno18
Aténypolooblačno21
Belehradoblačno21
Berlínjasno21
Bratislavapolooblačno22
Bruseloblačno18
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťoblačno21
Frankfurtpolooblačno18
Helsinkioblačno16
Istanbuloblačno18
Kodaňpolooblačno18
Lisabonpolooblačno18
Londýnoblačno17
Madridpolooblačno19
Milánopolooblačno23
Moskvaoblačno14
Oslooblačno16
Parížoblačno20
Prahapolooblačno20
Rímpolooblačno22
Sofiaoblačno17
Štokholmoblačno18
Varšavapolooblačno18
Viedeňpolooblačno21
Záhreboblačno17
Ženevaoblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.