CZK1,256 Sk
  Štvrtok  10.Mája 2001

Zdolali iba prvý cieľ

Na Pasienkoch oslavy odložili

Úradujúci majster Slovenska vo futbale Inter Slovnaft Bratislava zaslúžene vybojoval prvenstvo v Slovenskom pohári, vo finále zdolal MŠK SCP Ružomberok 1:0, hoci úspech na svoju stranu naklonil až v poslednej minúte stretnutia gólovou strelou Szilárda Németha. Po ligovom výkone žlto-čiernych v stretnutí s Trnavou sme vyslovili obavy nad schopnosťami futbalistov z Pasienkov vyburcovať sa k plnohodnotnému výkonu v záverečnej fáze SP. „Chlapci hrali obetavo, aj naša defenzíva bola v poriadku. V tomto smere nastal viditeľný obrat k lepšiemu,“ s uspokojením konštatoval po finále tréner Interu Jozef Bubenko. Určite si aj on vydýchol, ostatné výsledky a účinkovanie v ligovej súťaži mu zrejme nedali spokojne spávať.

Dá sa konštatovať, že interisti získali v tomto ročníku najťažšie vybojovaný Slovenský pohár, keď o ich postupe s Devínom, Novákmi, so Sencom rozhodovali pokutové kopy. Ani na dubnickom štadióne to nemali jednoduché, Ružomberčania v druhom polčase s vetrom v chrbte sústavne atakovali Hýllovú bránu, nič však nevyťažili z desiatich striel a piatich rohových kopov. Podstatný rozdiel sa prejavil v technickej kvalite hráčov oboch súperov. Šuchančok a spol. očividne lepšie ovládali loptu, presnejšie kombinovali a rozvážnejšie organizovali svoje akcie.

Inter po prvý raz prevzal trofej SP v roku 1984, odvtedy ešte štyrikrát (1988, 1990, 1995, 2000), aby sa v tomto ročníku stal opätovným víťazom najcennejšej slovenskej pohárovej trofeje. Napriek tomu sa na Pasienkoch nekoná žiadna mimoriadna sláva, Inter má pred sebou ďalší cieľ, prvenstvo v lige a až potom sa vraj bude v tábore žlto-čiernych farieb jasať naplno.