Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Lemieux zachraňoval

Miroslav Šatan sa nepresadil

Zámorská NHL pokračovala šiestym stretnutím semifinálovej série Východnej konferencie medzi Pittsburghom a Buffalom. Šable aj s Miroslavom Šatanom nevyužili prvý mečbal na postup a po prehre 2:3 v predĺžení sa celá nesmierne vyrovnaná dráma rozuzlí vo štvrtok v Buffale. Hokejisti Buffala už zrejme necelé dve minúty pred koncom stretnutia v kútiku duše verili, že vedenie 2:1 udržia a postup do finále Východnej konferencie im neunikne. Stal sa však opak, pred bránkou Sabres sa najlepšie zorientoval legendárny Mario Lemieux a s veľkým prehľadom a chladnou hlavou dorazil skákajúci puk na bránkovisku po strele Kovaľova a dorážke Straku za Hašekov chrbát (2:2). Lemieux strelil svoj 76. gól v play-off, jeden z najdramatickejších: „Hašek toho veľmi veľa nevidel a ja som ho tam iba posunul.“ Nehrehľadnú situáciu skomentoval aj český brankár: „Puk vyletel hore a nikto ho nevidel. Myslel som, že po prvom zásahu ho mám, no on sa stratil a zbadal som ho až keď dopadol na mňa.“ Slovenský útočník Miroslav Šatan sa nepresadil a na bránku domácich vyslal iba dve strely.

PITTSBURGH - BUFFALO 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0). Góly: 26. Kovaľov, 59. Lemieux, 72. Straka - 10. Afinogenov, 36. Audette. Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:18. Brankári: Hedberg (56. Aubin, 57. Hedberg) - Hašek. Rozhodcovia: McCreary, Watson - 17 148 divákov. Kanadské bodovanie v play-off NHL: 1. Lemieux (Pittsburgh) 6, 8, 14, 2. Forsberg (Colorado) 4, 9, 13, 3. MIROSLAV ŠATAN (Buffalo) 3, 10, 13... 23. JOZEF STÜMPEL (LA) 3, 5, 8, ŽIGMUND PÁLFFY (LA) 3, 5, 8 (legenda: počet gólov, asistencie, body).

(TASR)

Počasie

Dnes bude polojasno, v priebehu dňa sa pri časom zväčšenej oblačnosti vyskytnú lokálne prehánky, najmä na severe a na východe. Zrána miestami hmlisto. Najvyššia denná teplota 19 až 23, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 8 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 2 až 5 m/s, na východe miestami okolo 7 m/s. V piatok bude polojasno, na severe a východe oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď. Nočná teplota 10 až 6 stupňov, v horských dolinách okolo 4 stupňov. Denná teplota 18 až 22, na severe okolo 16 stupňov. V sobotu bude jasno až polojasno, na horách cez deň až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 9 až 5, v údoliach lokálne okolo 3 stupne. Denná teplota väčšinou 17 až 22 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.19 a zapadne o 20.18 hod.