Hospodársky denník
USD48,75 Sk
EUR43,244 Sk
CHF28,075 Sk
CZK1,257 Sk
  Piatok  11.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Drobničky

O letný koncert americkej speváčky Madonny v Londýne je mimoriadny záujem. Niektorí fanúšikovia sú ochotní za vstupenky do prvej rady zaplatiť až 3020 libier.

Svetlohnedý perzský koberec, ktorý patril preslávenému psychiatrovi Sigmundovi Freudovi, bol v Londýne predaný v aukcii firmy Christie´s v prepočte za štyri milióny korún.

Herečka Michelle Yeohová, hviezda oscarového filmu Tiger a drak, dostala v rodnej Malajzii jedno z najvyšších vyznamenaní, šľachtický titul Datuk, ktorý je obdobou európskeho rytierskeho titulu.

Herec Michael Clarke Duncan odmietol žiadosť producenta sci-fi filmu Planéta opíc, v ktorom hrá, aby sa vo svojom goriľom kostýme dostavil na basketbalový zápas Los Angeles Lakers.

Za auto značky Aston Martin, na ktorom herec Sean Connery jazdil ako agent James Bond, bol ochotný nový majiteľ vyplatiť na aukcii v New Yorku 486-tisíc DEM.

Cenu Mark Twain Prize za humor v oblasti hereckého umenia udelili americkej herečke Whoopi Goldbergovej.

Plagáty známych českých výtvarníkov si môžete prezrieť v priestoroch Českého centra v Bratislave. Výstava je prezentáciou projektu slúžiaceho ako vizuálna informácia pre priestory škôl a nemocníc.

Pamätník spisovateľovi Franzovi Kafkovi, ktorý bol ako autor dlhé roky tabuizovaný, odhalia 16. mája v Tatranských Matliaroch pri príležitosti 80. výročia jeho liečebného pobytu v slovenských veľhorách. Autorom pamätníka je akademický sochár Štefan Hudzík.

Vo veku 39 rokov zomrel po dlhoročnej a ťažkej chorobe v utorok 8. mája v Bratislave významný slovenský scénograf a pedagóg Aleš Votava.

Moderátorský tím českého celoplošného Rádia Frekvence 1 v júni rozšíria známi televízni moderátori Halina Pawlowská a Jan Kraus. Spoločne s nimi na Frekvenciu 1 zamieri aj Ivan Vodochodský. Frekvence 1 je treťou napočúvanejšou českou celoplošnou rozhlasovou stanicou.

(bj)

Počasie

Na celom území Slovenska očakávame vplyv vyššieho tlaku vzduchu. Bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na bolesti hlavy, často migrenózneho pôvodu a miernym pocitom závratu. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude oblačno, v priebehu dňa od severu zmenšovanie oblačnosti. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na severe a východe okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Severný vietor 4 až 8 m/s, na východe miestami okolo 10 m/s. n V sobotu bude polojasno, na severe a východe časom až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 10 až 6, v horských dolinách okolo 4 stupne. Denná teplota 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov. V nedeľu bude polojasno, na východe miestami až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2 stupne. Ojedinele slabý prízemný mráz. Denná teplota 15 až 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.18 a zapadne o 20.19 hod.

Amsterdamjasno24
Aténypolojasno22
Belehraddážď20
Berlínoblačno22
Bratislavapolooblačno20
Bruselslnečno24
Budapešťoblačno21
Bukurešťdážď18
Frankfurtpolooblačno24
Helsinkioblačno10
Istanbuloblačno18
Kodaňpolooblačno19
Lisabonjasno17
Londýnslnečno21
Madridjasno21
Milánopolooblačno23
Moskvazamračené13
Oslojasno21
Parížpolojasno25
Prahapolooblačno20
Rímjasno24
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno18
Varšavajasno18
Viedeňpolooblačno21
Záhreboblačno22
Ženevajasno 22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.