Hospodársky denník
USD48,75 Sk
EUR43,244 Sk
CHF28,075 Sk
CZK1,257 Sk
  Piatok  11.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Výzvy líderstva nových demokracií

Cieľom trojdňovej bratislavskej konferencie Nové európske demokracie: líderstvo a zodpovednosť, ktorá sa včera začala prednesením posolstva prezidenta USA G. W. . . .

Taliani chcú silný a bohatý štát

Berlusconi ako prototyp úspechu a sily

Umberto Eco sa bojí, že vyhrá Silvio Berlusconi. Líder Forza Italia a teraz aj pravicového bloku Aliancia slobody podľ. . .

Európa a USA sa potrebujú

Opakovaný neúspech USA vo voľbách do výborov OSN vyvolal na celom svete vlnu škodoradosti. Americký Kongres sa hnevá a ministerstvo zahraničných vecí sa pokúša tento h. . .

Menší rast HDP v ČR

Vývoj českej ekonomiky nie je jednoznačný

Česká národná banka (ČNB) zverejnila odhad maximálneho rastu HDP v tomto roku vo výške 3,3 %, čo je pokles oproti jej pôvodnej pr. . .

Európa cností a nedostatkov

Nemci majú strach z prílevu lacnej pracovnej sily, Španieli sa boja, že prídu o značné finančné prostriedky. Francúzska verejnosť nie je práve najspokojnejšia dohodo. . .

Súdom proti súperovi?

Mugabe sa Tsvangiraimu vyhráža likvidáciou

O osude zimbabwianskeho opozičného lídra Morgana Tsvangiraiho, ktorého vláda obviňuje zo spáchania teroristických činov a z p. . .

Moskva postoj nemení

Expanzia NATO nie je v záujme bezpečnosti

Moskva (TASR) - Ďalšie kolo rozšírenia Severoatlantickej aliancie (NATO) o krajiny strednej a východnej Európy nie je ani v zá. . .

Poľskí roľníci bez ilúzií

Ilúzie poľských roľníkov o vstupe ich krajiny do Európskej únie sa vytrácajú. Európsky sen poľským roľníkom horkne v ústach a vidiekom sa šíri vírus euroskepticizmu. „. . .

Saddámovo gesto

Iracký prezident Saddám Husajn včera ponúkol Palestínčanom žijúcim na územiach pod palestínskou samosprávou bezplatné vzdelávanie na irackých univerzitách, informovala včer. . .

Nezabudnuteľná návšteva

Fidel Castro včera odletel z Teheránu

Teherán (TASR) - Kubánsky prezident Fidel Castro včera odletel z Teheránu a ukončil tak trojdňovú návštevu, ktorú označil . . .

Znepokojenie malých

Budú kandidáti čakať na pripravenosť Poľska?

Paríž (TASR) - Pohľady na rozšírenie Európskej únie (EÚ) o krajiny strednej a východnej Európy (SVE), uchádzajúce sa o. . .

Čakanie na albánsku PDP

Premiér Georgievski vylúčil dlhodobé prímerie

Brusel/Skopje (TASR) - Európska únia včera vyzvala druhú najväčšiu stranu macedónskych Albáncov, aby vstúpila do vlády. . .

Horúce dni v Gaze

Pri výbuchu bomby zahynuli dvaja Rumuni

Gaza (TASR) - Desať Palestínčanov bolo zranených v noci navčera počas najnovšej operácie izraelskej armády v južnej časti pásma Ga. . .

udalosti

Turecko vinné

Štrasburg (TASR) - Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu včera uznal Turecko vinným zo 14 porušení Európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorých sa dopustil in. . .

Rozšírenie za 44 miliárd eur

Obmedzenie voľného pohybu pracovníkov ekonomicky nepodložené

Brusel (TASR) - Prijatie 10 kandidátskych krajín do Európskej únie (EÚ) v roku 2005 by stálo úniu . . .

Ocenenie konzultácií USA

Berlín a Paríž váhavo o budovaní NMD

Berlín/Moskva (TASR) - Ministri zahraničných vecí Nemecka a Francúzska Joschka Fischer a Hubert Védrine včera v Berlíne zd. . .

. . .

Počasie

Na celom území Slovenska očakávame vplyv vyššieho tlaku vzduchu. Bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na bolesti hlavy, často migrenózneho pôvodu a miernym pocitom závratu. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude oblačno, v priebehu dňa od severu zmenšovanie oblačnosti. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na severe a východe okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Severný vietor 4 až 8 m/s, na východe miestami okolo 10 m/s. n V sobotu bude polojasno, na severe a východe časom až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 10 až 6, v horských dolinách okolo 4 stupne. Denná teplota 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov. V nedeľu bude polojasno, na východe miestami až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2 stupne. Ojedinele slabý prízemný mráz. Denná teplota 15 až 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.18 a zapadne o 20.19 hod.

Amsterdamjasno24
Aténypolojasno22
Belehraddážď20
Berlínoblačno22
Bratislavapolooblačno20
Bruselslnečno24
Budapešťoblačno21
Bukurešťdážď18
Frankfurtpolooblačno24
Helsinkioblačno10
Istanbuloblačno18
Kodaňpolooblačno19
Lisabonjasno17
Londýnslnečno21
Madridjasno21
Milánopolooblačno23
Moskvazamračené13
Oslojasno21
Parížpolojasno25
Prahapolooblačno20
Rímjasno24
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno18
Varšavajasno18
Viedeňpolooblačno21
Záhreboblačno22
Ženevajasno 22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.