Hospodársky denník
USD48,75 Sk
EUR43,244 Sk
CHF28,075 Sk
CZK1,257 Sk
  Piatok  11.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

...poznám vlastne iba dve výstavnícke organizácie, osobne som ich služby a ponuky nevyužil, no podľa skúseností kolegov z brandže zrejme takéto skúsené a zabehané subjekty sú pre vystavovateľov vhodnejšie... Roman (32)

...sme malou remeselnou dielničkou, a keď sme sa dozvedeli, že môžeme požiadať o finančnú a organizačnú pomoc spoločnosť, ktorá nám sprostredkuje našu účasť na výstave remesiel v Mníchove, tak sme neváhali. Podučili sme sa a aj keď nás to stálo dosť, neľutujeme..., našli sme klienta, ktorý má o naše výrobky záujem a už sme aj predpísali predobchodný kontrakt... Zuzana (46)

....myslím si, že štát by mal prejaviť viac prezieravosti vo výstavníckej oblasti. Ak nebude podporovať nejakým spôsobom účasť slovenských podnikateľov na rozhodujúcich medzinárodných veľtrhoch, tak sa slovenský výrobca do vyspelého sveta dostane iba veľmi ťažko. Ak vôbec... Ján (52)

...dobrou vecou je katalóg veľtrhov a výstav, tak sa veľmi rýchlo dozvieme o termínoch a zameraní a môžeme sa v predstihu pripraviť - finančne i produktovo... Viera (26)

... to, čo nám chýba, je koordinácia. Mnohé, najmä domáce veľtrhy sa termínovo prekrývajú so zahraničnými, a tak vystavovateľ musí riešiť zbytočnú dilemu. Druhým problémom je nevyrovnaná kvalita výstavníckych spoločností, medzi ktorými sú aj také, ktoré predajú iba výstavnú plochu a poskytnú technický servis pri inštalovaní expozície... Jozef (54)

...vlani som navštívil niekoľko potravinárskych výstav ako účastník odborných seminárov. Naše produkty zaujali, chutili a bol by o ne aj záujem. Trápilo ma však, že mnohí vystavovatelia podcenili vlastnú prezentáciu a neusilovali sa pritiahnuť pozornosť návštevníkov. Ako by sa za svoju značku hanbili... Radovan (34)

Počasie

Na celom území Slovenska očakávame vplyv vyššieho tlaku vzduchu. Bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na bolesti hlavy, často migrenózneho pôvodu a miernym pocitom závratu. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude oblačno, v priebehu dňa od severu zmenšovanie oblačnosti. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na severe a východe okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Severný vietor 4 až 8 m/s, na východe miestami okolo 10 m/s. n V sobotu bude polojasno, na severe a východe časom až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 10 až 6, v horských dolinách okolo 4 stupne. Denná teplota 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov. V nedeľu bude polojasno, na východe miestami až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2 stupne. Ojedinele slabý prízemný mráz. Denná teplota 15 až 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.18 a zapadne o 20.19 hod.

Amsterdamjasno24
Aténypolojasno22
Belehraddážď20
Berlínoblačno22
Bratislavapolooblačno20
Bruselslnečno24
Budapešťoblačno21
Bukurešťdážď18
Frankfurtpolooblačno24
Helsinkioblačno10
Istanbuloblačno18
Kodaňpolooblačno19
Lisabonjasno17
Londýnslnečno21
Madridjasno21
Milánopolooblačno23
Moskvazamračené13
Oslojasno21
Parížpolojasno25
Prahapolooblačno20
Rímjasno24
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno18
Varšavajasno18
Viedeňpolooblačno21
Záhreboblačno22
Ženevajasno 22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.