Hospodársky denník
USD48,75 Sk
EUR43,244 Sk
CHF28,075 Sk
CZK1,257 Sk
  Piatok  11.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nielen financie a legislatíva, ale aj dialóg

V zdravotníctve výmena názorov nezdravo dominuje cez masmédiá

Väčšina problémov v oblasti financovania zdravotníctva sa . . .

Polemika je zväčša prospešná

Ministersko-podnikateľský „súboj“ bez víťaza

V minulých dňoch sme publikovali diskusné vystúpenia členov NEF - Hospodárskeho klubu na jeho 44. riadnom zhromaždení, . . .

Taliani chcú silný a bohatý štát

Berlusconi ako prototyp úspechu a sily

Umberto Eco sa bojí, že vyhrá Silvio Berlusconi. Líder Forza Italia a teraz aj pravicového bloku Aliancia slobody podľa p. . .

Výzvy líderstva nových demokracií

Cieľom trojdňovej bratislavskej konferencie Nové európske demokracie: líderstvo a zodpovednosť, ktorá sa včera začala prednesením posolstva prezidenta USA G. W. . . .

Naučíme sa opäť lietať? (Bude sa k nám lietať?)

Na marcovom brainstormingu Hospodárskeho klubu (NEF) o stave hospodárstva a jeho výhľadoch predseda vlády M. Dzurinda naznačil, že pociťuje určitý . . .

Nižšie sadzby

Európska centrálna banka napriek predchádzajúcim vyhláseniam svojich popredných predstaviteľov včera pristúpila k zníženiu úrovne základných úrokových sadzieb o 0,25 %. Kľúčová refin. . .

Práca v ČR

Miera nezamestnanosti v Česku zaznamenala v apríli už tretie tohtoročné zníženie, keď dosiahla úroveň 8,3 %. Na medzimesačnej báze klesla o 0,4 % a v porovnaní s rovnakým obdobím minulé. . .

Prepad zisku

Nemecká banka Commerzbank vykázala k ultimu prvého štvrťroka čistý zisk v hodnote 168 mil. EUR, čo predstavuje medziročný pokles o 54 %. Nižší zisk je odrazom slabších príjmov z obcho. . .

Recesia priemyslu

Britská priemyselná výroba sa v marci znížila o 0,2 % v porovnaní s februárovými výsledkami, keď klesla o 0,4 %. Tento indikátor zaznamenal už druhý štvrťročný pokles za sebou, č. . .

Pozitívny efekt

Zisk automobilky BMW sa v prvom kvartáli tohto roka zvýšil viac ako štvornásobne a naplno sa tak prejavil efekt predaja stratovej spoločnosti Rover. Zisk pred zdanením dosiahol 8. . .

. . .

Počasie

Na celom území Slovenska očakávame vplyv vyššieho tlaku vzduchu. Bude prevládať zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na toleranciu telesnej a duševnej námahy, zvýšenie tonusu vedie k vyšším výkonom a lepším reakciám. Pacienti s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na bolesti hlavy, často migrenózneho pôvodu a miernym pocitom závratu. n Zajtra predpokladáme pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude oblačno, v priebehu dňa od severu zmenšovanie oblačnosti. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na severe a východe okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Severný vietor 4 až 8 m/s, na východe miestami okolo 10 m/s. n V sobotu bude polojasno, na severe a východe časom až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 10 až 6, v horských dolinách okolo 4 stupne. Denná teplota 16 až 20, na severe okolo 14 stupňov. V nedeľu bude polojasno, na východe miestami až oblačno a ojedinele zrážky. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2 stupne. Ojedinele slabý prízemný mráz. Denná teplota 15 až 21 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.18 a zapadne o 20.19 hod.

Amsterdamjasno24
Aténypolojasno22
Belehraddážď20
Berlínoblačno22
Bratislavapolooblačno20
Bruselslnečno24
Budapešťoblačno21
Bukurešťdážď18
Frankfurtpolooblačno24
Helsinkioblačno10
Istanbuloblačno18
Kodaňpolooblačno19
Lisabonjasno17
Londýnslnečno21
Madridjasno21
Milánopolooblačno23
Moskvazamračené13
Oslojasno21
Parížpolojasno25
Prahapolooblačno20
Rímjasno24
Sofiadážď15
Štokholmpolojasno18
Varšavajasno18
Viedeňpolooblačno21
Záhreboblačno22
Ženevajasno 22

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.