CZK1,258 Sk
  Pondelok  14.Mája 2001

Návrat na medailovú pozíciu

Američania odchádzajú z MS tiež spokojní

V hannoverskej hale Preussag Arena sa v nedeľu zápasom Švédov s Američanmi začal záverečný deň 65. ročníka majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Bronzovú medailu zaslúžene získali hokejisti „Troch koruniek“, keď v súboji o tretie miesto zdolali po vlažnom výkone celok USA 3:2.

Zámorskí hokejisti akoby nebrali tento súboj vážne, ich hra nezodpovedala výkonu proti Kanaďanom. Zdalo sa, že sú spokojní s faktom, že opäť patria medzi elitné kvarteto. Už v 7. min. poľahky prišli Švédi k vedeniu, po prihrávke Axelssona Huselius po prvý raz rozsvietil červené svetlo za americkou bránkou. Veľa hokejovej kvality hannoverská športová hala v tomto stretnutí nevidela, prekvapením bola aj slabšia návšteva, než sa očakávalo. Pozornosť sa zrejme sústreďovala až na večerný finálový duel našich západných susedov s Fínmi. Druhú tretinu predsa len začali zámorskí hokejisti vo svižnejšom tempe a výsledkom bolo vyrovnanie z hokejky Campbella, keď šikovne zasunul puk spoza bránky za chrbát švédskeho brankára Tellqvista. Lenže stačilo, aby severania zrýchlili tempo a o minútu si Ottosson v otvorenej obrane súpera pokojne pripravil streleckú pozíciu a presnou strelou do ľavého „vinkla“ opäť posadil Švédov na víťazného koňa. Keď tri minúty pred záverečnou sirénou pridal A. Johansson ďalší gól a stanovil výsledok na 3:1, bolo rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani následný záber súpera. Brownovo zníženie na 3:2 a snaha Američanov hrať power-play prišli priveľmi neskoro - Švédi si vybojovali bronzové medaily. Organizátori budúcich majstrovstiev sveta v tomto súboji zvíťazili zaslúžene. Po 7. mieste z minuloročných MS v Petrohrade je to opäť ich návrat na medailové pozície. Američania získali medailu naposledy v roku 1996 vo Viedni a na ďalšiu príležitosť si budú musieť počkať minimálne rok do Švédska.