Hospodársky denník
USD48,952 Sk
EUR43,247 Sk
CHF28,203 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  17.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Mlynárov trápia úvery, kapacita a ceny

Hospodárska situácia v akciovej spoločnosti Mlyn Košice, založenej v máji 1992, je napätá. Hoci k dnešnému dňu má svoje záväzky až na malé výnimky vyrovnané. . .

Na linku až po teste na BSE

Overovanie zdravia dobytka je finančné veľmi náročné

„Spoločnosť Tauris Danubius Dunajská Streda ako prvá na Slovensku testuje hovädzí dobytok na BSE. V koordinácii . . .

Synergické efekty partnerstva

Výrazné zníženie dlhodobých pôžičiek potvrdzuje rozmach

„Zmena štruktúry výrobkov, predaj s vyššou pridanou hodnotou i priaznivá trhová situácia sa podieľali na ras. . .

Bútľavé vŕby sú stále potrebné

Názory čitateľov na webovej stránke sú viac než zaujímavé

Pred tisíckou rokov ľudstvo vôbec nemalo predstavu o svojich rozmeroch a hraniciach, nevedelo o svojich s. . .

Poľské problémy

Poľsko má problémy s obrovským deficitom, za prvé štyri mesiace dosiahol schodok rozpočtu 18,43 mld. PLN, čo je 89,7 % plánovaného deficitu. Vysoké úrokové sadzby stlačili domáci do. . .

Sila inflácie

Index spotrebiteľských cien v eurozóne v apríli medziročne vzrástol o 2,9 %, čím dosiahol 5-ročné maximum, v marci stúpol o 2,6 %. K zvýšeniu tempa rastu cien prispeli najmä vysoké c. . .

Tempo opadlo

Tempo medzimesačného rastu spotrebiteľských cien v USA sa v apríli zrýchlilo na 0,3 % z marcových 0,2 %. Analytici však pôvodne predpokladali horšie výsledky. Medziročne spotrebiteľské. . .

Ceny za rodinu

Volkswagen Slovakia Bratislava, Whirlpool Slovakia závod Poprad a SMZ Jelšava sa stali víťazmi troch kategórií nultého ročníka súťaže „Zamestnávateľ ústretový k rodine“, ktorý v rámc. . .

Rekordný nárast tržby

Orientácia na trhu je prehľadnejšia

K zmene názvu na ČSOB Leasing došlo v súvislosti s jasnou deklaráciou členstva vo finančnej skupine ČSOB. „Finančná skupina, ktorá vystu. . .

Colný sklad zlepší obeh

Racionálnejší postup mrazeného tovaru

V priestoroch Mraziarní Sládkovičovo, spoločnosti patriacej do potravinárskej divízie holdingu Dividend Group, včera otvorili nov. . .

Prichádza Harsco Corporation

Význam signál americkým investorom

Viac ako sto nových pracovných príležitostí vytvorí v areáli U.S. Steel Košice a VSŽ prevádzka jednej z najstarších amerických . . .

Úprava investičných stimulov

Elektronický podpis posunú do parlamentu

Návrh novely zákona o štátnej pomoci a v nadväznosti na ňu aj návrh nového zákona o investičných stimuloch, oba s účinnosťo. . .

Termínom je 31. december

Transpetrol dajú strategickému investorovi

„Vláda rozhodla o predaji 49-percentného balíka akcií Transpetrolu, a. s., Bratislava strategickému investorovi formou medzi. . .

Renesancia rodinných domov

Barometrom je predaj stevbného materiálu

Najlepší obraz o výkonnosti stavebníctva poskytuje výroba a predaj stavebných materiálov. Združenie obchodníkov so stavebnina. . .

Nie kúpeľov

Návrh zákona o prírodných liečivých zdrojoch, prírodných liečebných kúpeľoch a prírodných minerálnych vodách je už v pripravovanom znení pre Zväz slovenských liečebných kúpeľov a žri. . .

Kde v lete?

Vyše tridsať cestovných kancelárií a touroperátorov prezentuje svoje ponuky na využitie voľného času a trávenie tohtoročnej letnej dovolenky na výstave Dovolenka - Relax - Voľný čas, . . .

Pre podnikateľov

Dom energetického poradenstva SE od 15. mája rozšíril ponuku svojich služieb pre spotrebiteľov elektrickej energie. Rady o možnostiach efektívneho využívania elektrickej energie . . .

Slovenskí vojaci

Do mierovej misie OSN na Východný Timor Slovensko vyšle vojenskú poľnú nemocnicu druhého stupňa s 50 vojakmi. Včera o tom rozhodol vládny kabinet. V prípade, že tento návrh odo. . .

Strany a hnutia

SMK - Rozhodnutie L. Pittnera abdikovať na funkciu ministra vnútra SR skôr, než ho odvolajú, podľa Bélu Bugára urýchlilo personálne pohyby vo vládnej koalícii. Následné kroky prem. . .

Turné ministerky

V piatok 25. mája sa členovia Banskobystrického Hk stretnú s ministerkou financií SR B. Schmögnerovou v priestoroch Zvolenského zámku. Témou je Predvstupový proces - finančné ot. . .

Fórum zdravia

Zdravotným stavom obyvateľov SR v porovnaní so stredoeurópskymi štátmi a krajinami Európskej únie sa bude zaoberať 5. konferencia Slovenskej asociácie farmaceutických spoločností, . . .

Trh stáží

Vyše 20 podnikov ponúklo v rámci druhého ročníka podujatia Internship Fair (Trh pracovných stáží), ktoré sa včera konalo v Bratislave a organizovala ho Americká obchodná komora, pracov. . .

Nová fakulta?

Projekt na vytvorenie fakulty na výučbu maďarských pedagógov na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre vypracoval odborný tím pod vedením štátneho tajomníka ministerstva školstva L. . .

Peniaze v rukách rezortov

Komentuje Robert Róm

Vláda podľa novej koncepcie intenzívne pracuje na tvorbe štátneho rozpočtu na budúci rok. Na rozdiel od predchádzajúcich období tentoraz zvolila n. . .

Cech podlahárov

V Banskej Bystrici bolo včera ustanovujúce valné zhromaždenie Cechu podlahárov Slovenska. Stavovské združenie doteraz zaevidovalo 42 záujemcov a zatiaľ nemá vytvorené regionálne s. . .

Hlavný problém krajiny

Komentuje Ján Rehák

Skutočnosť, že Slovensko vďaka takmer 21-percentnej miere nezamestnanosti drží v súčasnosti európsky rekord a že práve vysoká miera nezamestnanosti j. . .

Robota prvoradá

Postreh Andreja Pokojného

Prejazd cez jeden z našich najznámejších horských priechodov Donovaly nie je ani v týchto dňoch pre vodičov a tobôž milovníkov prírody žiadne potešen. . .

Absentérov poslali domov

Značková konfekcia pánskej módy aj k nám

Slovensko-talianska joint-venture Svik Svidník, pred troma rokmi ocenený Zlatým biatecom, patrí do turínskej skupiny GFT,. . .

Stále platí niečo za niečo

Kolobeh bez dodržiavania pravidiel

Firma Križan elektropráce Piešťany vznikla v roku 1991 a tvorili ju traja zamestnanci vrátane majiteľa Jána Križana, ktorý ako abso. . .

Nastáva oživenie na trhoch

Najväčším odberateľom je Česká republika

Harmanecké papierne zaznamenali v prvom štvrťroku tržby za 431,7 mil. Sk s medziročným navýšením o 13,3 %. V hodnotenom obdo. . .

Treba komunikovať, rokovať

S generálnym riaditeľom PDDP Tatry-Sympatia M. Němcom

V týchto dňoch dávame priestor zástupcom doplnkových dôchodkových poisťovní, aby sa vyjadrili na tému čo ponúkaj. . .

Beluša znamená Linco

Privátne značky sú „zabehané“

Beluša Foods je členom skupiny obchodnej spoločnosti Royal Brinkers, ktorá v roku 1997 postavila svoj výrobný závod v obci Beluša na Považí. O. . .

Papiera stále nie je dosť

Digitálna tlač zvyšuje nároky na kvalitu

„Spoločnosť Europapier Slovakia dosiahla v roku 2000 obrat 726 mil. Sk a zisk pred zdanením 32,7 mil. Sk. Na Slovensku spoločn. . .

Tento dizajn

Žilinská spoločnosť Tento chce v tomto roku vyrobiť 74-tisíc ton hygienického papiera a zvýšiť finalizáciu na 77 %. Podľa ekonomického riaditeľa Mariána Majtána by sa to malo premie. . .

Novinky z Radomy

V skupine mrazených potravín sú to mrazené ryby a výrobky z nich. Najobľúbenejšie je tradičné filé. Ďalej ponúkajú obaľované rybie výrobky a morské špeciality. K hlavnému jedlu s. . .

spektrum

SAPMarkets ohlásila svoju stratégiu na riešenie privátnych trhovísk, ktorá zvýši prínosy integrácie a spolupráce v rámci podniku a za hranicami podniku prostredníctvom zefektívnenia exis. . .

Kancelársky balík zadarmo

Nová verzia PC SUITE na internete

Spoločnosť Software602 uvoľnila novú verziu kancelárskeho softvéru PC SUITE 2001. Programy sa dajú voľne stiahnuť zo servera firmy. T. . .

Vyše pol miliardy GSM

V súčasnosti používa mobilný telefón štandardu GSM viac ako pol miliardy ľudí na svete. Na technológii GSM je založených až 70 percent všetkých digitálnych telefónov na trhu. . .

Slovenský trh tlačiarní

V roku 2000 sa predalo skoro 88 000 tlačiarní

Redakcia časopisu PC Revue uverejnila výsledky vlastného prieskumu predaja tlačiarní na slovenskom trhu. Cieľom prieskumu b. . .

Windows XP od októbra

Nový operačný systém by mal byť kvalitnejší

Ďalšia verzia operačného systému Windows - Windows XP - bude uvedená v USA v októbri tohto roku. Anglická verzia Windows XP bud. . .

Pôžičky aj cez internet

Siemens Business Services ponúka bankám kompletné riešenie na úplné spracovanie investičných transakcií a pôžičiek. Zákazníci si môžu vybrať predajný kanál, ktorý im najle. . .

Rastie počet smart cards

Visa vydala 42 miliónov čipových kariet

Počet čipových platobných kariet Visa (smart cards) vydaných členskými bankami asociácie Visa International dosiahol 42 miliónov. . .

Štart sietí 3G sa odkladá

Ani Briti ani Japonci si zatiaľ nezatelefonujú

Prví zákazníci, ktorí budú môcť vyskúšať ako funguje systém mobilných telefónov tretej generácie UMTS, si budú musieť e. . .

Záchrana pre zákazníkov

Výkonné servery znižujú náklady na IT o 25 percent

Spoločnosť IBM predstavila nové výkonné riešenia na konsolidáciu serverov, ktoré umožnia stredne veľkým zákazníkom ov. . .

Geneticky upravené deti

Vedci potvrdili, že sa narodili prví geneticky pozmenení ľudia a sú zdraví. Narodilo sa už 30 takýchto detí, 15 z nich ako výsledok experimentálneho programu v laboratóri. . .

Krvné markery

Podľa nového výskumu publikovaného v časopise Annals of Neurology sa vedcom podarilo identifikovať krvné markery, ktoré sú spojené s rozvojom autizmu a mentálnej retardácie v detstv. . .

Skaza pre Zem

Čím všetkým prechádzala naša planéta sa už stáročia usilujú presne špecifikovať vedci na celom svete. Dnes prinášajú medzinárodne tímy ďalšie skutočnosti. Asi pred 200 miliónmi roko. . .

Ako na bolesť

Vedci z Cambridgeskej univerzity v Británii a z Kalifornskej univerzity našli cestu, ako cielene dopraviť na miesto poranenia nervov utišujúce látky. Využili vlastný mechaniz. . .

Vojenské dejiny Slovenska

Rukopis piateho dielu publikácie Vojenské dejiny Slovenska plánuje kolektív vojenských historikov odovzdať do tlače ešte v tomto roku. Po odbornej oponentúre by sa pokr. . .

Zabudnutý hospodár

Medzi najvýznamnejších národohospodárov, pôsobiacich na území Slovenska patrí dnes už takmer zabudnutý Gregor František Berzevici. Narodil sa v roku 1763 v jednej z najstaršíc. . .

„Kočka“ z New Yorku

Taký prívlastok si vyslúžila nová hviezda na svetovom hudobnom nebi. Speváčka Anastacia sa narodila v Chicagu, dnes žije v New Yorku. Záujem vyvolal už jej debutový album „No. . .

Prestížne ocenenie

Cenu Poľovníctvo v umení, ktorú po prvý raz vo svojej histórii udelila Medzinárodná rada pre poľovníctvo a ochranu zveri C. I. C., považovaná za najprestížnejšiu svetovú poľovn. . .

Zvláštny svet emigrácie

„Vedel som, že ak budem v izbe znovu sám, budem myslieť na časy, na ktoré by som najradšej zabudol. No nebolo pomoci, týmto spomienkam som sa naveky vyhnúť nemohol,“ uvažu. . .

Hitparáda rádia Interhit

od 14.5. - 20. 5. 2001

www.radiointerhit.cz

 

[IMAGE] 

 

1. Roxette - Center Of The Heart

2. Gigi D´Agostino & DJ Albertino - Super(1,2,3,4)

3. The Lo. . .

Televízia v transformácii

Zákon č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a transmisii ustanovuje, že všetky televízie, ktoré šíria programy na základe licencie, musia byť do 4. októbra t. r. transformované. . .

Z vyrubeného penále na dani, kto môže odobriť úľavy?

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Môžem poukázať časť zaplatenej dane . . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 15. 5. 2001: Bratislava 99,30, Sliač 97,45, Košice 98,5. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Gizela

v piatok Viola

V Českej republike

dnes Aneta

v piatok Nataša. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Pieseň, hudba a my

10.00 Minižurnál

10.30 Ľudia, fakty, udalosti. Pásmo o Štefanov. . .

TWIST - štvrtok

 6:00  Twist s Andym Krausom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Annou Vargovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skrinka . . .

. . .

Počasie

Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele, najmä večer, prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Vietor južných smerov 2 až 5, na juhozápade prechodne okolo 7 m/s. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď, lokálne búrky ojedinele aj s krupobitím. Nočná teplota 15 až 11 stupňov. Denná teplota 15 až 19, na juhovýchode do 22 stupňov. V sobotu bude premenlivá časom zväčšená oblačnosť a miestami prehánky. Veterno. Nočná teplota 17 až 21, na severozápade okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdamoblačno16
Atényjasno25
Belehradpolooblačno27
Berlínoblačno19
Bratislavaoblačno26
Bruseloblačno15
Budapešťpolooblačno27
Bukurešťpolooblačno24
Frankfurtoblačno20
Helsinkioblačno14
Istanbulpolooblačno20
Kodaňoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno20
Milánopolooblačno24
Moskvapolooblačno18
Osloprehánky13
Parížprehánky15
Prahaoblačno21
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno23
Štokholmoblačno13
Varšavapolooblačno25
Viedeňoblačno25
Záhrebpolooblačno26
Ženevadážď19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.