Hospodársky denník
USD48,952 Sk
EUR43,247 Sk
CHF28,203 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  17.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

„Kočka“ z New Yorku

Taký prívlastok si vyslúžila nová hviezda na svetovom hudobnom nebi. Speváčka Anastacia sa narodila v Chicagu, dnes žije v New Yorku. Záujem vyvolal už jej debutový album „Not That Kind“, o ktorom sa kritici vyjadrili, že sa nedá „zaškatuľkovať

„Pochádzam z umeleckej rodiny. Môj otec spieval v sieti nočných klubov na východnom pobreží, matka bola herečka, vystupovala v hudobných divadlách na Broadwaeyi... Speváčkou som chcela byť celý život,“ hovorí Anastacia.

Jej začiatky boli spojené s jej sestrou v angažmán v newyorskom tanečnom klube 1018. Stala sa známou postavou v programe Club MTV a tancovala v niekoľkých známych videoklipoch Everybody Get Up alebo Twist And Shout od Salt-N-Pepa. A ako sa to už stáva, Anastaciu objavil v klube zručný producent. Zlom v jej kariére však prišiel až vďaka súťaži MTV „The Cut“ - Anastacia bola jedným z desiatich talentov, ktoré sa prebojovali do finále zo 160 zúčastnených.

„Reakcia bola neuveriteľná, predstavte si, domov mi volal M. Jackson, v priebehu niekoľkých mesiacov som hovorila so šéfmi všetkých veľkých hudobných vydavateľstiev.“ V marci 1999 podpísala Anastacia exkluzívnu zmluvu s Daylight records, labelom, založeným executive viceprezidentom firmy EPIC Davidom Masseyom. Na jej album sa podpísalo niekoľko hostí, medzi najprominentnejších hostí patril držiteľ Grammy Rick Wake, ktorý spolupracoval na najväčších hitoch takých hviezd ako sú M. Carey, C. Dion,...

„Väčšina skladieb na albume bola napísaná rýchlo a spontánne, a to je tiež spôsob ako ja spievam, pretože keď nejakú skladbu spievam priveľmi dlho alebo priveľmi často, stanú sa vyumelkovanými a neprirodzenými. Už ich nespievam ako chcem, ale tak, ako si myslím, že by mala byť tá pesnička spievaná. A to predsa nechcem,“ hovorí speváčka.

Vladana Šipulová

Počasie

Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele, najmä večer, prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Vietor južných smerov 2 až 5, na juhozápade prechodne okolo 7 m/s. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď, lokálne búrky ojedinele aj s krupobitím. Nočná teplota 15 až 11 stupňov. Denná teplota 15 až 19, na juhovýchode do 22 stupňov. V sobotu bude premenlivá časom zväčšená oblačnosť a miestami prehánky. Veterno. Nočná teplota 17 až 21, na severozápade okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdamoblačno16
Atényjasno25
Belehradpolooblačno27
Berlínoblačno19
Bratislavaoblačno26
Bruseloblačno15
Budapešťpolooblačno27
Bukurešťpolooblačno24
Frankfurtoblačno20
Helsinkioblačno14
Istanbulpolooblačno20
Kodaňoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno20
Milánopolooblačno24
Moskvapolooblačno18
Osloprehánky13
Parížprehánky15
Prahaoblačno21
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno23
Štokholmoblačno13
Varšavapolooblačno25
Viedeňoblačno25
Záhrebpolooblačno26
Ženevadážď19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.