Hospodársky denník
USD48,952 Sk
EUR43,247 Sk
CHF28,203 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  17.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Udalosti

Clinton na turné

Viedeň (TASR) - Na jednodňovú návštevu Rakúska pricestoval včera popoludní bývalý americký prezident Bill Clinton, ktorý sa vo Viedni zúčastní na konferencii periodika WirtschaftsBlatt, kde prednesie prednášku na tému USA a Európa v politickom a hospodárskom poli odstránenia napätia.

Proti ETA

San Sebastian (TASR) - Približne 400 novinárov, politikov a odborových lídrov sa včera zišlo v baskickom prímorskom letovisku San Sebastian, aby protestovali proti násilnej kampani baskických separatistov. Španielsky novinár utrpel v utorok zranenia pri výbuchu listovej bomby vo svojom dome v meste Zarauz. Predpokladá sa, že incident má na svedomí ETA.

O Ďumbieri

Viedeň (TASR) - Na viedenskom Krajinskom súde sa včera uskutočnilo ďalšie pojednávanie vo veci tragickej nehody slovenského remorkéra Ďumbier, pri ktorom pred štyrmi rokmi na dunajskom vodnom diele Freudenau zahynulo osem slovenských námorníkov. Z výpovede svedka vyplynula pozoruhodná skutočnosť, a to, že v čase tragickej havárie nebol dodržaný vtedy platný prevádzkový poriadok hate Freudenau. Z doterajšieho priebehu možno usudzovať, že konanie bude trvať dlho.

Prehĺbenie vzťahov

Eisenstadt (TASR) - Vzťahy medzi rakúskou spolkovou krajinou Burgenland a jeho východnými susedmi má posilniť Európske fórum Burgenland, ktoré včera predstavili v Eisenstadte. Spolok začne pôsobiť do tohtoročného leta a malo by usporiadať viacero podujatí, ktoré prispejú k osvete obyvateľstva v otázke rozširovania EÚ a pomôžu odstrániť nedorozumenia na oboch stranách hraníc.

Vojenské partnerstvo

Brusel (TASR) - V Bruseli sa dnes uskutočnilo jarné zasadnutie Euroatlantickej partnerskej vojenskej rady na úrovni náčelníkov generálnych štábov (EAPMC/CS), na ktorom SR zastupoval náčelník generálneho štábu Armády SR generál M. Cerovský. Zasadnutie sa zaoberalo situáciou na Balkáne, konceptom operačných schopností (OOC), ako aj postupom zapájania partnerov do implementovania politicko-vojenských rámcov, spojených s účasťou na mierových operáciách.

Počasie

Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele, najmä večer, prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Vietor južných smerov 2 až 5, na juhozápade prechodne okolo 7 m/s. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď, lokálne búrky ojedinele aj s krupobitím. Nočná teplota 15 až 11 stupňov. Denná teplota 15 až 19, na juhovýchode do 22 stupňov. V sobotu bude premenlivá časom zväčšená oblačnosť a miestami prehánky. Veterno. Nočná teplota 17 až 21, na severozápade okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdamoblačno16
Atényjasno25
Belehradpolooblačno27
Berlínoblačno19
Bratislavaoblačno26
Bruseloblačno15
Budapešťpolooblačno27
Bukurešťpolooblačno24
Frankfurtoblačno20
Helsinkioblačno14
Istanbulpolooblačno20
Kodaňoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno20
Milánopolooblačno24
Moskvapolooblačno18
Osloprehánky13
Parížprehánky15
Prahaoblačno21
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno23
Štokholmoblačno13
Varšavapolooblačno25
Viedeňoblačno25
Záhrebpolooblačno26
Ženevadážď19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.