Hospodársky denník
USD48,952 Sk
EUR43,247 Sk
CHF28,203 Sk
CZK1,259 Sk
  Štvrtok  17.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bútľavé vŕby sú stále potrebné

Názory čitateľov na webovej stránke sú viac než zaujímavé

Pred tisíckou rokov ľudstvo vôbec nemalo predstavu o svojich rozmeroch a hraniciach, nevedelo o svojich schopnostiach... Postupne sme však dosiahli najpozoruhodnejšie vymoženosti, okrem iného aj to, že všetci sme súčasťou jedného vzájomne prepojeného a závislého sveta. Ako však ukazujú tisícky prieskumov, ankiet, výskumov verejnej mienky, svet na tom vôbec nie je lepšie. Takmer všade by sme mohli zaznamenať nespokojnosť s tým či oným... A že Slovensko aj v tejto sfére hrá, takrečeno prím, netreba ani len priveľmi zdôrazňovať. Stačí zalistovať v tlači a vnímať názory, od redakčnej listárne cez čiernu skrinku a odkazovače, až po modernú elektronickú e-mailovú poštu. V uplynulých týždňoch sme prostredníctvom našej webovej stránky zaznamenávali vaše odpovede na viaceré otázky týkajúce sa spoločenskej, politickej i ekonomickej sféry. Treba povedať, že takmer identicky kopírovali súčasnú slovenskú skutočnosť, jej roztrieštenosť, rozhádanosť, neschopnosť nájsť spoločnú reč. Neboli výnimočné hlasy - nielen anonymné, ale aj s plným menom, adresou i postavením - ktoré označili prednovembrové roky za kvalitatívne lepšie a šancu pre slovenskú budúcnosť vidia v staronovej KSS. Aj sympatie k politikom zaznamenali pozoruhodný vývoj, azda by sme nenašli meno predstaviteľa niektorej z tej stovky politických strán, ktorý by nefiguroval v kategórii „Ten, ktorý najviac pomáha Slovensku“... Napokon, už z histórie vieme, že popularita a priazeň je vec vrtkavá, a politike sa dokonale rozumie každý Slovák.

Mnoho múdrych myšlienok sme zaznamenali v „balíku“ názorov na ekonomiku tejto krajiny. Viacerí ste vyslovili želanie, aby to boli odborníci, bez rozdielu straníckeho zafarbenia, ktorí majú predložiť víziu Slovenska. Polemizovali ste s kategóriou trh, ktorý sa, podľa názoru väčšiny, stal absolútnou inštanciou, ktorej chýbajú plány do budúcnosti a opakuje svoje poučky znovu a znovu a trestá neúčelné činy bez ohľadu na ľudské bytosti.

Sme nespokojní, netrpezliví, kritickí k nedôslednosti.... také je resumé z niekoľkotýždňovej diskusie prostredníctvom e-mailu, ale aj vašich listov či telefonátov. Väčšinou sa s vašimi postrehmi a názormi stotožňujeme, mnohé sme neraz „vypísali“ v redakčných príspevkoch. Rovnako ako vy cítime, že hluchí k nim však zostávajú tí, ktorým sú predovšetkým

Eleonóra Bujačková

Počasie

Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele, najmä večer, prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Vietor južných smerov 2 až 5, na juhozápade prechodne okolo 7 m/s. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo občasný dážď, lokálne búrky ojedinele aj s krupobitím. Nočná teplota 15 až 11 stupňov. Denná teplota 15 až 19, na juhovýchode do 22 stupňov. V sobotu bude premenlivá časom zväčšená oblačnosť a miestami prehánky. Veterno. Nočná teplota 17 až 21, na severozápade okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdamoblačno16
Atényjasno25
Belehradpolooblačno27
Berlínoblačno19
Bratislavaoblačno26
Bruseloblačno15
Budapešťpolooblačno27
Bukurešťpolooblačno24
Frankfurtoblačno20
Helsinkioblačno14
Istanbulpolooblačno20
Kodaňoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno20
Milánopolooblačno24
Moskvapolooblačno18
Osloprehánky13
Parížprehánky15
Prahaoblačno21
Rímpolooblačno26
Sofiapolooblačno23
Štokholmoblačno13
Varšavapolooblačno25
Viedeňoblačno25
Záhrebpolooblačno26
Ženevadážď19

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.