CZK1,26 Sk
  Piatok  18.Mája 2001

Demitra s dvoma bodmi

Bartečko stále čaká na príležitosť

Finálová séria Západnej konferencie NHL medzi St. Louis a Coloradom pokračovala v noci na štvrtok tretím zápasom, v ktorom si prvé víťazstvo 4:3 po dvojnásobnom predĺžení pripísali domáci Blues a znížili stav série s Avalanche na 1:2. Slovenský hokejista v drese bluesmanov Pavol Demitra si pripísal dve asistencie a po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Brankárska legenda Avalanche Roy úspešne odolával úvodnému tlaku domácich až do Demitrovej strely počas vylúčenia Reida. Dubnický rodák od modrej prenikol k ľavému kruhu a strelou zápästím vytiahol gólmana z bránky. Odrazený puk poľahky dorazil obranca Chavanov. Druhý gól Avalanche vyťažili už z tretej strely na Turekovu bránku. Aj na začiatku tretej tretiny prehrávali domáci o gól (2:3), no zásluhou akcie založenej Demitrom, na ktorej konci Prongerovu strelu vo vzduchu šikovne tečoval Mayers, bluesmani vyrovnali. Hokejový maratón v 91. min v druhom predĺžení ukončil Young, ktorý pred Royom prevzal prihrávku naslepo od Turgeona a spoza Roba Blaka po tretí raz v kariére rozhodol o zápase play-off v predĺžení. Demitra, ktorý v zápase z deviatich striel na Royovu bránku presne namieril iba štyri, hral opäť bez slovenského spoluhráča v zostave Blues, lebo Bartečko na svoju príležitosť v play-off stále iba čaká.

ST. LOUIS - COLORADO 4:3 po dvojnásobnom predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Chavanov (DEMITRA), 51. Mellanby, 55. Mayers (Demitra), 91. Young - 7. Bourque, 9. Hinote, 53. Messier. Vylúčení: 10:11 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 60:33, 19 897 divákov (stav série: 1:2).