Hospodársky denník
USD48,912 Sk
EUR43,216 Sk
CHF28,204 Sk
CZK1,26 Sk
  Piatok  18.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vieme, čo ešte objavila za Atlantikom

Jedna z najlepších svetových plavkýň Martina Moravcová plavecké dráhy brázdi azda od narodenia. Veľmi dôverne ich pozná. Už nejednu pokorila tak, že štatisti museli meniť historické tabuľky. Len na Slovensku to bolo 179-krát. Dvanásťkrát zlomila európske rekordy, a to na krátkych i dlhých tratiach. A keďže Martina dovidela i za starý kontinent, na pokoji nenechala ani svetové maximá. Tie zdolala dva razy. Okrem toho v plaveckých dráhach bola dva razy druhá najrýchlejšia počas poslednej olympiády v Sydney. Lesk zlata, striebra a bronzu jej zdobil hruď aj na dráhach svetových či európskych šampionátoch. Predovšetkým na krátkych tratiach exceluje ako super najlepšia. V Amerike, kde sa rozhodla rozšíriť vedomostný obzor, nebolo takej univerzitnej dráhy, na ktorej by bol niekto rýchlejší. Lenže Martine akoby sa už zunovalo dokazovať svetu, že zvláda len plavecké trate na výbornú, rozhodla sa vyskúšať úplne novú dráhu. Dlho o nej mlčala, a ak sa už téma jej súkromia vynoria, len sa potmehúdsky pousmiala a dodala: „Všetko je možné, uvidíme. Nemôžem predsa vedieť, čo sa stane zajtra,“ odbíjala zvedavý dav. Lenže dnes už vie, čo sa stane síce nie zajtra, ale o týždeň 26. mája, a to v Piešťanoch. Ako písomne oznámila Hospodárskemu klubu - Neformálne ekonomické fórum a nášmu denníku, v tento deň sa vydá na dráhu, ktorá by mala byť plná lásky, porozumenia a šťastia. Jej spoluplavcom bude Martin Valko, ktorého objavila v ďalekej Amerike, a tak nielen Kolumbus preplával Atlantik, aby čosi objavil. V Dallase intenzívne nasávala vedomosti z oblasti marketingu a zároveň veľmi usilovne cizelovala svoju plaveckú zdatnosť. Obe úlohy zvládla vynikajúco, právom je vzorom ako získať rešpekt a úctu za poctivú prácu a reprezentáciu Slovenska na najvyššej úrovni, za čo dostala i Zlatý biatec Hk - NEF. Teraz sa postavila do blokov na životnú trať. Bude bojovať na dráhe manželskej. Určite nebude najľahšia. Lenže Martina je bojovníčka a na rozdiel od tých doterajších tratí, touto bude plávať vo dvojici. A vraj vtedy sa všetko dobré i zlé prežíva lepšie. Preto jej aj my želáme, aby bola na manželskej dráhe minimálne taká úspešná a šťastná, ako na tých plaveckých.

Hospodársky klub - Neformálne ekonomické fórum

Hospodársky denník

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno, v priebehu dňa od západu veľká oblačnosť s prehánkami a búrkami, ojedinele aj s krupobitím. Najvyššia denná teplota 23 až 28, na Orave, v Liptove a na krajnom západe okolo 18, na horách vo výške 1500 m 16 stupňov. Južný až juhozápadný vietor 3 až 6, na západe severozápadný okolo 8 m/s.

V sobotu bude premenlivá, časom zmenšená oblačnosť a miestami prehánky. Veterno. Nočná teplota 11 až 7, v horských dolinách okolo 5, denná teplota 16 až 20, na severe miestami okolo 14 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky. Nočná teplota 9 až 4, v horských dolinách okolo 2, miestami nadránom slabý prízemný mráz. Denná teplota 17 až 21, na severe okolo 15 stupňov.

Slnko vyjde zajtra o 5.09 a zapadne o 20.28 hod.

Amsterdam

prehánky 12

Atény

jasno29

Belehrad

búrky28

Berlín

prehánky17

Bratislava

dážď18

Brusel

dážď12

Budapešť

prehánky25

Bukurešť

oblačno25

Frankfurt

prehánky14

Helsinki

dážď9

Istanbul

jasno26

Kodaň

dážď11

Lisabon

prehánky19

Londýn

polooblačno14

Madrid

búrky25

Miláno

polooblačno25

Moskva

dážď19

Oslo

dážď11

Paríž

prehánky17

Praha

prehánky15

Rím

búrky26

Sofia

oblačno24

Štokholm

oblačno14

Varšava

prehánky16

Viedeň

dážď17

Záhreb

prehánky24

Ženeva

oblačno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.