CZK1,259 Sk
  Streda  2.Mája 2001

Prekvapenia pokračujú

Slovenskí hokejisti postúpili do osemfinále

Zdá sa, že o prekvapenia na šampionáte v ľadovom hokeji v Nemecku nebude núdza. Po víťazstve Nemecka nad Švajčiarskom, hráči usporiadajúcej krajiny v súboji s Českom dokázali, že nešlo o náhodu. Remíza s majstrami sveta z posledných dvoch MS bola pre Nemecko zaslúženou odmenou. Kým v B skupine a D skupine je už rozhodnuté o postupujúcich do ďalších bojov, o účasť v osemfinále včera večer bojovali Česi proti Švajčiarom (duel sa skončil po našej uzávierke). Oba celky v prípade víťazstva mali zaistený postup. Ďalším prekvapením bola výhra Lotyšska nad USA (2:0). Lotyši už v súboji so Švédskom ukázali, že treba s nimi vážne počítať a tentoraz svoju enormnú snahu po účasti v osemfinále premenili aj výsledkovo. A tak aj v C skupine sú traja kandidáti na postup. Kým Švédi o svojej definitívnej účasti rozhodovali včera vo večernom zápase s Ukrajinou, Lotyšov to čaká dnes a o postup bude bojovať aj USA v súboji so Švédskom. Suverénne súbojmi v ZS prechádzajú Rusi, Kanada, Fínsko a Slovensko, ktorí si už zaistili postup.

My sme sa o tento post zaslúžili v súboji s Rakúskom, s ktorým sme vyhrali 5:0. Hneď od úvodu sme boli aktívni, no vynikajúci Divis v bránke súpera bol dlho neprekonateľný. Rakúšania odohrali s nami viac než polovicu zápasu skoro vyrovnanú partiu, napriek tomu, že boli po ťažkom dueli s Fínskom. Zlom nastal až po prvom góle Petrovického. Rakúšania viac ako 30 minút vydržali eliminovať náš atak. Tretia tretina sa už niesla v našej réžii a v nej si tréner J. Filc dovolil vyskúšať niekoľko taktík pre ďalšie zápasy a do hry sa zapojili aj ďalší hráči. „Bol to pekný zápas a zo začiatku vôbec nie jednoduchý. Rakúšania mali vynikajúcu obranu a skvelého Divisa. Až v druhej časti duelu sme začali hrať naozaj dobre,“ zhodnotil J. Filc. Tréner Rakúska mu poklonu oplatil: „Hrali sme proti súperovi najvyššej kvality. Dlho sa nám darilo odolávať útoku, ale nevydržali sme do konca. Divis sa sám pýtal dole, chcel si oddýchnuť pred zápasom s Japonskom.“