CZK1,259 Sk
  Streda  2.Mája 2001

Zo žien potešila Ódorová

Truksa dnes proti Belgičanovi Saivemu

Slovenská stolná tenistka Eva Ódorová si na svetovom šampionáte v stolnom tenise v japonskej Osake počína úspešne v dvojhre jednotlivkýň, keď sa prebojovala už do 3. kola. V prvom kole si slovenská reprezentantka poradila s Nemkou Meyerhofferovou hladko 3:0 a v druhom kole zdolala po tuhom päťsetovom boji Chen Tong Fei Ming z Taiwanu. V boji o postup do osemfinále čaká Ódorovú veľmi náročná prekážka, prvá hráčka svetového rebríčka, Číňanka Wang Nan.

V 3. kole miešanej štvorhry prehrala slovenská dvojica Jaromír Truksa/Eva Ódorová s čínskym párom Liu Guo Liang/Sun Jin 1:2.

V prvom kole ženskej dvojhry sa skončila púť ďalších dvoch slovenských reprezentantiek Poliačkovej a Popovovej. Poliačková podľahla Kórejčanke Suk Eun Mi hladko 0:3 a Popovová skončila na rakete ďalšej kórejskej reprezentantky Kim Kyung Ha 1:3. Slovák Truksa zvíťazil v prvom kole dvojhry mužov nad domácim reprezentantom Sanadom 3:1 na sety. V stredu sa stretne s Belgičanom Jeanom-Michaelom Saiveom, ktorý je nasadený ako číslo 12.

Výsledky - dvojhra - muži - hlavná súťaž: 1. kolo: Truksa (SR) - Sanada (JAP) 3:1 (-17, 11, 16, 11), ženy - dvojhra - 1. kolo: Ódorová (SR) - Meyerhofferová (Nem.) 3:0 (10, 5, 10), Poliačková (SR) - Suk Eun Mi (Kórej. rep.) 0:3 (-16, -13, -13), Popovová (SR) - Kim Kyung Ha (Kórej. rep.) 0:3 (-17, -11, 20, -19).

2. kolo: Ódorová (SR) - Chen Tong Fei Ming (Taiwan) 3:2 (-23, 10, -16, 18, 13),

štvorhra: 2. kolo: Poliačková, Popovová (SR) - Svenssonová, Svenssonová (SWE) 1:2 (-12, 20, -18), miešaná štvorhra - 3. kolo: Truksa, Ódorová (SR) - Liu Guo Liang, Sun Jin (Čína) 1:2 (18, -13, -9).