Hospodársky denník
USD48,862 Sk
EUR43,46 Sk
CHF28,277 Sk
CZK1,259 Sk
  Streda  2.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Berlusconiho tromfy možno ako mínus

Cap ubezpečuje, že chce byť dobrým záhradníkom. Aj takto by sa dalo vnímať pondelkové vyhlásenie kontroverzného talianskeho politika, podnikateľa a mediálneho m. . .

České zbrane

Ukrajinské lietadlo s českými zbraňami pre Eritreu, ktoré zadržali pri medzipristátí v Bulharsku, štartovalo zrejme z Ostravy-Mošnova. Ministerstvo zahraničných vecí ČR sa bráni tým. . .

Vyššie dotácie do viníc?

Vinice na južnej Morave prezimovali dobre a bez chorôb. Očká sú už naliate a vegetácia má asi štrnásťdenný predstih oproti rovnakému obdobiu v minulých rokoch. Z tohto d. . .

Snaha ochrany pred vytunelovaním

K ukladaniu peňazí do penzijných fondov sú občania Českej republiky čím ďalej, tým viac nedôverčivejší. Dôvod je jednoduchý, majú strach, aby uložené finančné pr. . .

Príde druhé zdražovanie plynu?

K druhému zdražovaniu plynu v Česku by malo dôjsť začiatkom júna. V týchto dňoch sa spracúvajú analýzy a všetko má v kompetencii neenergetický regulačný úrad. Na d. . .

Ekológovia žiadajú úniu

Zníženie verejných trhov s jatočnými zvieratami, zákaz metód industrializovaného poľnohospodárstva v chove hydiny a prasiat i zákaz osemhodinových transportov zvierat, ži. . .

Zdravotníctvo sa musí riešiť komplexne

České zdravotníctvo prechádza v súčasnosti náročným obdobím svojho vývoja. Medzi kľúčové podmienky jeho ďalšieho rozvoja patrí najmä financovanie a optima. . .

Nové prognózy o vývoji ekonomiky

ČR dosiahne úroveň EÚ o dvadsať až tridsať rokov

Vo svojej pravidelnej prognóze predvída Európska komisia (EK) Česku na tento rok 3,5-percentný hospodársky ra. . .

Dostanú svoje peniaze

Členovia brnianskej záložne Pria, ktorá je od minulého januára v nútenej správe, dostanú peniaze zo zaisťovacieho fondu družstevných záložní („kampeličiek“). Na svojej schô. . .

Konkurovať svetovým koncernom?

Konzorciom na reštrukturalizáciu českého hutníctva

Vytvorenie jednotného hutníckeho konzorcia zlúčením Třineckých železáren s Novou hutí - časťou Vítkovice, od. . .

Vražda vojakov v sebaobrane?

Macedónci vypaľujú albánske obchody

Skopje/Tirana (TASR) - V Macedónsku bol v pondelok, v deň pohrebu piatich z ôsmich vojakov, ktorí zahynuli pri sobotňajšom út. . .

Indiánske nie

San Cristóbal (TASR) - Veliteľ indiánskych povstalcov z juhomexického štátu Chiapas odmietol včera obnovenie rokovaní so zástupcami mexických úradov. Comandante Marcos a jeho naj. . .

V ústrety kandidátom

Prechodné obdobie na voľný pohyb kapitálu

Brusel (TASR) - Európska komisia (EK) má v stredu schváliť návrh spoločnej rokovacej pozície EÚ ku kapitole voľný pohyb kapitál. . .

Estrada v ostrej väzbe

Demonštranti žiadajú demisiu prezidentky

Manila (TASR) - Zosadeného filipínskeho prezidenta Josepha Estradu, ktorého prívrženci pochodovali pred prezidentským palácom . . .

Socialisti strácajú náskok

Maďarskí mladí demokrati doháňajú stratené

Budapešť (TASR) - Náskok preferencií opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) pred vládnym Zväzom mladých demokr. . .

Ekonomická diaľnica Dunaj

Podunajský environmentálny summit v Bukurešti

Bukurešť (TASR) - Problematika revitalizácie dunajsko-karpatského regiónu bola hlavnou témou environmentálneho summit. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.