CZK1,26 Sk
  Pondelok  21.Mája 2001

Šanca na postup stále žije

V boji o MS naše hádzanárky remizovali

V úvodnom stretnutí II. fázy kvalifikácie na MS 2001 remizovali naše hádzanárky v Šali s Rakúskom 23:23. Úvod vyšiel lepšie Rakúšankám, ktoré sa ujali vedenia 3:1. Hoci v 5. min. bol po dorážke Flaškovej stav vyrovnaný (3:3), tempo hry diktovali zverenkyne Eliasena. Neudržateľná bola Fridrikasová. Náš útok si vylamoval zuby na pozornej obrane Rakúšaniek, ktorá im v I. polčase nedovolila 8 minút skórovať. V 25. min. Rakúšanky viedli 12:6. Oddychový čas a rošády trénera Kuťku, keď do hry zasiahla Šimáková, priniesli do polčasu zníženie na 3 góly. Po zmene strán sa zmenila obranná taktika domácich, ale aj prístup hráčok. Do útoku zavelila Vlčková. Slovenky vyrovnali v 45. min. a začala sa prejavovať lepšia fyzická pripravenosť našich žien. V dramatickom závere skórovali iba Rakúšanky a odniesli si cennú remízu, ktorá im pred piatkovou odvetou v Stockerau dáva právo na optimizmus. „Mohli sme o 2 - 3 góly vyhrať, to by sme však nemohli hrať v I. polčase tak ustráchane. V druhom polčase hráčky príkladne zabojovali a pri troche šťastia a lepšom výkone rozhodcov sme mohli zvíťaziť,“ skonštatoval tréner T. Kuťka. Jeho kolega O. Eliasen, tréner Rakúska, dodal: „Viac ako s hrou som spokojný s výsledkom. Vzhľadom na to, čo ukázali Slovenky v II. polčase, nie je pred odvetou nič rozhodnuté.“

Slovensko - Rakúsko 23:23 (10:13)

SR: Kudročová, Gubová - Flašková 1, Reisenbüchlerová 3, Mravíková, Caltíková 2, Vlčková 6, Fečová 1, Dubajová 4, Hrčková 1, Šimáková 5, Uhráková. Rakúsko: Hofmannová, Rusnačenková - Englová, Sypkusová 2, B. Strassová 1, S. Strassová, Fridrikasová 11/2, Fritzová, Morhammerová 4, Müllerová 3, Ofenböcková 2, Szivatzová.