Hospodársky denník
USD50,155 Sk
EUR42,86 Sk
CHF28,097 Sk
CZK1,249 Sk
  Pondelok  28.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Hrozba však celkom nepominie

Rok 2005 ako záver útlmu banskej činnosti nie je reálny

Keď sa dostane voda do podzemia, vylúhujú sa do nej horniny a vonku môže začať vytekať aj ako zriedená kyselin. . .

Nižší rast

Rast hrubého domáceho produktu Poľska sa podľa ekonomického ústavu v tomto roku spomalí na 3,5 % z hodnoty 4,1 %, ktorú ekonomika vykazovala v predchádzajúcich dvoch rokoch. Prognóza je . . .

Ministerka hlave štátu

Podkapitalizovaná ekonomika

Na piatkovom Banskobystrickom Hospodárskom klube - NEF vo Zvolene sa hovorilo predovšetkým o predvstupovom procese a finančných otázkach, kt. . .

Správnosť cesty treba potvrdiť

Rozkolísanosť politikov nevytvára stabilitu podnikateľom

Skutočnosť, že parlament nevyslovil vicepremiérovi pre ekonomiku Ivanovi Miklošovi nedôveru, jeho pol. . .

Primálo od prezidenta

Peter Kasalovský

Iba právomocami silný prezident by mohol svoj prejav označiť ako správu o stave republiky. Alebo, že by sa vnímal vo väčšej časti verejnosti ako veľká a inš. . .

Byť premiérom, pán Sedmák...?

Nemáme zlaté ručičky, dostatok odborníkov a sme pohodlní

Je stúpencom ľudí miklošovského typu. Je to niekoľko dní, čo vicepremiér I. Mikloš politicky prežil tvrdú . . .

Pokles rezerv

Devízové rezervy bankového sektora v SR zaznamenali k 23. máju pokles o 52,1 mil. USD na 5,7451 mld. USD, pod ktorý sa podpísali predovšetkým komerčné banky. Národná banka Slovenska (. . .

Už len dvaja

Maďarské mesto Tatabánya vypadlo so súboja o výstavbu závodu BMW. Nemecká automobilka sa čo sa týka umiestnenia svojej investície rozhoduje už len medzi Nemeckom a Českou republikou. O. . .

Lepšie čísla

Talianske maloobchodné tržby v stredných a veľkých podnikov v marci vzrástli o 2,6 percenta. Najväčší podiel na raste (5 %) mali farmaceutické a kozmetické firmy. Tržby za prvý štvrťr. . .

Revízia HDP

Americká vláda v piatok oznámila revíziu údajov o tempe rastu americkej ekonomiky v prvom štvrťroku. Podľa informácií sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil o 1,3 % a nie o 2,0 %, ako o. . .

Zo 14 na 6

Ministerstvo pôdohospodárstva SR pripravilo materiál, znižujúci pôvodne plánovaný počet novovytvorených obecných akciových vodárenských spoločnosti zo 14 na 6. Touto zmenou nedochádza. . .

ZSNP viac

V roku 2000 v skupine spoločností ZSNP v Žiari nad Hronom vyrobili tovar za 16,6 mld. Sk. Je to o vyše dve miliardy Sk viac ako určoval plán. Hospodárenie skončila skupina s vyše milia. . .

Už stabilnejšie

Na slovenskom trhu s hovädzím mäsom, ktorý v posledných mesiacoch značne ovplyvnili problémy krajín s chorobou BSE, dochádza k čiastočnej stabilizácii. Nákupné ceny jatočných býk. . .

Zníženie pôjde do cien

Slovnaft bude reagovať na zmenu dane

Najväčší slovenský výrobca motorových palív, Slovnaft, a. s., Bratislava premietne zníženú spotrebnú daň do predajnej ceny motorovej . . .

Polovica elektriny je z „jadra“

Spotreba elektriny je nižšia ako výroba

Spotreba elektrickej energie na Slovensku klesla za prvé štyri mesiace tohto roka medziročne o 2,1 % pri celkovej výrobe. . .

Zdravotnícky „čierny Peter“

ANS kontra Všeobecná zdravotná poisťovňa

Ešte nie sú doriešené problémy súvisiace so zvýšením platov v zdravotníctve, ani vyrovnané lekárnické dlhy a už sa nám v . . .

Prekvapil záujem o sčítanie

V roku 1991 vlastnilo auto 40 % domácností

Do prvého sčítania na Slovensku po rozdelení republík, ktoré sa konalo 26. 5. 2001 (v sobotu) sa podľa riaditeľky KŠÚ v . . .

Trh práce hľadá východiská

Miera nezamestnanosti v roku 2006 vyše 20 %

Previs ponuky práce zo strany obyvateľstva nad dopytom by mal podľa prognóz pretrvávať aj v najbližších šiestich rokoch. . . .

Pozvánka na júnový víkend

Piešťany pred otvorením kúpeľnej sezóny

Do 700-tisíc Sk stálo mesto Piešťany skrášlenie a výsadba zelených plôch v centrálnej časti mesta a mobilnej zelene na Kolonád. . .

Bez koncepcie

Rada hospodárskej a sociálnej dohody SR sa v piatok už druhýkrát zaoberala Koncepciou rozvoja leteckej dopravy na Slovensku, ktorá stanovuje základné ciele predovšetkým v oblasti r. . .

Ešte v plienkach

Obchodovanie s nehnuteľnosťami je u nás v začiatkoch, hoci sa mu venuje vyše 1800 subjektov. Iba 81 z nich je však kvalifikovaných. Konštatovali to účastníci trojdňovej medzináro. . .

Pokles včelstiev

Aspoň 300 včelstiev musí chovať včelár na Slovensku, aby to mal ako svoje hlavné zamestnanie. Tragédiou včelárstva je podľa predsedu Slovenského zväzu včelárov Š. Schnellyho fakt. . .

Desiatky obetí

Na Slovensku spôsobili povodne v posledných rokoch stratu 53 ľudských životov a veľké materiálne škody. Exponovaným územím z pohľadu výskytu povodní je povodie Bodrogu, Hornádu a . . .

SES na Kube

Kontrakt na modernizáciu troch blokov kubánskej elektrárne CTE Havana Este podpísali v Havane zástupcovia Slovenských energetických strojární, a. s., Tlmače a kubánskeho Energoimport. . .

Lekárne otvoria

Postreh Ľudmily Koníkovej

Rada Slovenskej lekárnickej komory rozhodla o prerušení protestnej akcie. Nespokojnosť farmaceutov vyvolalo neskoré splácanie dlhov a následne nedo. . .

Ide o verejné obstarávanie

Aby ponuková cena nebola iba návnadou

Výberovým konaniam v stavebníctve sa často vytýka ich (ne)transparentnosť, čo má blízko ku klientelizmu alebo aj ku korupcii. In. . .

Vyšiel nový zákon o reklame

Zákon zmenil, ale aj doplnil platný Obchodný zákonník

V Zbierke zákonov vyšiel pod číslom 147/2001 Z. z. zákon o reklame a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ú. . .

Ťažký návrat strojárov

Komentuje Robert Róm

Slovenské strojárstvo najviac utrpelo najmä neriadenou konverziou po roku 1989. Najväčší prepad toto odvetvie zaznamenalo v roku 1994 a odvtedy hľad. . .

Aké sú naše šance?

Komentuje Rudolfa Vallová

V Bratislave pôsobia dnes už štyri medzinárodné hotelové reťazce, do ktorých sú zahrnuté hotely Danube, Forum, Holiday Inn a Carlton, ktorého otvore. . .

Dali im úver, potvrdili dôveru

Mleté vápence úspešne nahradili „odpísaný“ cement

Dostať sa z červených čísel na kladný hospodársky výsledok je tohtoročným cieľom a. s. Cementáreň Lietavská Lúč. . .

Nové ceny a čo za to dostanú

Záujem prejavili tradiční klienti Piešťan

Pre tridsať účastníkov zástupcov cestovných kancelárií z dvanástich krajín sveta, nechýbalo medzi nimi Švajčiarsko, Nemeck. . .

Jeho hviezda zhasla, len čo vyšla

Takéto podnikateľské peripetie sú v strednej Európe možné asi len u nás

Podnikateľská anabáza Jána Kandrika sa začala ešte v roku 1992 v Košiciach založením s. . .

Atypické fľaše ako prezentačné predmety

Majiteľ firmy Peter Dobeš mi skromne porozprával o neuveriteľnej ponuke. S jedenástimi zamestnancami spoločnosti Bricol Horné Srnie a s podobne veľkou fir. . .

Drobničky

Predstaviť súčasnú úroveň detského divadla na Slovensku a umožniť konfrontáciu prístupov k jeho tvorbe je zámerom 30. celoštátnej súťažnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti. . .

Vybrali sme pre vás

Edgar Allan Poe netušil, akú až hororovú podobu dostane jeho báseň Havran, ktorá v americkej komédii ukazuje boj dvoch čarodejníkov zo 17. storočia, keď jeden z nich, lekár C. . .

Majster portrétov

Pred piatimi rokmi zomrel v Bratislave významný slovenský výtvarník, maliar - karikaturista, tvorca politickej satiry, plagátov a iných druhov aplikovanej grafiky u nás, ale hla. . .

V zákulisí reštaurátorstva

Vplyv znečisteného životného prostredia a času na vzácne pamiatky a spôsob ich obnovy majú možnosť vidieť návštevníci prierezovej výstavy prác Oblastného reštaurá. . .

Hviezda popu

Gloria Estefan patrí bezpochyby medzi najžiarivejšie hviezdy a stálice súčasnej popovej scény. Má osobitý spevácky štýl a keď sa k tomu pridá vzrušujúci južanský temperament, tak to . . .

Slovník o sexe

Vatikán vydá pre kňazov, rádové sestry a všetkých katolíkov slovník obsahujúci heslá zo sexuálnej oblasti, ktorý bude obohatený o najnovšie a najmodernejšie pojmy z tohto odbo. . .

Víkend v rockovom štýle

V prekrásnom a tichom prostredí prímestskej rekreačnej zóny Kurinec, ležiacej tri kilometre od Rimavskej Soboty, sa v prvý prázdninový víkend, t. j. 6. a 7. júla uskutočn. . .

Art Film

V Kúpeľnej dvorane v Trenčianskych Tepliciach otvoria 22. júna Medzinárodný filmový festival Art Film. Na poroty i divákov čaká osem premietacích dní, v rámci ktorých uvidia viac . . .

Stretnutie s nevšednosťou

Nemáme priveľa príležitostí zoznámiť sa s literatúrou krajiny, ktorá v sebe ukrýva nesmiernu magickosť, príťažlivosť, ale aj exotickosť. Vydavateľstvo Slovenský spisova. . .

Zachráni vstupné naše múzeá?

Kým v roku 1989 dostávali múzeá v rámci finančného rozpočtu 220 mil. Sk, po jedenástich rokoch znehodnotených infláciou finančný rozpočet 2000 dosiahol výšku 328. . .

Zákonník práce, daň z príjmov

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Zamestnancovi končí v našej organizácii pracovný pomer na d. . .

TWIST - pondelok

 6:00  Twist so Zuzanou Šikulovou

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Janou Zvalovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna sk. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Viliam

v utorok Vilma

V Českej republike

dnes Vilém

v utorok Maxmilián. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 F. Juriga: Kto vyčnieva... Pôvodná rozhlasová hra

9.30 Pop brífing. Informačný týždenník o slovenskej populárne. . .

Pondelok 28. mája

GLOBAL

*16.35*Zmija. Seriál USA

*17.25*Pod africkým nebom. Seriál USA

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.05*História jedn. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno, na severe ojedinele slabé prehánky. Najvyššia denná teplota 21 až 25, v severných okresoch miestami okolo 19 stupňov. Západný až severozápadný vietor 2 až 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 10 stupňov. V utorok bude polojasno, na severe a východe až oblačno a v tejto časti územia sa miestami vyskytnú prehánky. Najnižšia nočná teplota 13 až 9, najvyššia denná teplota 19 až 23. V stredu bude polojasno, na severe a východe až oblačno a v tejto časti územia sa miestami vyskytnú prehánky. Najnižšia nočná teplota 13 až 9 stupňov, v horských dolinách okolo 7 stupňov. Najvyššia denná teplota 19 až 23 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5,00 a zapadne o 20,39 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 24. 5. 2001: Bratislava 100, 32, Sliač 98,31, Košice 99,35, Poprad 93,85, za 25. 5. 2001: Bratislava 99,78, Sliač 97,70, Košice 98,67, Poprad 93,34, za 26. 5. 2001: Bratislava 100,28, Sliač 98,15, Košice 99,24, Poprad 93,78.

Amsterdamdážď17
Atényjasno25
Belehradoblačno25
Berlínzamračené 18
Bratislavaoblačno24
Bruseldážď18
Budapešťbúrky25
Bukurešťpolooblačno25
Frankfurtoblačno25
Helsinkyjasno10
Istanbuljasno24
Kodaňdážď18
Kyjevzamračené17
Lisabonjasno31
Londýnoblačno19
Madridjasno31
Milánooblačno31
Moskvajasno13
Oslodážď 14
Parížoblačno27
Prahazamračené23
Rímpolooblačno28
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď12
Varšavaprehánky17
Viedeňoblačno24
Záhreboblačno26
Ženevapolooblačno28

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.