CZK1,249 Sk
  Pondelok  28.Mája 2001

Jasný triumf Colorada

Prvé finále play-off Stanleyho pohára

V prvom zápase finálovej série play-off NHL o Stanleyho pohár zvíťazili v Denveri domáci hráči Colorada nad New Jersey presvedčivo 5:0. Avalanche, trojnásobný semifinalista posledných rokov, si s obhajcom trofeje poradil pomerne ľahko, keď dokázal eliminovať útočné ostrie produktívnej prvej formácie Devils bez toho, aby sa vzdal vlastnej ofenzívnej aktivity. Na úvodné buly sa postavili dva superútoky a hviezdni obrancovia Bourque a Rafalski spolu so svojimi defenzívnejšími partnermi. Po niekoľkých minútach bolo jasné, že obaja tréneri uvažovali rovnako - ofenzívnym potenciálom chceli eliminovať najúdernejšiu silu súpera. Vyšlo to domácemu Hartleymu a nielen preto, že jeho triumvirát strelil úvodný gól. Arnottova lajna sa totiž okrem jednej nepríjemne rozohratej presilovky vôbec nedostala k svojim smrtiacim kombináciám, naopak Sakicov útok, hoci sprvoti pomerne nenápadný, dávkoval svoje jedovky a v 12. minúte dokonale zabral. COLORADO - NEW JERSEY 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Góly: 12. Sakic, 30. Drury, 36. Sakic, 46. Blake, 58. Reinprecht . Vylúčení: 10:9 na 2 min., O´Donnel (NJ) 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:25, 18 007 divákov.