Hospodársky denník
USD48,769 Sk
EUR43,441 Sk
CHF28,168 Sk
CZK1,256 Sk
  Štvrtok  3.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Životy krvou pokropené

Pamätáte sa ešte na prvou svetovou vojnou kruto prerušený príbeh lásky francúzskej šľachtičnej Centaine de Thiry a mladého britského letca Michaela Courtneya, ktorý tragicky zahynul práve v deň ich svadby? To je vlastne jednou vetou povedaný príbeh románu Horiace pobrežie, ktorým sa slovenskej čitateľskej verejnosti predstavil Wilbur Smith. V druhej časti romantickej trilógie Právo meča (vydavateľstvo IKAR, preklad Patrick Frank) pokračuje konflikt hrdinky de Thiry s jej bývalým milencom Lotharom de La Rey, ktorého chladnokrvne pripraví o takmer celý majetok. Mimoriadne významnú úlohu v tomto súperení dakedy dvoch blízkych ľudí hrajú nevlastní bratia Manfred a Šasa. Roky nielen bratov rozdelili a prirodzene odcudzili, ale postavili ich aj v boji o majetok svojich rodičov proti sebe.

Mladší Manfred, ktorý nechtiac pomáha svojmu otcovi okradnúť vlastnú matku o bohatstvo z diamantových baní, odchádza neskôr ako výborný boxer na štúdium na stelenboschskú univerzitu a ako reprezentant na berlínsku olympiádu, kde získa nie celkom čestne zlatú medailu. Svadba s nacistickou agentkou ho privedie medzi agentov, kde dostáva meno Biely meč.

Hoci o sebe ešte nevedia, zúčastňuje sa na olympiáde ako člen anglickej reprezentácie vo vodnom póle aj Šasa, vlastne pokrstený ako Michel. Jeho tu však napadnú a zbijú členovia SA, takže súťaž nedokončí Kniha je plná napätia a prekvapení.

(rhk)

Počasie

Dnes bude prevažne slnečno. V horských oblastiach bude miestami zväčšená oblačnosť a popoludní sa tam vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 15 stupňov. Východný až juhovýchodný vietor 2 až 5 m/s, na juhozápadnom Slovensku popoludní zosilnie na 4 až 8 m/s.V piatok bude jasno až polojasno a teplo. V horských oblastiach, najmä na východe, časom zväčšená kopovitá oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Nočná teplota 15 až 11, na severe a východe miestami okolo 9 stupňov. Denná teplota 24 až 28 stupňov, na severe miestami chladnejšie. V sobotu bude polooblačno, časom oblačno, miestami prehánky alebo búrky. Nočná teplota 15 až 11 stupňov. Denná teplota 24 až 28, na severe miestami okolo 22 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.30 a zapadne o 20.08 hod.

Amsterdamprehánky13
Atényjasno25
Belehradjasno26
Berlínpolooblačno25
Bratislavapolooblačno25
Bruselprehánky13
Budapešťpolojasno25
Bukurešťbúrky23
Frankfurtprehánky23
Helsinkijasno10
Istanbulpolojasno22
Kodaňoblačno17
Lisabonprehánky14
Londýnprehánky13
Madridjasno15
Milánodážď18
Moskvapolojasno17
Osloprehánky12
Parížprehánky16
Prahapolooblačno26
Rímoblačno24
Sofiaoblačno21
Štokholmoblačno17
Varšavapolojasno23
Viedeňjasno26
Záhrebpolojasno27
Ženevaprehánky17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.