CZK1,258 Sk
  Štvrtok  31.Mája 2001

Obhajca nezaváhal a postúpil

Hrbatý v 2. kole dvojhry prehral s Rochusom

Jediný náš zástupca v dvojhre mužov na tenisových majstrovstvách Francúzska Dominik Hrbatý prehral v 2. kole s Belgičanom Rochusom za 2:14 hod. 1:3. Hrbatému sa podaril raketový nástup do stretnutia a za 7 minút viedol 3:0 a za 21 min. vyhral 6:2. Na začiatku II. setu pustil svoje podanie, zvýšil počet nevynútených chýb a pomohol 20-ročnému mladíkovi z Belgicka dostať sa do rytmu. Rochus udržal svoje podanie a za 41. min. vyrovnal stav setov na 1:1. Nešťastne začal Hrbatý aj III. set - prehral podanie. V nasledujúcej hre prelomil servis Belgičana, no následne neudržal dvakrát vlastný a Rochus po 40 minútach vyhral 6:4. Aj vo IV. sete Hrbatý pustil prvú hru súperovi. Rochus, 70. hráč rebríčka sa chopil šance a ujal sa vedenia 2:0. V ďalšej hre získal Hrbatého podanie a vyhrával 3:0. Dominanciu na dvorci potvrdil výhrou 6:1.

V II. kole bol úspešný aj obhajca prvenstva a turnajová jednotka Brazílčan Kuerten, ktorý po víťazstve nad Argentínčanom Callerim 3:0 postúpil do 3. kola. Do II. kola postúpili vo štvorhre naše tenistky Nagyová s Hantuchovou, lebo ich súperky sestry Williamsové sa odhlásili zo súťaže, keďže mladšia zo sestier Serena sa chce sústrediť na dvojhru, z ktorej už však vypadla Venus.

Výsledky 2. kola: Kuerten (1-Fr.) - Calleri (Arg.) 6:4, 6:4, 6:4, Caňas (Arg.) - Martin (Šp.) 6:2, 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, O. Rochus (Belg.) - HRBATÝ (SR) 2:6, 6:4, 6:4, 6:1, Russell (USA) - Bruguera (Šp.) 6:4, 7:5, 3:6 skreč., Alami (Maroko) - Levy (Izr.) 6:4, 0:0 Levy odstúpil pre zranenieKafeľnikov (7-Rus.) - Mamiit (USA) 7:6, 3:6, 6:3, 7:6 Dokičová (15-Juh.) - Irvinová (USA) 6:1, 6:2, Marrerová (Šp.) - Sfarová (Tun.) 6:3, 5:7, 6:4, Dechyová (Fr.) - Krugerová (JAR) 6:3, 6:2, Grandeová (Tal.) - Kandarrová (Nem.) 6:2, 6:4, Razzanová (Fr.) - Huberová (Nem.) 6:0, 4:6, 6:1, Bedáňová (ČR) - Glassová (Nem.) 4:6, 7:5, 6:0, Torrensová- Valerová (Šp.) - Nicole Prattová (Austr.) 6:4, 6:2, Chládková (ČR) - Kremerová (Lux.) 4:6, 6:2, 6:3.

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno, na severe ojedinele prehánky. Popoludní od západu veľká oblačnosť a k večeru prehánky alebo aj búrky. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 11 stupňov. Slabý premenlivý vietor. V piatok bude v noci jasno až polojasno. Cez deň polooblačno, v poludňajších a popoludňajších hodinách až oblačno a lokálne ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 14 až 10 stupňov. Najvyššia denná teplota 21 až 25 stupňov. V sobotu bude v noci prevažne jasno, cez deň polooblačno, v poludňajších hodinách až oblačno s lokálnymi prehánkami. Neskôr popoludní na západe ďalšie pribúdanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota 15 až 11 stupňov. Najvyššia denná teplota 21 až 26 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.58 a zapadne o 20.42 hod.