Hospodársky denník
USD48,587 Sk
EUR43,393 Sk
CHF28,142 Sk
CZK1,253 Sk
  Piatok  4.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Na verejné vodovody ide 85 % a kanalizáciu 57 %

Pripravujú sa zmeny v hospodárení s vodou

OSN vyhlásila vodu za jednu zo štyroch strategických surovín prvého storočia . . .

Potrebujeme vŕtačov hlavní (ale aj ich vedúcich) I.

Koncom apríla prišiel na návštevu Hd rektor UK Ferdinad Devínsky, ktorého zostručnený životopis uverejňujeme na inom mieste. Bola to príležitosť. . .

Nie každý môže povedať „nie“

Európska centrálna banka zrejme odignoruje MMF?

Poprední ekonómi v posledných týždňoch prehodnocujú prognózy a predpovedajú pomalší globálny ekonomický rast (zo 4 . . .

Najdôležitejšie v daňovej sfére?

Dnes uzatvárame anketu pred 44. zhromaždením Hospodárskeho klubu o prístupoch k daňovej reforme. Vo večerných hodinách sa dnes v Bratislave stretnú členovia klubu. . .

Dnes ráno...

Predseda vlády SR M. Dzurinda navrhne dnes prezidentovi SR R. Schusterovi odvolanie P. Hamžíka z funkcie podpredsedu vlády SR pre európsku integráciu. Včera mu v rozhovore navrhol abd. . .

Aké nové tváre?

Od občanov bez rozdielu straníckych sympatií znie čoraz nástojčivejšie názor, aby sa v domácej politike objavili nové tváre, lebo... Vaše tipy pošlite na adresu: Hd, Gogoľova 18, 85. . .

O daňovej reforme

Dnes večer ozrejmí ministerka financií SR B. Schmögnerová prístupy k daňovej reforme na 44. zhromaždení Hospodárskeho klubu (NEF). Účasť potvrdili o. i. minister spravodlivosti S. . .

Prioritou projektanta je kvalita práce

V súčasnom zákone sme zakotvili, aby väčšie stavby s plochou nad 300 štvorcových metrov projektovali osoby s odbornou spôsobilosťou. Nie teda len na základe . . .

Ostrovy lákajú

Veľká Británia je aj naďalej najobľúbenejším cieľom zahraničných investorov napriek tomu, že stále nie je členom eurozóny. Podľa prieskumu Veľká Británia z 2243 investičných projekt. . .

Dobré vyhliadky

Hospodársky rast US ekonomiky by mal v tomto roku podľa správy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj dosiahnuť 1,7 % a v roku 2002 sa má zvýšiť na 3,1 %. Cenová hladina . . .

Polepšili si

Bilancia bežného účtu Maďarska skončila v marci tohto roku podľa predbežných údajov s deficitom 73 mil. EUR, keď v medziročnom porovnaní zaznamenal pokles o takmer 50 %. K zlepšeniu . . .

Viac práce

Miera nezamestnanosti v štátoch EÚ sa v marci ustálila na úrovni 8,4 %. K výraznému zlepšeniu došlo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď miera nezamestnanosti predstavoval. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, cez deň od západu pribúdanie oblačnosti a neskôr miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28, na horách vo výške 1500 m okolo 17 stupňov. Slabý premenlivý, popoludní na juhozápade západný vietor 4 až 8 m/s. V sobotu bude polojasno až oblačno. Miestami prehánky alebo búrky. Nočná teplota 15 až 11, denná teplota 23 až 28 stupňov. V nedeľu bude polooblačno, časom oblačno, miestami prehánky alebo búrky. Nočná teplota 15 až 11, denná teplota 21 až 26 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.28 a zapadne o 20.10 hod.

Amsterdamoblačno18
Aténypolojasno28
Belehradpolojasno28
Berlínoblačno25
Bratislavapolooblačno28
Bruseloblačno18
Budapešťpolojasno29
Bukurešťpolojasno28
Frankfurtbúrky27
Helsinkipolojasno16
Istanbulpolojasno23
Kodaň prehánky17
Lisabonslnečno17
Londýnoblačno17
Madridoblačno16
Milánoprehánky25
Moskvapolojasno19
Osloprehánky16
Parížbúrky21
Prahaoblačno26
Rímoblačno27
Sofiapolooblačno26
Štokholmprehánky17
Varšavabúrky23
Viedeňoblačno28
Záhrebpolojasno28
Ženevaprehánky23

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.