Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

drobničky

Za 14 100 liber v londýnskej aukčnej sieni Christie's vydražili podprsenku americkej speváčky Madonny.

Prestížna americká nadácia Solomona Guggenheima otvorí v zatiaľ bližšie neurčenom termíne na internetovej adrese guggenheim.com virtuálne múzeum umenia, ktoré bude spájať kvalitnú digitálnu prezentáciu výtvarných diel, elektronický predaj a vzdelávanie.

Masky znázorňujúce ľudské neduhy zhotovené v kombinácii keramiky a skla vystavuje po prvý raz umelecký keramikár Gustáv Virág zo Slovenskej Ľupče pri Banskej Bystrici na tamojšom hrade.

Poštové pečiatky Košíc z 20. rokov minulého storočia, poštové doklady z nových štátov po rozpade ZSSR, balíkové sprievodky s kolkom 1 Kčs a ďalšie zaujímavosti prezentuje 2. mestská filatelisticko-filokartistická výstava Košice 2001 v košickej Štátnej vedeckej knižnici.

Slovenskému filmu Tajomné Mamberamo od režiséra Pavla Barabáša udelila porota hlavnú cenu 7. ročníka Medzinárodného festivalu filmov, televíznych programov a videoprogramov Envirofilm 2001. V doterajšej histórii tohto festivalu s tematikou tvorby a ochrany životného prostredia, organizovanom v meste pod Urpínom, je to prvé najvyššie ocenenie pre slovenského autora.

Výstavu Tisíc tvárí Uhorskej svätej koruny otvorili v galérii rožňavského Baníckeho múzea. Približne 1500 fotodokumentov a dvojrozmerných exponátov, ktoré sú výsledkom desaťročnej zberateľskej činnosti maďarského akademického architekta G. Feketeho a rožňavskej rodáčky - v Maďarsku žijúcej herečky S. Sunyovszkej dokumentuje bohatstvo a krásu materiálu, ako aj súdržnú silu motívu ako symbolu.

V rámci 46. Košickej hudobnej jari, otvorili v salóniku Domu umenia výstavu akademického maliara Andreja Smoláka (1953), Vášne a sny III. Súbor asi tridsiatich olejomalieb s motívmi ženskej krásy si môžete pozrieť do konca mája.

(bj)

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.