Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Interu titul súperi priam núkajú

Futbalisti Slovana a ani Petržalky nevyužili ponúknutú šancu

Tri desiatky kôl už má za sebou najvyššia prvoligová súťaž futbalistov a bratislavský Inter si opäť upevnil pozíciu na špici tabuľky. Vedie so 6-bodovým náskokom, čo by mohlo vliať istotu do jeho radov. Úmyselne uvádzame malo, pretože ten, kto bol priamym svedkom výkonu žlto-čiernych v stretnutí so posledným Spartakom Trnava (1:0), musí mať jasno, že v tomto kolektíve nie je všetko v poriadku. Výkon zverencov trénera Bubenka bol na hony vzdialený dobrému pocitu diváka. Je teda logické, že sa na Pasienky chodí pozerať na úradujúceho majstra najmenej futbaluchtivých fanúšikov, duel so Spartakom sledovala necelá tisícka. Ak už nič iné, tak tento fakt by mal futbalistov Interu prebudiť zo sladkého snenia o tom, že sú profesionálmi. Neobstojí argument, že sa šetrili na zajtrajšie finále Slovenského pohára v Dubnici s Ružomberkom.

Zapadnuté prachom

Žalostné bolo počúvať slová súčasného kormidelníka „andelov“ Stanislava Jarábka o tom, že o výsledku rozhodla neobratnosť, že má v kádri veľa pomalých hráčov a že s takouto hrou nemôže v lige prekvapiť žiadneho súpera. Korunu všetkému nasadil však výrokom: „Čo ich za tých 9 dní poznám, odviedli maximum.“ Ak má pravdu S. Jarábek, tak potom jeho súčasní zverenci majú v sebe toľko energie a schopností hrať Mars superligovú súťaž, ako možno náhodne pozliepaný celok amatérov z niektorej mestskej štvrte. Taký dojem totiž na Pasienkoch tentoraz spartakovci zanechali. Súboje Trnavčanov, najmä s bratislavskými celkami, boli v minulosti vrcholnými predstaveniami a doslova futbalovou lahôdkou. S. Jarábek by o tom vedel určite zaujímavo rozprávať. Súčasnosť je, žiaľ, iná a tie časy sú zapadnuté naozaj hrubou vrstvou prachu.

Slovan nejaví záujem

Hra majstrovského celku nemá v ostatných kolách fazónu, Inter je v kríze. Napriek tomu opäť vedie s jasným náskokom šiestich bodov pred Slovanom. V súboji so Žilinou v Bytči belasí nevyužili šancu udržať sa v závese rivala a opäť ho pustili do trháku. Žilina hrá v pohode, Ladislav Jurkemik vie naordinovať spôsobom hry na ktoréhokoľvek súpera a jeho zverenci vedia pokyny spravidla na ihrisku aj uplatniť. Lenže belasým malo ísť o viac, v hre je titul majstra krajiny. Tak sa zdá, akoby Interu ostatní súperi titul doslova núkali. Veď pod futbalistami Trnavy bojujúcimi o záchranu, mal horieť trávnik a za takej situácie bolo takmer povinnosťou ľahkovážneho majstra obrať o bod(y). Slovan musí poznať atmosféru v susednom tábore a má veľkú šancu ju využiť. Do konca ligy zostáva ešte šesť kôl, ak sa nič radikálne nezmení, Inter pokojným tempom obháji titul. Pri všetkej úcte k práci na Pasienkoch bude to jednooký kráľ.

SCP stále tretie

Prehra Ružomberka v Košiciach s 1. FC ponúkala šancu Artmedii Petržalka dostať sa na tretiu priečku. To by však „galisovci“ museli zabrať v Trenčíne a spomenúť si, ako víťazili v Žiline, Prešove, Košiciach. Nestalo sa, hoci viedli Šoltisovým gólom, prehrali 1:3. Slovan bol Artmedii vzorom. Všetko však môže byť inak, už v piatok sa hrá stretnutie Prešov - Trnava a 31. kolo dokončia v sobotu zápasmi: 1. FC Košice - Inter, Ružomberok - Žilina, Petržalka - Púchov, Slovan - Trenčín.

Martin Sládek

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.