Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

udalosti

EÚ s kandidátmi

Nyköping (TASR) - Minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan sa včera vo Švédsku zúčastnil na diskusii ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ a ich kolegov z kandidátskych krajín. Témou prvej neformálnej schôdzky, na ktorú pozvali aj predstaviteľov kandidátskych štátov, bola budúcnosť EÚ. Stretnutie v Nyköpingu - rodisku šéfky švédskej diplomacie Anny Lindhovej - zorganizovalo Švédsko ako predsednícka krajina únie.

Oslavy v Bruseli

Brusel (TASR) - Belgická metropola Brusel zažila búrlivý víkend plný osláv. V jej centre sa uskutočnil tradičný pochod homosexuálov Gay Pride, európske inštitúcie otvorili svoje brány návštevníkom pri príležitosti Dňa Európy, štátne železnice si pripomenuli 75. výročie svojho vzniku a bruselský región slávil tzv. deň kosatca.

Banícke obete

Kyjev (TASR) - Desať baníkov zahynulo v sobotu pri viacerých nešťastiach v Doneckej a Luganskej oblasti v priemyselnom Donbase na východe Ukrajiny.

Podľa včerajších informácií najväčšia tragédia sa stala v sobotu večer v bani Kirov spoločnosti Makejevugoľ v Makijivke v Doneckej oblasti, keď pri výbuchu metánovo-vzdušnej zmesi zomrelo sedem baníkov.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.